В Івано-Франківську презентували віднайдені кінохроніки “Гуцульщина” та “Останній салют командирові” (ВІДЕО)

Життя та традиції гуцулів у 30-х роках 20 століття. Один із перших кінодокументованих кадрів про Романа Шухевича. А разом з ним на екрані – Андрей Шептицький, Андрій Мельник та Мілена Рудницька. Такі історичні епізоди презентували в Івано-Франківську краєзнавці. Вони віднайшли кінохроніки Галичини. Авторства Юліана Дороша та Івана Яцентія. Ті, що досі вважалися втраченими.

Знайти кінохроніки вдалося у сім’ях української діаспори США і Канади, розповідають ініціатори показу. Серед знайдених кінофрагментів – “Останній салют командирові”. Похорон генерала Української Галицької Армії Мирона Тарнавського. Стрічка датується 30-ми роками 20 століття.

Юліан Дорош – один із перших українців, який заснував на Галичині український кінематограф, розповідає ініціатор кінопоказу Тарас Зень. Ставши пластуном, Юліан почав цікавитися фототехнікою. Згодом – кіномистецтвом. Серед його робіт – перший повнометражний фільм “До добра і краси”. Фільм втрачено під час Другої світової війни.

Крім того, історики вперше в Україні продемонстрували фільм “Гуцульщина”. Ймовірно, авторства Івана Яцентія. Хоча, припускають, стрічка може бути кіноспадщиною Юліана Дороша. Глядачі змогли побачити також уривок про побут гуцулів. Ідентифікований як доробок Юліана Дороша.

Роксолана Бабій, Геннадій Томнюк, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *