В Івано-Франківську проаналізували держбюджет – 2020 (ВІДЕО)

Фінасово-економічні параметри нового держбюджету не враховують усіх потреб місцевого самоврядування. Так загалом оцінює головний фінансовий документ наступного року Асоціація міст України. Тут прогнозують непросту ситуацію, яка може скластися на місцях. З огляду на відсутність дієвих фінансових компенсаторів з боку держави, проблематичними виглядають як дохідна так і видаткова частина місцевих бюджетів.

Органи місцевого самоврядування наполягають на повноцінному збереженні місцевих податків і зборів. Адже це ключові і вагомі джерела бюджетних надходжень. Якщо їх обмежити, то громади будуть приречені на самовиживання.

Верховна Рада має бути більш чутливою до проблем громад і їх розвитку. В цьому переконаний народний депутат України Зіновій Андрійович. Однак під час “бюджетної” дискусії місцеве самоврядування залишалося поза увагою парламенту.

Уряд та влада на місцях мають знайти той компроміс, який дасть можливість органам місцевого самоврядування продовжувати реформи. Якщо місцеві бюджети не матимуть необхідного фінасового ресурсу, то, як застерігає АМУ, це може спричинити зниження якості послуг для населення і скорочення видатків на розвиток громад.

Михайло Березень, Світозар Савчук, новини на Вежі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *