НОВИНИ

В Івано-Франківську розповіли про стан реставрації архітектурної спадщини (ВІДЕО)

В Івано-Франківську розповіли про стан реставрації архітектурної спадщини (ВІДЕО)

Зберегти архітектурну спадщину міста. За офіційними даними в Івано-Франківську налічується понад шість сотень пам’яток архітектури. Більша половина з них в занедбаному стані, кажуть фахівці. Щоправда, за останні 4 роки в рамках міської Програми охорони культурної спадщини відреставровано комплекс будинків. Зокрема, на вулицях Мазепи, Шевченка, Леся Курбаса. А також поновлено оглядовий майданчик на Ратуші та фортечний провулок.

Нині архітектори вперше реалізують пілотний проект щодо виведення з аварійного стану фасаду старовинної кам”яниці на вулиці Вірменській. Під час реставрації архітектурної спадщини велику увагу фахівці приділяють балконам та вхідним дверям, які є невід’ємною частиною будинку. Також проводять ліквідацію та заміну рекламних вивісок, що спотворюють загальний вигляд старовинних споруд.

Архітектори наголошують, відповідальність за збереження пам’яток архітектури несуть і самі ж мешканці будинків. Тому просять не бути байдужими і відповідально ставитися до збереження міфської архітектурної спадщини.

Ольга Цьома, Віра Ковцун, Геннадій Томнюк, Новини на Вежі.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]