В Івано-Франківську стартував «Місяць здоров’я» (ВІДЕО)

«Дій сьогодні» – закликають медики Івано-Франківська. Наголошують, медобстеження – це те, що не варто відкладати на завтра. Тим більше у «Місяць здоров’я». Без запису, без черг і головне – безкоштовно іванофранківці можуть пройти огляд у кваліфікованих спеціалістів та здати необхідні аналізи. Упродовж травня. Так потурбувалися про містян у мерії. Торік з ініціативи секретаря міськради Оксани Савчук проект присвятили жінкам. Цього разу вирішили не встановлювати обмеження – ні у статі, ні у віці.

Ті, хто скористався цією можливістю торік, отримали особисті «Картки здоров’я». З ними медики радять приходити на візит до лікаря й цього року. Аналогічні медичні картки створили і для чоловіків. Ті, запевняють фахівці, порівняно із жінками значно рідше проходять профілактичні огляди у лікарів.

5 міських поліклінік та 3 жіночі консультації долучилися до «Місяця здоров’я». Окрім того – приватні медичні лабораторії, куди пацієнтів скеровуватимуть у разі необхідності. Для здачі окремих аналізів.

Торік понад 1300 іванофранківчанок в рамках проекту змогли безкоштовно відвідати гінеколога, здати загальний аналіз крові, пройти цитологічне дослідження, УЗД і проконсультуватися в суміжних експертів. У 10-ти із них виявили підозру на онкозахворювання. Втім, це допомогло розпочати лікування на ранніх стадіях. Ще десяток пацієнток отримали радісну звістку про те, що невдовзі вони стануть матерями.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *