В Івано-Франківську студенти-іноземці святкували «Дівалі» (ВІДЕО)

Happy Diwali! Або – щасливого Дівалі – бажають цими днями один одному громадяни Індії. Вітання дуже схоже на українське новорічно-різдвяне. Та й саме свято багато чим нагадує місцевий зимовий празник. Для індусів Дівалі – найбільш очікуване торжество у році. Тож, хто за певних обставин не може відзначити його вдома, про традиції не забуває і в іншій країні. Так маловідоме свято змогли побачити іванофранківці. Іноземні студенти Медуніверситету підготували справжнє шоу. Із піснями, танцями та показовими бойовими виступами.

Запалення вогнів посеред ночі, розповідають індуси, знаменує також повернення людства з темряви до світла. На святі Дівалі обов’язково для всіх – «пробудитися від глибокого сну незнання й поєднатися з Вищим світлом». Роблять це медитуючи. Тому йога для представників південноазіатської країни – теж частина національної культури.

Зазвичай молодь із Індії святкує Дівалі у вузьких колах земляків. Та цього року разом із деканатом факультету підготовки іноземних громадян вирішили організувати відкрите дійство. Заступник декана з виховної роботи Світлана Родчин каже, за час роботи зі студентами й сама від них багато чому навчилася.

Натомість індійська молодь, перебуваючи в Україні, опановує місцеву культуру і мову.

Нині в Медуніверситеті навчається близько 7-ми сотень студентів-індусів. Хто не долучився до показових виступів, активно підтримував земляків у глядацькій зоні.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *