В Івано-Франківську відбулася Міжнародна наукова конференція “Транскордонна спадщина” (ВІДЕО)

Єдина ціль – на три держави. В Івано-Франківську стартувала друга Міжнародна наукова конференція. Під Почесним патронатом Прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького. А також за участі представників Білорусі та України. Мета зустрічі – інтегрувати громади та інституції країн на розвиток освітніх, культурних, інфраструктурних проектів. На це скерована 6-літня грантова програма.

У тому числі – наукова сфера. На неї країни-учасниці конференції зробили ставку цього року. Адже переконані, саме науковці зможуть по-новому оцінити транскордонну спадщину. Як основу співробітництва. Другий рік поспіль до грантової програми долучається колектив Прикарпатського національного університету. Саме він цього року приймає поважних гостей.

Ніщо так не об’єднує різні національності як кулінарія. Так вважає фахівець з історії кухні Ігор Лильо. Цій темі він присвятив своє наукове життя. І власний проект, зокрема.

Із усіх надісланих проектів міжнародна комісія обере лише сотню переможців. Наразі триває розгляд. Однак, представники європейського центру привідкривають таємниче закулісся.

Загалом цього року міжнародна комісія отримала 230 проектів. Від активних громад Польщі, Білорусі та України. Сотня із них розділить між собою – понад 5 мільйонів євро.

Михайло Березень, Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *