В Івано-Франківську відбулася онлайн-прем’єра театрального інклюзивного проекту (ВІДЕО)

На цю прем’єру чекала уся творча група інклюзивного проєкту «Поезія за межами». До неї актори-аматори готувалися пів року. День-у-день. Щоправда, у плани втрутилася пандемія. Артистів та глядачів розділили телеекрани. Вистава «Аліса в Країні Див» відбулася в режимі «онлайн».

Надія Стефурак – виконавиця головної ролі. Вона ж – срібна призерка параолімпійських ігор. За сценарієм, пригоди Аліси в Країні див починаються із падіння. Воно ж позбавило можливості ходити і Надію. Понад 20 років тому.

Втім, довго чекати на милість долі жінка не збиралася. У рідному селищі Богородчани започаткувала благодійну організацію «Світла Надія». І взяла під опіку 130 дітей-інвалідів. Дмитро Паньків – один із її вихованців. Йому – 15. Він також – учасник проєкту «Поезія за межами». Його хлопець називає роботою.

І з нею Дмитро справляється не як аматор, а як професійний актор.

Успішна кар’єра танцівника на великих сценах світу завершилася інвалідним візком для Павла Гордієнка. Знову відчути смак життя та повірити в себе чоловікові допомогли рідні. А інклюзивний театральний проєкт дав можливість після десятилітньої перерви знову вийти на сцену.

Життєві історії виконавців ролей зазвучали не лише у закулісні, а й на сцені. Вони лягли в основу відомої казки Льюїса Керрола. Втім, це – розповідь не про труднощі, з якими стикаються люди з інвалідністю, каже режисер-постановник Мирослав Гринишин. А про силу духу і надію на світле майбутнє.

Уже за першу добу онлайн-прем’єру вистави переглянуло понад 800 глядачів. Із різних куточків України. Втім, актори планують зіграти «Алісу в Країні Див» вживу. Як-тільки зникнуть карантинні обмеження.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *