В Івано-Франківську відбулося віче “Захистимо мову !” (ВІДЕО)

“Руки геть від української мови !” “Не допустимо жодного перегляду закону про українську мову!” До цього закликали – учасники віча «Захистимо мову!» Сотні прикарпатців виступили проти перегляду закону “Про мову”. Така акція – ініціатива низки місцевих громадсько-політичних організацій.

“Без мови немає нації”, “Я розмовляю українською”. Учасники віча переконливо наголошували на потребі підтримки української мови. А також збереженні мовних здобутків. Віче відбулося під час карантинних обмежень. Це викликало хвилю обурення серед перехожих та в соціальних мережах. Учасників акції попросили дотримуватись карантинних вимог. Хоч і не всі дослухалися до цих прохань.

Учасники зібрання переконані, у будь-якій країні мова – це насамперед ключовий елемент національної безпека держави. І те, що в Україні доводиться захищати рідну мову – ненормальне явище. Відтак на віче збирали підписи громадян для офіційного звернення до керівництва держави.

Організатори стверджують, віче започаткувало процес творення громадського руху “За мову”. І закликали жителів інших обласних центрів підтримати їх ініціативу.

Роксолана Бабій, Геннадій Томнюк, Новини на «Вежі»

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *