НОВИНИ

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму “Толока” (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму “Толока”  (ВІДЕО)

Здавна толока була формою селянської взаємодії. Коли на допомогу у виконанні великого обсягу робіт приходили родичі, сусіди та друзі. Гуртову працю, що об’єднує покоління, у однойменному фільмі обіграв український режисер Михайло Іллєнко. За мотивами балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості», сюжет якої охоплює 400 років історії України. Така ідея, розповідає, зародилася ще у студентські роки. Раніше про цей український феномен, каже режисер, ніхто не розповідав. Толоку він називає “будівельним” процесом. Пояснює, це – стратегічний ресурс існування України. З давніх часів.

У стрічці охоплено найвизначніші моменти української історії. Від Запорізької Січі та Голодомору до АТО і Анексії Криму. На фінальних кадрах можна побачити “внутрішню толоку”. Творчу “кухню”, у якій створювався фільм. Команда, яка працювала над стрічкою, співає дещо перефразовану народну пісню “Чорні очка, як терен”. Тепер – в інтерпритації Михайла Іллєнка. Він добавив свої рядки про толоку.

До зйомок фільму долучилися і івано-франківські актори – Богдан Бенюк та Сергій Романюк. Також – оператор Олександр Кришталович.
А першими глядачами фільму стали військовослужбовці. Команда “Толоки” відвідала понад два десятки міст та селищ Донецької і Луганської областей.

Саме задля військових творча команда оголосила про спільний проект “Повернись живим”. Сім гривень з кожного квитка на фільм будуть спрямовані на допомогу українській армії. У широкий прокат “Толока” вийде у середині березня.

Оксана Дудій, Роксолана Бабій, Ярослав Лелет, Новини на “Вежі”

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]