В Івано-Франківську відбувся півфінал Чемпіонату України з шахів серед дітей (ВІДЕО)

Аби бути у добрій спортивній формі, вони цілими днями… напружують мізки. Адже обрали для себе непростий вид спорту – інтелектуальний. Кращі шахісти України зібралися в Івано-Франківську. На півфіналі національного Чемпіонату. Серед юнаків та дівчат віком до 16-ти років. Вперше за роки незалежності турнір такого масштабу приймає «столиця» Прикарпаття.

Півфінал зібрав близько сотні учасників. Кращих серед кращих у своїх регіонах. Як-от 15-літня спортсменка Каріна Степанюк. 6-літній досвід допоміг дівчині стати чемпіонкою у своїй рідній Вінниці. А нині сподівається підкорити чергову сходинку Чемпіонату.

Суперники, щоправда, теж не зі слабких. Конкуренція серйозна. Як серед юнаків, так і серед дівчат. Хвилювання, азарт і жага до перемоги – усе, як у справжньому спорті. На перший погляд спокійна і монотонна гра, запевняють шахісти, насправді відкриває чимало цікавих можливостей.

Харків, Одеса, Львів нині є провідними шаховими центрами, кажуть фахівці. Івано-Франківськ поступається великим містам. Однак, і «серце» Прикарпаття подарувало Україні не одного чемпіона.

Втім, старання українських шахістів залишаються практично непоміченими державою, відзначає міжнародний арбітр. Її підтримки спортсменам-інтелектуалам особливо не вистачає.

Попри це, на весну уже запланований фінальний етап Чемпіонату. Його мета – визначити кращих, які представлятимуть Україну на світових змаганнях.

Ірина Головенко, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *