В Івано-Франківську відкрили інклюзивну «сонячну» пекарню (ВІДЕО)

Тут працюють люди з ментальними розладами й синдромом Дауна. Наразі робота закладу відбувається в тестовому режимі лише кілька днів. Однак, “сонячні” працівники вже йдуть сюди, як на свято. Марійка наразі лише готує столові прибори до сервірування. Проте мріє допомагати у приготуванні випічки.

“Сонячна” пекарня” розташована в одному з місцевих монастирів. Саме його настоятелю на думку спала ідея створення інклюзивної пекарні. Усі працівники – парафіяни, молоді та завзяті. Кажуть, за кордоном працевлаштування людей з інвалідністю – це нормальна практика. А от в Україні з цим скрутно.

При пекарні в Івано-Франківську теж працюватиме кав’ярня. Там за офіціантів будуть люди з особливостями ментального розвитку. І працюватимуть лише у визначені години.

Нині в інклюзивній пекарні завершують ремонт. Підрядники впорядковують вхід до приміщення. На черзі – побілка стін та облаштування дитячої зони. Проєкт виявився затратним. Він, до речі. є переможцем цьогорічного «Бюджету участі». На його реалізацію місто виділило 300 тисяч гривень. Його мета – соціалізація людей з ментальними розладами та сприяння в подальшому працевлаштуванні.

Оксана Середюк, Геннадій Томнюк, Новини на Вежі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *