В Івано-Франківську відкрили оновлений Будинок нічного перебування (ВІДЕО)

Затишні і просторі кімнати відпочинку, індивідуальні шафи для зберіганя особистих речей та білосніжні санвузли. Такі зручності облаштували в івано-франківськіму Будинку нічного перебування. Приміщення розширили на цілий поверх. І розділили між різними категоріями відвідувачів. Пані Ольга 25 років пропрацювала лікарем в Івано-Франківському наркодиспансері. Далі – пішла на пенсію. Прописана в кімнаті місцевого гуртожитку. Проте останні два тижні вимушено мешкає тут – у Будинку нічного перебування. Адже поступилася житлом дочці з її чоловіком.

Схожих життєвих історій, розповідають соцпрацівники, наслухалися чимало. Та найчастіше, кажуть, сюди потрапляють жінки, які постраждали від домашнього насильства.

Новостворені приміщення виділили саме для таких – тимчасово безпритульних людей. Тут – окремий вхід, кухня та ванні кімнати. Усе, аби людина почувала себе комфортно у непростий для неї життєвий період.

Натомість підвальне приміщення, з якого й почався Будинок нічного перебування, залишилося для відвідувачів, які не виявили бажання змінити спосіб життя. Та потерпають від різного роду залежностей. Створити такий соціальний заклад в Івано-Франківську, кажуть у мерії, було вимушеною потребою.

Нині у Будинку нічного перебування мешкає близько двох десятків людей. Загалом на обліку у міській соцслужбі – 70 безпритульних.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *