В Івано-Франківську відновили фасад однієї із найкращих пам’яток архітектури (ВІДЕО)

Ось такою 110-літня кам’яниця на вулиці Курбаса в Івано-Франківську була донедавна. Взявшись за її реставрацію, міська влада вирішила по максимуму зберегти автентичність. Адже це – один із найкращих архітектурних зразків віденської сецесії. До того ж – найпротяжніший по фасаду – близько 65 метрів. Тому й часу на реставрацію історичної будівлі знадобилося чимало.

Реставраційні роботи затягнулися ще й тому, що організацій, компетентних у відновленні пам’яток архітектури, у місті – небагато, пояснюють чиновники.

До оновленого фасаду – відреставровані двері. Їх теж вирішили зберегти. Вітражі виконав майстер по склу Олег Семянів. Загалом оновлення будинку обійшлося місту у півтора мільйона гривень. Та з цього, стверджують у мерії, лише стартувала реконструкція вулиці Курбаса. У планах – зробити її пішохідною.

Між тим, нині в Івано-Франківську – близько 230 пам’яток архітектури, що потребують реставрації. Самотужки, відзначають у мерії, із таким обсягом робіт не справляться. Сподіваються на допомогу, перш за все, соціально відповідального бізнесу.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *