В Івано-Франківську відзначили День передчасно народжених дітей (ВІДЕО)

Як допомогти «раннім пташкам» пройти перші випробування у їхньому житті, нагадали івано-франківські медики. Спільно зі студентами Медуніверситету. Напередодні Міжнародного дня передчасно народжених дітей. Символічно вони вийшли на вулицю із паперовими птицями-орігамі фіолетового кольору у руках.

Вона народилася у двійні. З вагою всього 1 кілограм 700 грам. Нині Христина Панайда – успішна студентка 3-го курсу Медуніверситету. І мріє стати лікарем-педіатром. Аби довести й іншим, що рання поява на світ – не вирок.

Щороку на Прикарпатті народжується понад тисячу «поспішайок», розповідають місцеві медики. Близько 50-ти – вагою до кілограма. Ще півтори сотні – ледь перетинають цю позначку.

Проте в Івано-Франківській області це – звична справа, зізнаються фахівці. Спеціального медобладнання критично не вистачає на всіх передчасно народжених дітей. Як і коштів на вдосконалення матеріально-технічної бази пологових будинків. А без неї шанси вижити для «поспішайок» в рази скорочуються.

Іншими словами, таким дітям потрібно штучно створене материнське лоно. Місце, яке буде для них сприятливим і безпечним. Відтак, медична спільнота згуртувалася. Та оголосила збір коштів на закупівлю відповідного медобладнання. Надсилати їх охочі можуть на рахунок Обласного перинатального центру.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *