В Івано-Франківську відзначили Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона (ВІДЕО)

Я не хворію, я живу… В Івано-Франківську відзначили Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Недугою з хронічним прогресуючим захворюванням центральної нервової системи. До сьогодні точно сказати, чому вона виникає, медики не можуть. Але стверджують, вплинути на подальше життя можуть і навколишні чинники: екологія, токсини, травми голови, енцефаліт.

Крім моторних симптомів, хвороба Паркінсона також проявляється проблемами зі сном, сечовипусканням, закрепом, запамороченням, порушенням мови та болями. За статистикою захворюваність у чоловіків дещо вища, ніж у жінок, кажуть фахівці. Середній вік виникнення – 62 роки. Втім, бувають і винятки.

Наразі боротьба із хворобою Паркінсона обмежується лише підтримувальною терапією. Завдяки лікарським препаратам та хірургічним втручанням. А от велика кількість вживання кави та нікотину може сповільнити її прогресування. Особливо на ранніх стадіях, стверджують медики. Але в цьому теж є свої мінуси.

Як і в більшості інших захворювань, вчасне виявлення недуги Паркінсона може суттєво знизити рівень її прогресування. З цією метою на базі консультативної поліклініки Івано-Франківської обласної клінічної лікарні близько 7-ми років діє консультативно-діагностичний кабінет захворювань нервової системи.

Віра Ковцун, Мирон Василик, Новини на Вежі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *