В ПНУ реалізують проєкт щодо запобігання ожиріння та діабету (ВІДЕО)

Обстежити дітей та дорослих щодо надмірної ваги, ожиріння та цукрового діабету. Таке завдання ставлять перед собою науковці кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету. Впродовж року беруть участь в транскордонному проєкті «Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету».

Проєкт покликаний запобігти поширення ожиріння та цукрового діабету. Цього фахівці ПНУ навчають сімейних лікарів. Відтак, надають рекомендації щодо харчування та фізичних навантажень.

Восени розпочнуть ідентифікацію прикарпатців з недіагностованим діабетом, надмірною вагою та ожирінням. За допомогою мобільної клініки «Здоров’я на колесах» проведуть обстеження в в кількох об”єднаних тергромадах. Обрали населені пункти, де найбільше забруднене середовище. Також вимірюватимуть рівень цукру в крові та об’єм талії.

Грант реалізується в межах Спільної Операційної Програми Румунія-України. Її назва – «Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до здоров’я». Партнером з Румунії є Університет «Штефан чел Маре» з міста Сучава. Проєкт має «дзеркальну» програму для двох команд.

Роксолана Бабій, Світозар Савчук, Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *