Від “Ой ходить сон…” до “Summertime” (ВІДЕО)

Як так сталось, що відомий американський композитор надихнувся українською колисковою та створив на її основі оперну арію, що згодом стала однією з найпопулярніших у світі мелодій і має нині тисячі версій?

Наша невелика, але зворушливо – дощова історія про дивовижну музичну мандрівку: від нашої української колискової «Ой ходить сон коло вікон» до всесвітньо відомої, джазової арії “Summertime” Джорджа Гершвіна.
Перші записи тексту колискової “Ой ходить сон…” були зроблені ще у 1837 р. в альманасі «Русалка Дністровая» , згодом у 1857 р. у збірці Миколи Гатцука – “Ужинок рідного поля”, що була видана у Москві.
Пройшло більше півстоліття і за дорученням Симона Петлюри у світове турне вирушила знаменита капела Олександра Кошиця. Так, вперше у 1922 році в Америці прозвучав “Щедрик” в обробці Миколи Леонтовича, а в 1929 році – “Ой ходить сон” в обробці Василя Барвінського.

Виконує “Ой ходить сон коло вікон” – Ольга Яловенко, солістка Івано – Франківської обласної філармонії ім. І.Маланюк, викладач вокалу, молода мама.

Виконують “Summertime” – відомий франківський кавер – гурт “FRISSON Band” у складі Ярослави Берлад, Арсена Вітрецького та Ігоря Євенка (акордеон).

Слухають “Summertime”: Юлія Куришко та Вікторія Пасайлюк

Для підтримки художньої програми “ART ПерсонА”:
Наші реквізити: 5168 7450 1924 9116 або ТУТ

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *