Вплив громадських організацій на розвиток особистості

Ми від маленьких чуємо настанови з ким нам дружити, а з ким ні. І на постійне запитання: «ну чому?», – щоразу разу чуємо: «з ким поведешся – від того й наберешся». З роками ми розуміємо, що так воно і є. Щодня відбуваються десятки різноманітних заходів, де люди розвиваються і стають кращими вже зараз. Щоб бути в центрі цих подій і точно знати з ким краще «скомпаніюватися», потрібно бути активним, комунібельним та корисним для суспільства. Сьогодні ми розповімо про громадські організації, які є одним із ресурсів для розвитку особистомті та суспільства загалом.

Що може дати громадська організація? В першу чергу, ви будете дивитися на світ іншими очима. Цінності та рід діяльності можуть змінитися. У вас появиться багато нових друзів з якими відбуватимуться збори, зустрічі, тімбілдінги, або просто атмосферні вечори разом. Окрім цього, ви чіткіше будете бачити своє майбутнє.

Громадські організації бувають різними: освітні, політичні, соціальні та інші. До прикладу, в Івано-Франківську зареєстровано аж 1098 організацій. Ми познайомимо вас із декількома найактивнішими з них. 

Фундація Регіональних Ініціатив

«Фундація Регіональних Ініціатив» – це всеукраїнська молодіжна організація, яка існує чи не у кожному великому місті України. Фундатори, незалежно від географії розташування, вкладають частинку себе у розвиток України, у моральній та продуктивних візіях. Гаслом організації членів є чітке «мрій та дій».

ФРІ регулярно роблять в місті атмосферні кіноночі в музеї мистецтв, а також, щочетверга у вільному Просторі “Вдома” іфдьуваються інтерактивні “English Speaking Club”, на які приходять люди різного віку та з різним знанням мови.

Окрім цього, місцеві ФРІшники влаштовують такі заходи, як: “Твоя країна” та “ФРІ weekend”. Під час обох подій, молоді люди з різних куточків нашої України їдуть до Франківська, де їх візит має насичену програму, в яку входять квести й екскурсії, тимбілдинг, лекції і тренінги, відвідування музеїв, театрів та інших визначних місць. За ті два-три дні візиту, незнайомі до цього люди, стають маленькою сім’єю, з якою тяжко прощатись. В той же час, у людей з’являються друзі в різних куточках країни, до яких можна навідатись в гості. А ті хто був, радять наше місто в якості точки, куди в обов’язковому порядку потрібно поїхати. Наразі, члени Франківської ФРІ готуються до нових проектів, серед яких соціальні та правозахисні проекти.

ПЛАСТ

Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Для досягнення виховних цілей Пласту діє пластова методика виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

Пласт діє у дев’ятьох країнах світу. Пластуни по світу спілкуються між собою онлайн і оффлайн. Крім того, постійно відбуваються проекти зі скаутами з інших країн в Україні та за кордоном. Соціальна акція «Вифлеємський вогонь миру» щороку поєднує тисячі молодих людей в Європі і світі. Пласт дає можливості та інструменти, мотивує до самовдосконалення. Так формуються нові громадяни і лідери суспільства.

СТАН

Молодіжна організація «СТАН» – це неурядова організація, метою діяльності якої є розвиток креативного, відкритого громадянського суспільства. “Ми організовуємо культурні, освітні, соціальні й правозахисні проекти”, – каже учасник організації.

Команда СТАНу стверджує, що мріє побачити ​демократичну Україну з різноманітним, процвітаючим й стійким громадянським суспільством. Ми віримо, що у майбутньому люди підтримуватимуть культуру, знатимуть свої права і робитимуть все, щоб жити було краще.

З 2015-го року СТАН реалізує довготривалий освітній проект “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”, в рамках якого відбувається навчання активістів та ВПО, культурні й освітні події, інтеграційні табори. У Івано-Франківську найвідоміший проект – «Інтеркультурна лабораторія». Під час цього проекту українські та іноземні студенти та студентки взяли участь в навчальній програмі.

“Ми відкрита організація, яка допомагає та сприяє особистісному розвитку. Організовуємо багато подій під час яких можна познайомитися з цікавими і креативними людьми та отримати нові знання”, – кажуть керівники руху.

AIESEC – МОЛОДІЖНИЙ РУХ ЛІДЕРІВ

“Ми найбільша міжнародна молодіжна організація, що створює можливості для талановитої молоді у всьому світі. Нашою ціллю є досягнення миру і реалізація людського потенціалу. Саме тому організація надає можливість волонтерського стажування за кордоном, для отримання нового, практичного досвіду”, – каже Софія Надіївська, керівник організації у Івано-Франіквську.

Вся робота організації та її учасників – спрямована на “Цілі Сталого Розвитку” запропоновані ООН, де кожна із 17-ти цілей вирішує гостру проблему світу. “Зараз ми як один з локальних комітетів (осередків Айсеку в Україні) працюємо над освітніми, екологічними та культурними проектами”, – зазначає Софія.

Сьогодні цілком очевидно, що самого навчання в університеті, тобто лише теоретичних знань для успішного майбутнього недостатньо. Саме тому, організація Айсек надає можливість розвитку професійних та особистісних навичок, які є особливо потрібними для подальшого успішного працевлаштування та життя в цілому. Окрім того, досвід волонтерської діяльності високо цінують у всьому світі, адже це свідчить про соціальну відповідальність та свідомість людини.

Молода Просвіта

“Ми особливу увагу приділяємо навчанню молоді та дорослих проектному керуванню, адже усе, що би ми не планували робити в громаді – це проект. Його треба чітко продумати, розприділити функції, виконати й оцінити. Такі заходи особливо актуальні у час децентралізації, коли відповідальність передається на малі населені пункти”, – говорить голова Просвіти – Євгенія Бардяк.

Одним з фокусів роботи є співпраця з навчальними закладами – школами, коледжами, університетами. Отриманий досвід впровадження громадянської освіти планується втілювати в місцевій системі освіти. А поки відбуваються позаурочні заняття з прав людини, екологічної грамотності, історичної освіченості тощо. “Ми робимо виставки “Кожен має право знати свої права”, графічна новела про війну та окупацію “Перехрестя”, екологічна он-лайн гра “Крок за кроком”. Організація є багаторічним партнером Всеукраїнської програми “Розуміємо права людини”, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Коаліція “Справедливість заради миру на Донбасі”, – каже Євгенія. В рамках діяльності останньої відбувається документування злочинів, вчинених у ході воєнного конфлікту на Донбасі. Потім формуються звіти для представлення на міжнародних платформах, зокрема конференціях ОБСЄ.

Члени “Молодої Просвіти Прикарпаття” активно працюють, змінюючи суспільство, але також весело відпочивають, будуючи власну круту команду. Таборування в горах, відрядження в інші міста, країни, стажування, отримання життєвого досвіду, робота з людьми, аналітика, кар’єрний ріст, цікаві та корисні знайомства – це і не тільки отримують молоді просвітяни, працюючи в організації. Але найголовніше – задоволення від дієвого патріотизму, результати якого видно.

Оксана ПАСІЧНА

Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *