Виставку “Обличчя міста” презентували в Івано-Франківську (ВІДЕО)

12 історій із життя будівель Станиславова. В Івано-Франківську презентували виставку “Обличчя міста”. Описані тут найстаріші скульптури – лицарі на брамі Палацу Потоцьких. Серед “недавніх” – металеві фігури на фасаді колишнього заводу “Промприлад”. Про цікаві обличчя, кам’яні чи на фотографіях, розповіла кураторка “Міста, яке треба берегти” Марія Козакевич. Каже, систематизували дюжину історій будівель з кам’яними обличчями маскаронів і скульптур та людей, котрі в цих будинках жили, працювали та гостювали.

Зібрані історії – результат навчання Марії Козакевич за кордоном. Краєзнавиця дізналася, як до збереження та “просування” історії міст ставляться в Німеччині. Відтак вирішила зробити подібне дослідження в рідному Івано-Франківську. Нині діяльність її організації спрямована на збереження елементів давнього міста, зокрема, старовинних дверей. А також тут надихають до вивчення історії рідного краю.

“Обличчя міста” відзначається неординарним оформленням. Прикрашають експозицію картонні атланти – копії справжніх, що на вулиці Шевченка, каріатиди, що на Грушевського. Описані точні копії вікон старовинної кам’яниці, що на вулиці Мазепи. Плюс новорічні аксесуари, брошки і хустини, модні в Станиславові наприкінці 19-го століття.

Оксана Семко, Геннадій Томнюк, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *