“Найкращі пісні, які створив, я написав за 15 хвилин. Приходить ідея і, бац! – пісня написана!”- Вільям Джереміє “Kadebostany”


– Як Ви створили поп-імперію
Kadebostany? Таку велику, славну і музиколюбну?
– Насправді це величезна робота. Я працюю над цим уже 10 років поспіль. Як Ви знаєте, зараз ми випустили третій альбом “Monumental”. В нас вже було багато турів світом. Коли робиш улюблену справу та ще й із величезною пристрастю, виходить добрий результат. Мене дуже тішить те, що зараз є величезна кількість людей, які хочуть почути нас “наживо”.

– Вільяме, познайомте нас із державою чи то пак країною Кадебостан. Де вона знаходиться? Як туди потрапити?
– Йдеться більше про концепт, про розуміння Всесвіту, а не про місце, яке знаходиться у певній георграфічній точці на мапі світу. Це концепт про свободу. Коли я втілював цю ідею в життя, я не думав лише про музику, а, й, водночас, про візуальне мистецтво. Це своєрідний мікс різноманітного мистецтва. Я страшенно задоволений тим, що нам вдалося створити щось дуже вражаюче, те, що повністю вирізняє гурт Кадебостані від інших гуртів і є досить успішним проектом.

– Ми, тобто українці, можемо стати частиною Вашого Всесвіту?
– Так, звісно. Ласкаво просимо в країну Кадебостан! Приходьте сьогодні на наш концерт

– Ви насправді успішні і дякуємо за те, що Ви є! Як Вам вдається творити таку неповторну музику? Ймовірно, для цього варто змінювати вокалісток? (Не знаємо, як у Швейцарії, але українські чоловіки полюбляють аби жінок було багато)
– Kadebostany створений 10 років тому. Ми відкриті до будь-якої співпраці з різними творчими людьми. Як Ви знаєте, наш новий альбом Monumental був створений у співпраці із 60-ма людьми. Говорячи про Крістіну. Вона російського походження. Разом із нею ми створили 5 пісень. У цьому турі Крістіна бере участь. Через те, що вона дуже добре співає наживо, вона неперевершено володіє грою на гітарі. Насправді я відкритий до різноманітної співпраці.
Я готовий також співпрацювати із чоловіками. Але я люблю жінок, люблю жіночий голос. Він мене “приводить у певний транс” – стан, коли “мурашки по тілу”, він додає особливого трепету

– Ви вперше в Івано-Франківську. Які враження від нашого міста?
– Перед приїздом до Івано-Франківська, я трішки читав про історію міста в інтернеті. Для мене особисто дуже цікава суміш архітектури Австрії у поєднанні із місцевими пам’ятками. Також мені відомо, що місто неодноразово змінювало власну назву. Тож я розумію, що Польща також мала відчутний вплив на Івано-Франківськ. І ось ще одна причина, за що я люблю свою роботу. Часто подорожуючи світом я маю можливість бачити різні міста та їхній розвиток

– Усі це знають і практично усі чоловіки це визнають, що українки і, зокрема, іванофранківчанки найкращі у світі. Так?
– Так, звісно. Тут прекрасні жінки. Вони насправді найгарніші у світі

– І сьогодні ці тисячі жінок, панянок, леді будуть дивитися на Вас із захопленням під час концерту.
Що готуєте для іванофранківців. Чим готові дивувати глядачів?
– Будуть декілька пісень із нового альбому. Звісно, представимо хіти: “Taddy Bear”, “Castle in the Snow”, “Save me”. Сьогодні музика дещо відрізнятиметься від тих пісень, до яких Ви звикли, тому що це буде живе виконання. Під час “живих концертів” ми полюбляємо використовувати різний вплив і течії. У цей мікс вплітаємо навіть театральні нотки. Тому ми запрошуємо Вас. Буде дуже цікаво!
 
– Починатимете з хітів чи хіти притримаєте насамкінець?
– Це дуже гарне запитання – як складаються шоу. Неважливо чи хіти на початку чи в кінці. Важливо аби постійно підтримувати ритм. Ми плануємо відіграти приблизно 6 пісень. Вони є відомими. Ми сподіваємося, що нам будуть підспівувати. Бо це неймовірно спостерігати, коли люди знають слова і підспівують наші пісні. Вони допомагають нам
Кава дуже смачна. Дякую. Смак, як у кави по-турецьки
Ні по-польськи. Каву для Вільяма ми заварили відкритим способом, це зазвичай роблять на кухні в домашніх умовах. Такий метод заварювання кави має походження із сусідньої Польщі. Тож ми так і називаємо “кава по-польськи”. Нам вона також до смаку. Справді, дещо схожа на турецьку.

– Вільяме, розкажіть про себе. Чим займаєтеся окрім музики? Яким спортом займаєтеся, що полюбляєте читати?
– Насправді, я дуже багато працюю. Я не вважаю, що те чим я займаюся то є моя робота. Мені це дуже подобається, Це хоббі мого життя. Я багато часу проводжу в студії, а також в турах, створюючи музику. Загалом мені подобається все, що нове. Я слухаю музику, ходжу в театр, люблю оперу, гуляю зі своєю собакою. Я просто люблю життя!

– А як звати собаку і яка порода?
– Звати мого чотирилапого Шіпетс. Я знаю це смішне ім’я. Але якби Ви її побачили, Ви б зрозуміли чому це таке сміщне ім’я. Це бігова собака.

– А тепер зануримося в матерію музики. Розкажіть, як Ви її створюєте. Що перше з’являється, мотив, якийсь біт чи текст. Як відбувається процес в деталях?
– Зазвичай, спочатку я пишу музику. Потім показую її різним виконавцям, які створюють пісні. Доволі важко описати цей процес. Іноді, він зовсім нелегкий. Але найкращі пісні, які я створив, я написав за 15 хвилин. А потім залишається тільки обробка. Це важко описати. Це магічний процес. Ідея приходить – і пісня написана. Це справжня магія!

– Ви полюбляєте старовинні касети. Нині це виглядає дуже цікаво і раритетно. Це напротивагу електронному носію, який неможливо взяти в руки. А ще це безцінний сувенір
– Так, це цікаво. Касети справді фізичні. Їх не знайдеш в “он-лайн”. Касети як це не дивно, мають неабиякий успіх. Навіть коли люди не мають програвачів, на яких можна послухати музику, вони зберігають касети, як сувеніри

– 8 травня розпочинається Євробачення-2018. “Kadebostany” до смаку усім країнам світу. Ви не плануєте взяти участь в Євробченні-2019?
– Я в захопленні від нових викликів. Мене часто люди запитують – чи будемо брати участь у Євробаченні цього року. Я не кажу ні, скажу, що не знаю. Можливо, не цього року.

– Ви, здається, були на ді-джейській вечірці у Палаці Потоцьких (“Шалена паті у Потоцького на хаті”). Паті організовували в рамках Міжнародного фестивалю “Карпатський простір”

– Так я був там, але я не грав сети

– Які враження від побаченого?
– Мені дуже сподобалося, те що я побачив. Я дуже люблю такі рейви. Мені подобається молодь, яка “сходить із розуму”. На вечірці було досить драйвово і, водночас, спокійно. Коли я подорожую, я обожнюю спостерігати за людьми, за їхнім повсякденним життям. Для того аби зрозуміти їхнє життя. У Палаці Потоцьких справді було дуже цікаво. Я бачив багато молоді. Усі вони виглядали “crazy”, деякі випивали. За цим дійством весело спостергіати

– Особливо коли випивали?
– Саме так. Адже це насолода життя (сміється)

– Маєте можливість запросити людей на Ваш концерт
– Це буде неймовірне шоу. Crazy. Я в нетерпінні, я в очікуванні із івано-франківською публікою

– Вільяме, Ви дуже гарно, по-особливому поводитеся на сцені. Дещо навіть нагадуєте Фредді Мерк’юрі
– Дякую за комплімент. Приємно чути. Приходіть на концерт. Ми підготували особливе мегашоу. Не обіцяю, що буде Фредді, але буде вражаюче видовище. Дякую, Вам за запрошення, за смачну каву і до зустрічі. Саме так до зустрічі! (посміхається)

Оксана Дудій

Ігор Хименець

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *