Як карантин впливає на наш емоційний стан

Життя іванофранківців значно змінилось за останні два місяці. Нас точно не готували в школі до того, як побороти депресію, коли світом поширюється пандемія, у новинах тільки й говорять про коронавірус, а власний гаманець неочікувано “сів на дієту”. Кожен закрився у своєму домі з власними думками та переживаннями. За таких умов депресія може постукати у ваші двері.

Депресія  це не тільки бажання лежати та дивитись в стелю, як думає багато людей. Насамперед, це втрата звичної активності, бажання виконувати справи, які ви робите зазвичай, пригнічений настрій. Щоб не відчути на собі ці та інші симптоми депресії, варто зробити наступне.

 

“Я протягом дня слідкую за ситуацією в світі…”

Перебування вдома безумовно збільшує час перегляду новинних стрічок чи ТБ. Більшість людей знає, що деякі сайти своїми заголовками нагнітають панічний настрій у читачів, але все ж ведуться на такі новини. Тож необхідно ретельніше обирати сайти, з яких можна отримати правдиву та адекватну інформацію. Пандемія пройде, а нервова система залишиться. Тож в першу чергу варто думати про власне здоров’я.
Краще пригадайте улюблені заняття та залучити до них членів сім’ї. Спільне проведення часу позитивно вплине на кожного із домочадців. Хваліть себе за кожну виконану роботу, навіть якщо це дріб’язкова справа.

“Де взяти гроші?”

Під час карантину економічні проблеми виникли в багатьох людей. Забивати собі голову думками про проблеми  не вихід. Кожного дня просинатись з думкою “Де взяти гроші” і з такою ж думкою лягати (нічого не вирішуючи) – не вихід. Людям, які тривалий час пропрацювали в певній сфері, важко переглянути свої можливості. Втім, карантин  це чудова можливість спробувати щось нове. Пошукайте роботу, яку можна виконувати вдома, яка стане для вас рятувальним кругом на карантині. Це не тільки вирішить певні фінансові труднощі, а й урізноманітнить будні.

“Сьогодні я здивую всіх…”

Розпишіть свій день так, щоб у вас не було часу на роздуми про всесвітню трагедію та сусідку, яка сьогодні кашлянула. Пропишіть цікаві заняття, обов’язкові справи та різні дрібниці, які варто зробити протягом дня. Головне  дотримуватись власного планування. Так день стане насиченішим, а перебування вдома не стане самозреченням від світу.
Влаштуйте посиденьки з друзями чи родичами. Так, це теж можна робити під час самоізоляції, але за допомогою Skype або Zoom. Чудова можливість побачити та поспілкуватись з тими, з ким раніше бачились чи не кожного дня. Будь-яка людина досить тісно пов’язана з певними соціальними групами, тому підтримувати зв’язки з ними під час карантину теж необхідно, щоб не почуватись відірваним від інших.

“Сьогодні головне не розлучитись…”

 

В китайських містах під час карантину різко зросла кількість розлучень. Подружні пари, які мали певні проблеми у стосунках, були просто не готові до 24 годинного перебування вдома. Тому карантин негативно вплинув ще й на їхні сімейні відносини. Важливо, щоб кожен член сім’ї мав свій куточок, де можна усамітнитись, коли це необхідно. Хоч це нелегкий час для певної категорії пар, але ж він може стати можливістю зміцнити стосунки. Для цього не варто зациклюватись на проблемах, які виникають кожного дня, не варто цілими днями обговорювати нові випадки зараження коронавірусом і т.д. Організуйте побачення один одному, одягніть найкращий одяг і завітайте у ресторан “На кухні”. Уникнути суперечок звичайно неможливо, адже певний відсоток сімейних непорозумінь виникає ще й через нудьгу. Головне розуміти, що у суперечках немає переможців. Якщо зосереджуватись на тому, щоб власна позиція була підтримана, то можна легко втратити стосунки. Адже результатом будь-якого непорозуміння має стати спільний пошук компромісу.

До речі, під час таких змін ритму життя, можлива втрата почуття голоду чи навпаки. Не варто панікувати, просто продовжуйте харчуватись як і раніше.

“Карантин – можливість саморозвитку”

Таке гасло зустрічається досить часто протягом останніх двох місяців. Втім, багато людей так і не розуміють його значення. Скиглити про те, що вже так набрид карантин і вдома зовсім немає чим зайняти себе  надто простий шлях до депресії. В онлайн-просторі проходить безліч цікавих майстер-класів, вебінарів, онлайн-уроків, які можуть зацікавити. Ви давно мріяли вивчити французьку мову? Напевне, зараз найкращий час для цього! Варто використовувати всі можливості.

Бережіть своє здоров’я та емоційний стан!

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *