Як подолати зимову лінь

Чи виникло у вас непереборне бажання повернутись на роботу після зимових свят? Усі гуляння закінчились і в голові тільки думки про роботу… Ні? Тоді ця стаття саме для вас.

Психологи стверджують, що перші десять днів після зимових свят – це період відновлення свого бажання працювати. Тому краще не навантажувати себе великою кількістю роботи, а поступово входити у звичний ритм.

Думки про роботу

Найважливішою умовою повернення до звичного темпу роботи є психологічна установка. Необхідно перед робочим днем усвідомити те, що свята вже позаду і варто повертатись до роботи. Саме початок діяльності стає запорукою відновлення звичного графіку. Кажуть, ніщо не дається так важко, як розпочати справу. Безумовно, кожен потребує різного часу, що увійти у звичний ритм. Хтось може сісти за робочий стіл і вже наповнитись мотивацією, а комусь варто заставити себе виконати перші завдання. Втім, психологічна установка є першим і важливим чинником у відновлення робочого процесу.


Створіть робочий план

Перед робочим днем розробіть свій план на декілька днів чи весь тиждень. Пропишіть найважливіші справи, зустрічі, завдання на кожен день, але не пануйте надто багато. Надалі виконуйте заплановане. Це допоможе зробити більше і не втратити час у відкладанні “на потім”. Психологи радять, що розпочинати робочий тиждень варто з легких завдань і поступово переходити до складних. Це збереже ваші сили та продуктивність. Відмова від планування і створення графіку ускладнить процес повернення до звичного темпу роботи. Наприклад, офісний працівник, який запланував робочі зустрічі на кожен день, швидше увійде в потрібний ритм, аніж музикант, який не має часових обмежень у своїй роботі.


Відпочиньте після відпочинку

Кожен має свій погляд на відпочинок. Хтось полюбляє гучні вечірки та зустрічі, а комусь достатньо провести усі свята за переглядом фільмів та поїданням салатів. Буває, після активних святкувань, зовсім не виникає бажання розпочинати робочий тиждень. Натомість хочеться побути вдома і “перевести дух”. Так, психологи справді рекомендують відпочити після будь-яких веселощів. Достатньо ввечері прийняти гарячу ванну, розслабитись, погуляти чи просто почитати книгу. В такому випадку не виникне відчуття втоми й тиждень розпочнеться легко.


Умови для роботи вдома

Якщо робота поза домом вимагає ранкові збори й зміну місця, то фрилансери можуть не покидати ліжко впродовж дня. Розпочати роботу після зимових свят їм теж в рази важче, аніж іншим працівникам. Тому психологи рекомендують відмовитись від піжами. Варто обрати домашній одяг, в якому ви будете починати свій робочий день. Мало хто знає, але піжама суттєво знижує продуктивність.


Подумайте про те, що вас приваблює у вашій роботі

Справді цікава та улюблена робота ніколи не викликатиме бажання продовжити вихідні. Люди, які з легкістю ходять на роботу і не шукають причин, щоб швидше піти додому, навіть після свят із хорошим настроєм будуть повертатись до робочих справ. Втім, є й випадки, коли робота приносить задоволення, але не після святкових днів. Щоб уникнути ранкових думок про те, чи залишитись ще вдома, подумайте про хороші сторони вашої роботи. Це може бути зустріч із колегами, спілкування, ваше улюблене робоче місце, запашна кава чи будь-що інше, що приносить вам задоволення впродовж дня. Думки про це допоможуть налаштуватись на початок робочого дня.


Інколи треба просто полежати

Не тільки свята, а й загалом зимова атмосфера знижує продуктивність. Короткий світловий день, холод та інші чинники впливають на вашу активність. В цей період людина швидше відчуває втому. А поєднання роботи, домашніх справ і насичених святкувань значно впливає на людину. Це може призвести й до погіршення самопочуття. Тож необхідно відновити вживання вітамінів та дозволити собі такий відпочинок, який вимагає ваш організм.


Зміна – стрес

Психологи стверджують, що перші десять днів після відпустки чи зимових свят – період відновлення своєї працездатності. Саме в ці дні не варто себе перевантажувати, бо це є стресом для організму. Відновлення режиму сну, перехід на звичне харчування, тривала робота  – це все може спровокувати тимчасові труднощі. Необхідно поступово налагоджувати свій ритм і не ставити перед собою цілі, які вимагають значних зусиль.


Спілкуймось!

Зимові свята – чи не найкращий час для зустрічей із рідними, тривалих застіль та розваг із друзями. Повернення до звичного темпу роботи може створити відчуття порожнечі – недостатнього спілкування. Щоб цього не виникло, варто продовжити (хоч і телефонні) розмови із рідними, ділитись враженнями від свят зі своїми колегами, обговорювати цікаві теми й не зловживати часом перебування “із собою”.


Завчасно, але не завжди

Завчасно підготуйтесь до робочого дня. Налаштуватись на робочий процес допоможуть вечірні збори. Можна просто обрати одяг, перевірити пошту чи скласти сумку. А ще не потрібно залишатись довго на роботі чи приходити надто рано. Збільшуйте свій робочий час поступово і тоді не виникне відчуття втоми й бажання залишитись вдома ще на кілька днів.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *