Як святкують Новий рік у різних країнах світу

Тільки-но сніг вкриває землю, в усіх з’являється передсвятковий настрій, бажання придбати нові прикраси для ялинки, запалити святкові вогники й скоріш наблизитись до зимових свят.

Новий рік – чи не єдине свято, яке об’єднує людей не залежно від віросповідання та національності. Закінчення року і прихід наступного завжди дає надію на позитивні зміни, нові можливості, а ще всі переконані, що саме прийдешній рік принесе приємні події. Так чи інакше, Новий рік – час бажань, приємних традицій та святкового настрою. Ялинка, новорічні привітання, салати із шампанським – усе це роками присутнє при святкуванні. А як зустрічають Новий рік в інших країнах світу? Запрошуємо в новорічну подорож, щоб і собі перебрати цікаві звичаї цього дня.

Не в усіх країнах світу святкування Нового року збігається із нашим. Наприклад, Китай, Індія, Шотландія, Ізраїль, Таїланд, Іран, Ефіопія, Саудівська Аравія мають свої дні для святкування.

Про китайський Новий рік знають чи не усі. Його святкування припадає на молодий місяць, а це кінець січня чи початок лютого. Справді, китайці це свято відзначають гучно, дотримуються багатьох традицій, які передаються поколіннями. Особливим атрибутом святкування є ліхтарі. Ними прикрашають вулиці, будинки та вважають, що вони відлякують злих духів. Ще в Китаї вірять, що Новий рік варто зустрічати в червоному одязі.

Дун Че Лао Рен (китайський Дід Мороз) кладе подарунки в панчохи, а замість ялинки – дерево світла.
В Ізраїлі теж не чекають 1 січня, щоб зустріти Новий рік. Євреї святкують в кінці вересня – на початку жовтня. В них це свято називається Рош ха-Шана. Замість олів’є – яблука з медом. Саме ця страва вважається традиційною під час святкування, щоб весь рік було солодко.

В Ірані Новий рік святкують весною. Жителі цієї країни мають власний календар – астрономічний сонячний, тому їхнє святкування припадає на 22 березня григоріанського календаря. Новорічні святкування часто тривають аж тиждень. Ще в Ірані існує цікава традиція – дарувати один одному яйця. Це пов’язане зі старовинною легендою й означає зародження нового життя.

В Таїланді Новий рік припадає на квітень. Там під час святкування мало хто залишається сухим. Люди обливають одне одного водою, а ще мажуть глиною. Цікаво, що святкування присвячується тому, що земля зробила повне обертання навколо Сонця – це і є Новим роком в Таїланді.

В більшості країн Новий рік святкують 1 січня, як і в Україні. До речі, на території України тільки з 1918 року святкування Нового року почало збігатись із європейським.

Батьківщиною Діда Мороза вважають Фінляндію. Там його звати Йоулупуккі й живе він у Лапландії. Втім, святкування Нового року там не таке важливе, як Різдво. Усі святкування відбуваються зазвичай вдень. На столі можна побачити сосиски, пиво, прості салати. До речі, у Фінляндії використання піротехніки дозволено тільки у ніч з 31 грудня на 1 січня.

А от австралійці одні з перших на планеті зустрічають Новий рік. І тільки там можна побачити Санта Клауса із дошкою для серфінгу.

Саме в Англії зародилась традиція обмінюватись різдвяними та новорічними листівками. А ще англійці звикли в прямому значенні впускати рік у дім. Вони відчиняють парадні двері, щоб новий рік прийшов у їхню домівку, а ще залишають відчиненими задні, що вийшов старий. В оздобленні будинків англійці використовують не тільки ялинку, а й омели.

Масштабне святкування Нового року можна побачити й в США. До речі, їхні традиції цього свята дуже схожі на українські. Окрему увагу можна приділити оздобленим будинкам. Американці роблять це чи не найкраще. Сусіди змагаються між собою за найяскравішу ілюмінацію. Подарунки від Санти діти знаходять під ялинкою, а ще залишають гостя печиво з молоком.

Італійці дуже емоційні, тож в новорічну ніч можна почути вигукування із привітанням. У Венеції прихід року святкують поцілунками. Там на головній площі можна побачити багато пар, які цілуються під новорічний відлік.

Зовсім інші традиції існують на Кубі. В цій країні святкування Нового року здалось би нам дивним. Прикрашають там не ялинку, а пальму. Замість Діда Мороза – Вальтасар, Гаспар і Мельхіор. А щоб рік був вдалим, варто під бій годинника з’їсти дванадцять виноградин.

А от новорічні традиції в Чилі справді дивують. В містечку Талька в 1995 році зародилась традиція зустрічати Новий рік на кладовищі біля померлих родичів. Люди приносять квіти й деякий час сидять біля могил.

У Франції до дітей приходить дідок Пер Ноель. Він теж спускається в селю через димохід і залишає свої подарунки. Головним атрибутом цього свята теж є ялинка, яку прикрашають цукерками, іграшками. А ще існує цікава традиція. Французи в новорічну ніч запалюють в каміні велике поліно, що символізує добробут та сімейний затишок. А ще окрім Пер Ноеля, до дітей може завітати Пер Фуетар, щоправда, до неслухняних.

В Україні ж новорічні традиції поєднують звичаї з багатьох країн. Ми теж зустрічаємо рік у ніч на 1 січня, а головною окрасою є ялинка. Втім, саме в нас заведено готувати багатий святковий стіл, щоб наступний рік був щедрий.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *