Як зіпсувати своє тіло: татуювання, які залишились неприємним спогадом

Ще понад п’ятдесят років тому малюнок на тілі вважався ознакою злочинності, розпусти чи бунтівного життя. Зараз татуювання сприймаються як щось красиве, індивідуальне, сучасне. Все більше людей  наносять на своє тіло зображення чи слова, які мають неабияке значення. 

Вважається, що культура тату існує вже понад 5 тис. років, а перші татуювання були випадковими. Вже пізніше їх почали спеціально наносити, щоб показати становище у суспільній групі чи як оберіг. 

Деякі татуювання справді заслуговують уваги. Вони більше схожі на витвір мистецтва, аніж на простий малюнок. Їх можна довго роздивлятись і здогадуватись про прихований сенс. Втім, є й невдалі татуювання, які стають неприємним спогадом на все життя. Чому варто декілька раз подумати перед тим, як піти до тату майстра? Що робити із невдалим зображенням на тілі? 

 

Катя

В мене єдиний малюнок на тілі. Набила його ще 9-10 років тому. Все відбулось досить спонтанно: подруга для себе домовилась із тату-майстром, а я вирішила теж прикрасити своє тіло. Подруга сказала, що майстер прийде до неї додому, щоб зробити тату їй та чоловікові. До речі, тоді цей майстер тільки вчився наносити малюнки на тіло. Я попередила, що теж хочу тату, а особливо напис на зап’ясті. Що поробиш, тоді це було в моді. Відверто кажучи, я навіть не підозрювала який напис має бути, єдине, що приходило в голову – Kittie. Всі думають, що моє ім’я, але це не так. Це канадський рок-метал гурт, в складі якого тільки дівчата. Втім, я не пояснюю нікому, хай думають, що це ім’я. Через рік чи два я зрозуміла, що набите тату зовсім мені не подобається. Думала перекрити його іншим, але не можу наважитись. Звести теж не вийде, бо залишаться розмиті контури, а ще це дуже боляче і довго. Тож залишається тільки не звертати на нього уваги“.


 

Тетяна

“Моє перше тату було парне і зроблене в період закоханості. Ну що я можу сказати? Це були емоції, які мною керували. Могла б бути картина чи музичний твір, але ні. Це – тату!

Чи шкодую я – ні. Все ж я не в захваті від нього. Тож маю сказати, якщо робити тату в розпалі емоцій – швидше за все, в майбутньому воно втратить свою актуальність. Тож варто раціонально обирати зображення. Любов закінчиться, а малюнок ще потрібно зводити. Нехай це буде щось, що і без партнера виглядатиме самостійно. Це може порадити й хороший тату-майстер. Тож необхідно ретельно обирати того, хто залишить “відбиток” на вашому тілі. До речі, існують спеціальні сайти. Наприклад, в Інстаграмі є сторінка з роботами найкращих майстрів України з посиланнями на їхні акаунти. Сумно від того, що найкращі майстри їдуть за кордон (Польща, Німеччина, Нідерланди), де ця галузь більше розвинена і краще оплачується. Що означає “обирати ретельно”? Тобто звертати увагу на рівень роботи майстра і безпеку. Вони обов’язково мають регулярно робити тест на ВІЛ та інші захворювання і працювати згідно вимог. Не варто соромитись про це запитувати. Не варто економити й на ескізі. Не потрібно красти чужі ідеї на сторінках Інтернету і наносити на своє дорогоцінне тіло. Хороший майстер втілить індивідуальну ідею. Існує й багато технік нанесення малюнку. Найскладніша та найновіша – реалізм. Завдяки їхньому таланту, на тілі малюнок оживає. Майстри, які роблять все – найчастіше мають низьку кваліфікацію.

Моє тату зробив досить відомий майстер міста. “Я художник, я так бачу”, – те, що я почула. І легким рухом додав тіні до оригінального ескізу. В мене були сльози й розчарування. Наслідок – виведення тату. Це досить дорого і боляче. Існує один безпечний спосіб – лазер. Тож варто обдумати свій крок і не поспішати. Найближчий рік після нанесення тату, ви не зможете бути донором крові та її компонентів. Ділянки з тату не можна піддавати процедурі лазерної епіляції.

Більшість психологів вважає, що тату – це про бажання чоловіків підсилити свої риси. Жінки частіше задля краси та сексуальності. Можливо, спершу варто обговорити цю ідею із психологом. Тільки не кажіть, що ви ще не маєте власного психолога (сміється).

Варто пам’ятати, що в нашому суспільстві татуювання сприймається по-різному. Якщо мрієте про “білокомірцеву” кар’єру – утримайтесь від малюнків на видимих частинах тіла.

На мою думку, татуювання – це красиво та сміливо. Це ніби написана на тілі історія вашого життя. До речі, в нашому місті працює майстриня, яка безкоштовно виконує процедуру татуажу ореол після мастектомії. В старості буде некрасиво, але живіть тут і зараз!”


Віталій

Перше тату в мене було зіпсоване. Деякий час я вагався чи робити татуювання, але все ж наважився. Тоді мною більше керували цікавість і бажання, а не здоровий глузд. Тож не дивно, що я не надто багато уваги приділив майстрові. Результат – на ескізі одне, а на тілі інше. Звичайно, одразу не приділяєш цьому значення. Вже через декілька днів я зрозумів, що це провал. Виводити татуювання я не думав, бо знаю, що сліди всеодно залишаться. Залишалось тільки набити щось зверху. Все ж це я зробив не скоро. Цього разу довго думав, вагався, обирав. Я не можу сказати, що жалію про зроблене тату. Більше жалію про те, що воно було невдалим. Це дуже портить враження від всього процесу створення зображення на тілі. Бо очікуєш одне, а потім розчаровуєшся. Мені досі подобається тату на інших людях, як і раніше. Але на собі якось інакше сприймаєш, тож дуже важливо, щоб воно було вдалим.

До речі, дуже не люблю, коли хтось набиває тату на великих ділянках тіла чи робить зі шкіри власний альбом татуювань. Проте розумію, що важко зупитинись, коли малюнок справді подобається і ти якось впевненіше з ним почуваєшся“.

Фото ілюстративне


Фотографіями невдалих татуювань переповнені всі соціальні мережі. В той же час ця культура на піку популярності. Кошти не мають значення, коли є непереборне бажання стати стрішки сучаснішим. Але якщо деякий одяг набридає вже після декількох використань, то що робити із зробленим тату, яке перестало подобатись?

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *