Які дитячі імена популярні в Івано-Франківську цьогоріч?

Нелегка справа – обрати ім’я для новонародженої дитини. Батьки “атакують” різноманітні сайти з переліком популярних імен, а хтось шукає оригінальне, рідкісне ім’я, яке одразу залишається в пам’яті. З кожним роком посилюється тенденція до вже давно забутих імен, адже зараз нікого не здивуєш простим “мене звати Вікторія”. Тож батьки мудрують як можуть. Ось як іванофранківські батьки називали своїх немовлят з січня по березень 2020 року. 

У січні-лютому 2020 року найпопулярнішими іменами для немовлят в Івано-Франківську були:

Софія

Ім’я походить зі Стародавньої Греції. Позначає мудрість, розсудливість, аристократичність, адже саме в таких колах поширювалось у давнину. Великої популярності це ім’я набуло у Візантії, а пізніше й у нас. Іменини можна святкувати 4 квітня, 4 червня,14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня, 29 грудня, 31 грудня.

Максим

Ім’я походить від слова “максимус”, тому означає “великий”, “найбільший”. Походить воно зі  Стародавнього Риму.

Олександр

Одне з найпопулярніших чоловічих імен. З грецької це ім’я перекладається як “той, що захищає”. Іменини можна святкувати 8 березня, 25 серпня і 6 грудня.

Олександр Олесь – український поет, драматург

 

Владислав

Ім’я походить зі слов’янських слів і означає “володар слави”. Власники цього імені святкують іменини тільки 7 жовтня.

Натомість рідковживаними були такі імена:

Беатриса

Походить від давньогрецького, що означає “благословляюча”. Поширене здебільшого у католиків, а іменини можна святкувати 18 січня, 13 лютого, 10 травня, 29 липня, та 17 серпня.

Агата

Це грецьке ім’я, яке перекладається як “хороший”, “добрий”. Зараз це ім’я поширене в Європі. Агата святкує іменини 5 лютого, 20 вересня.

Олівія

Походить від латинського “oliva” – оливка. Християни святих з таким ім’ям не мають, бо в календарях воно відсутнє.

Тереза

Ім’я грецького походження, означає “захисниця”, “мисливиця”. Одне з небагатьох імен, яке не має парного чоловічого ім’я. Іменини можна святкувати 11 березня, 1 жовтня 15 жовтня.

Рената

У перекладі з латинської – “відроджена”; арабське значення – «приємна мелодія». Це ім’я було дуже популярне в Радянському Союзі, адже асоціювалось із працею, революцією.

 

 

Вже у березні 2020 найпопулярнішими іменами для новонароджених були:

Анастасія

“Повернення до життя” – так можна перекласти це ім’я.

Настя Лісовська – дружина Сулеймана І Пишного

Тадей

Давньоєврейське ім’я, яке можна зустріти і сьогодня. Його можна перекласти як «похвала», а з грецької перекладається як “дар Бога”. Тадеї святкують іменини 29 грудня.

Також серед поширених імен у березня були Олександр та Софія.

 

Рідковживані імена цього місяця:

Домініка

У перекладі з латинської – “Божий день”. Це жіноче ім’я виникло на основі чоловічого – Домінік. в іспанській та португальській мові його також можна перекласти як “день відпочинку” – неділя. Це ім’я згадується в календарі католицьких святих.

Платон

До нас це ім’я прийшло з грецької. Можна вважати, що воно походить від слова “платюс” і означає “широкий”. Деякі дані свідчать, що це ім’я може бути й давньоєврейське. Тому Платон в цьому випадку означає «розраду».

Платон – давньогрецький мислитель

 

Лев

З латинської це ім’я можна трактувати як “сильний”, “головний”.

 

 

 

 

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *