Ярослав Мельник. Про права жінок, гендерну рівність та гендерний баланс. (ВІДЕО)

Статистика доводить, що українки досі зазнають дискримінацій за ознакою статі. Жертви домашнього насильства (щороку від рук кривдників гине близько шістсот українок, такими є дані МВС), отримання меншої зарплатні, обмежена участь жінок у прийнятті рішень на всіх рівнях.

За словами координаторки проектів «Українського жіночого фонду» Мілени Горячковської «Жінки не допускаються на вищі посади з вищою зарплатнею, а працюють переважно в тих сферах, де нижчий прибуток. Жінка виконує, як правило, всі домашні обов’язки. Тому обирає менш оплачувану роботу, але з більш гнучким графіком.»

Найбільшим кричущим порушенням прав жінок в Україні залишається домашнє насильство. Щохвилини від домашнього насильства в Україні страждає три жінки, констатує президент організації «Ла Страда Україна» Катерина Левченко. Попри масштаби домашнього насильства в Україні, проблема перебуває переважно «в тіні». Поширений принцип – «сама винна», відтак жертви намагаються замовчувати страждання, кажуть експерти. В чому причина такої поведінки?

Про це все розмова з гостем студії: кандидатом філологічних наук, професором кафедри загального та германського мовознавства Прикарпатського Університету імені Василя Стефаника Ярославом Мельником.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *