ОЦИФРОВАНИЙ ФРАНКІВСЬК

Червона армія вдруге входить в Станіслав (1944 р.) (ВІДЕО)

Червона армія вдруге входить в Станіслав (1944 р.) (ВІДЕО)

“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

Фрагмент кінохроніки за липень 1944 року. Коли у місто Станіслав вдруге входить Червона армія. В пропагандивному німому сюжеті, де люди начебто вітають нових визволителів, бачимо не тільки солдат, а й види міста з висоти пташиного польоту, вокзал, пошкоджені німцями мости, поштамп та ратушу.

Цікавим є те, що під час урочистого святкування 30-ї річниці так званого визволення міста генерал-майор запасу Василь Федотов, який був керівником 569-го стрілецького полку, що брав участь тут у боях повернувся до Івано-Франківська і зробив його мешканцям цікавий подарунок. Він передав кіноплівку, відзняту у перші дні після звільнення.
З того часу копія фільму зберігалася у краєзнавчому музеї. Оригінал фільму є у Російському державному архіві кінофотодокументів у місті Красногорську, що під Москвою. Робоча назва: «Город Станислав», обліковий номер — 8913, дата випуску — 1944 рік, звук — німий, колір — чорно-білий, метраж — 414,2м, що становить близько 12 хвилин. Фільм складається з двох частин, а операторами є товариші Кацман і Ейберг. Відео було оцифроване на кіностудії Довженка.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]