СПЕЦПРОЕКТИ

ТОП-5 найяскравіших сюжетів російського ТБ про Івано-Франківськ (v.2.0)

ТОП-5 найяскравіших сюжетів російського ТБ про Івано-Франківськ (v.2.0)

Продовжуємо аналізувати випуски новин російських ЗМІ. За останні три роки російські телеглядачі змогли побачити чимало новин про Україну. Проте, маніпуляція інформацією продовжується і надалі. Події в Україні висвітлюються у зовсім іншому форматі. В кожному сюжеті прослідковуються вислови: “радикально налаштовані…”, “націоналісти”, “бандерівці”, “заборонене в Росії угрупування” тощо. Події плутаються, факти змінюються, і це все видається за правду. Івано-Франківськ в російських ЗМІ як і раніше, висвітлюється тільки в негативних подіях. Ми знову підготували добірку найяскравіших сюжетів, де згадується Прикарпаття. Абсурду немає меж… 


1. Телеканал ТВЦ

28 вересня 2018 року

В сюжеті новин розповідають про те, що українські націоналісти захопили Свято-Троїцький собор в смт. Богородчани Івано-Франківської області. Радикали влаштували бійку в храмі, виломили двері та змінили замки. Ну і як на російському ТБ без жертв з вини “Правого сектору”? Ведучий описує, як радикали напали на прихожан, витиснули їх у двір, в результаті чого постраждало троє людей, серед яких настоятель храму.

Поза такими шокуючими словами мало хто зверне увагу на те, що храм який показують у відео, зовсім не той, про який йде мова. Сюжет про храм у Богородчанах, а на відео собор у Івано-Франківську. Ще одна маніпуляція? А може це відповідь на інформацію про створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні? Такий собі екшн.

Цією подією діляться і на телеканалі РЕН ТВ, але вже використовують матеріали храму у Богородчанах.


2. НТВ

25 серпня 2019 року

В теленовинах каналу повідомляють, що в містах Західної України радикали єврейської громади виступають щодо заміни посадовців. В м. Коломия Івано-Франківської області вони здійснили напад на суддю, вимагаючи передати місцеве кладовище їхній общині. В сюжеті згадали про долю євреїв з часів Другої світової війни, про Голокост і те, що відносини з  Ізраїлем важливіші за національну гордість.


3. ТВЦ

20 березня 2019 року

У новинах на російському каналі розповідають про мітинг у Івано-Франківську. Ведуча повідомляє, що радикали переслідують Петра Порошенка, який в свою чергу ніби звинувачує в усьому Росію. В той час, коли відбувалась сутичка між націоналістами та “тітушками”, президент розповідав про вступ у НАТО та ЄС, прикриваючи тих, хто краде з кишені кожного українця.


4. НТВ

21 травня 2018 року

Сюжет про вибух гранати у Івано-франківській області. Мова йде про те, що сержант ЗСУ, перебуваючи у відпустці, кинув гранату в односельчан. Постраждало дев’ять чоловік. Журналіст сюжету підкреслює те, що міністр МВС на своїй сторінці у соцмережах розповідає про цю подію, як про веселу історію.


5. ТВЦ

15 жовтня 2017 року

Про День Захисника України та 75-річчя створення УПА російські журналісти розповідають, як про подію століття, висвітлюючи в дуже неоднозначних тонах. Кореспондент розповідає, що бандерівці палили факели, підривали піротехнічні засоби, виступали проти влади… І звичайно, це все викликає занепокоєння у Європі. Наголошує, що заборонений в Росії націоналізм, тепер вже в Україні – ідеологія сучасної молоді. Після першої хвилини сюжету згадується й Івано-Франківськ, де події нібито розвивались теж дуже націоналістично.

Здивування викликає й те, що на думку творців сюжету, цьогоріч у числі ворогів України появились Польща та Угорщина. Перша з яких, нібито, вже відмовилась приймати українських біженців.

Христина Ткачук

Тарас Зень

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]