Юрій Вихованець: «Моїми улюбленими фільмами були «Гладіатор» та «Хоробре серце», а зараз я і сам стану героєм історичного бойовика»

Франківські актори все частіше зявляються у кінострічках. Цього літа в серпні розпочнуться зйомки нового фільму від режисера Тараса Химича під назвою «Король Данило». Це художній фільм про часи короля Данила Галицького. Уже відомі декілька імен героїв фільму, серед них представники Франківського театру, а саме: Юрій Вихованець, у ролі Василька, та Мирослава Полатайко-Гусак, у ролі Анни.

 

Юрій Вихованець розповів про роль брата короля Данила, що потрібно було змінити у своїй зовнішності для цієї ролі та чому Василько у стрічці буде іншим, аніж написано в історичних книгах.

 

У мережі вже зявився тизер та відеоролик головного саундтреку до стрічки. У кадрах можна помітити відверті картини, криваві сцени та експресивних акторів. Більше про фільм та творчу карєру поговорили з Юрієм Вихованецем – актором, героєм фільму «Король Данило».

 


 

– Як ви потрапили на кастинг фільму? Якою була проба?

 

Це було ще в лютому. Тоді до мене зателефонував знайомий і попередив, що мною зацікавились для проби на роль у новому фільмі. Але попередили, що потрібно буде набрати вагу. І таки дійсно, до мене зателефонували та запросили на пробу. При зустрічі візажисти попрацювали над моїм образом, щоб зрозуміти чи все в мені відповідає потрібному герою. Після того, одразу сказали, що через тиждень знімаємо тизер, який повинен був стати для мене кастингом. Все залежало від того, як я працюю перед камерою. Моїм героєм став Василько – брат короля Данила. Обирали Тарас Химич із Оленкою Химич, продюсер – Олеся Галканова.

 

– Чи були хвилювання на зйомках тизеру, зважаючи на те, що досвіду зйомок у художньому фільмі у вас ще не було.

 

Хвилювання було перед тим, коли Тарас збирався крикнути: «Мотор!». Всередині мене відбувався вибух. А до того все було помірно та спокійно. Пригадую, було дуже холодно, на мене одягли декілька сорочок, потім кольчугу, панцир, а ще плащ, шубу борсука, та дали в руки меч. І все, тоді я забув, що я Юра і почав працювати. Це було дуже круто!

 

– Знаючи, ким є ваш герой, чи намагались дізнатись більше про брата короля Данила Василька, про його історичну постать?

 

Так, я одразу почав шукати інформацію про свого героя. Я знаходив тільки портрети бородатого, пузатого чоловіка. Тоді я зрозумів, що це щось не те, оскільки я зовсім на такого не схожий (сміється). Прочитав історичні факти, дізнався все про той період, людей та події. «Король Данило» – це буде художній фільм на основі історичних фактів, проте, буде відображено те, яким могло б бути життя короля Данила та його оточення. Тому не всі моменти перегукуватимуться із реальною історією. Це розповідь про їхню молодість.

 

19665600_1351591794954637_6354425929341263994_n

 

– Ви згадали, що спеціально для фільму потрібно було набрати вагу. Чи були ще вимоги до зміни у зовнішньому вигляді?

 

Мені заборонили стригтися та бритися. І ще потрібно набирати вагу. Сказали набрати три кілограми, а мені вже вдалося цілих дев’ять. Пощастило, що з нами у фільмі знімається тренер зі Львова, саме він запропонував мені допомогу, він почав займатися моєю зовнішністю. Зараз він повністю займається моєю тренувальною програмою та харчуванням.

 

Яким для себе ви уявляєте готовий фільм, зважаючи на те, що вже знаєте із середини процес?

 

– Звичайно, кожен актор вимальовує в уяві, як він буде виглядати у кадрі, тому я вже фантазував про певну картинку. Зараз вона вже трішки змінилась, тому що ми вже більше познайомилися із матеріалом, познайомились з командою та режисером. Зараз розумію, що виглядатиму дещо по-іншому, що це не будуть шипи на плечах, трьохметрові сокири та мечі. Знаю, якими будуть костюми та локації, тому вже тверезо оцінюю картинку.

 

IMG_5654

 

Переглядаючи тизер, можна побачити криваві картини. Наскільки все реально відбувається в процесі зйомок?

 

– На зйомках тизеру хлопці реконструктори дійсно лупцювали один одного, оскільки вони професіонали і були у відповідних обладунках. З акторського боку – важко, оскільки для нас це щось нове. Це мечі, важкі металеві обладунки. Коли вперше витяг меча, я ледь не вивихнув плече. Я хотів зробити все ефектно, красиво. Тоді мені наголосили, що коли на мене нападають багато ворогів, я не матиму часу думати про те, чи красиво я витяг меч, чи ні. Після того мені показали, як правильно користуватися мечем, під яким кутом і з якою швидкістю його виймати, щоб обійшлося без травм. Весь інвентар справжній, але не надто гострий.

 

– Чи вже встигли подружитися із акторською командою, зокрема із сценічним братом (у ролі короля Данила в стрічці – Сашко Алексєєв)?

 

На щастя, склалось так, що з командою ми наче сім’я. Мені дуже пощастило із братом. Ми з першої зустрічі знайшли спільну мову. До того ж, у нас схожі історії життя. Вся команда складається з дуже хороших розуміючих людей. Зібрався такий колектив, з яким навіть не уявляю, як будемо прощатися після зйомок.

 

– Коли та яких місцях відбуватимуться зйомки?

 

– Зйомки самого фільму розпочнуться у серпні цього літа. Тизер же знімався окремою частиною. Зараз підшукуються та будуються локації, відбувається пошук всіх необхідних реквізитів. Локації будуть різні. До того ж, будуть достовірні місця, де на правду відбувалися історичні події за часів короля Данила. Знаю про одну локацію, – це Галич. А ще будується великий павільйон, це буде ціле місто. Також шукатимуться потрібні замки, можливо будуть їхні реконструкції.

 

Праворуч - Сашко Алексєєв

Праворуч – Сашко Алексєєв

 

– А як щодо вас, ви актор театру, як відчуваєте себе у ролі кіноактора?

 

– Я ще з дитинства хотів бути актором. Це повинно було бути кіно, я ніколи не думав, що буду актором театру. Улюбленими фільмами були «Гладіатор», «Хоробре серце», «Термінатор», я обожнював диснеївські мультики. Виростав такою собі благородною дитиною. Навіть коли у школі були якість бійки, все це я уявляв собі дуже яскраво, як у фільмах, а потім просто получав у ніс і йшов геть (сміється). З дитинства я виростав на темі Середньовіччя, фанатів від всієї атрибутики.

 

– Де набували акторських вмінь та практики?

 

– Спочатку за спеціальність я обрав «Фінансування», досі не знаю чому саме такий вибір. Проте, навчаючись, я більше часу проводив в актовому залі. Ми готували виступи, були ведучими, проводили КВК та багато іншого. Далі постало питання, що робити далі у житті. Знаючи, у якій країні та місті я живу, свої акторські мрії я заховав далеко у ящик та заклеїв скотчем, навіть туди не заглядав. Але моя мама запропонувала спробувати вступити на акторський. Я так і вчинив. Для мене було дивно та радісно, що батьки мене підтримали у виборі професії.

 

Будучи вже в Інституті, в той час готувалася постановка «Майже ніколи не навпаки» Ростиславом Держипільським за Марією Матіос. Тоді нас із одногрупником запросили на проби. Ми пройшли і це було щастям. Від першого курсу я знав, що повинен бути в театрі. Вже на третьому курсі вийшла прем’єра вистави, і від тоді я вже був задіяним в репертуарі театру.

 

 

– «Король Данило» – це ваша перша кіноробота?

 

– Велика – так. До того були реклами, короткометражки, соціальні ролики. Я дуже щасливий, що так сталося.

 

 

– В останні роки франківських акторів часто задіюють до зйомок у масштабних стрічках. Чому, на вашу думку, спостерігається така тенденція?

Захід України, скажу можливо дещо грубо, «дикіший», він недосліджений, не такий урбанізований, як центральна частина країни. Тут інші люди. Світу та Україні цікаво за нами спостерігати, за нашими думками, справами та життями. Сьогодні у телеекранах одні і ті ж обличчя, а людям хочеться чогось нового. Та й взагалі, у нас багато цікавого, починаючи від діалекту, поведінки – до зовнішності, харизми. До того ж, наша земля багата на історичні події, і про ці події знімають фільми, тому логічно задіювати наших акторів.

 

Сніжана САМАНЧУК

 

Фото: Олександр ЛИТВИНЕНКО

 

ПОДІЛИТИСЬ