24 відомі “Особистості” скульптора Данила Книшука

24 відомих і талановитих українців, які відтворені у скульптурному портреті. Кожен із них на 100 % схожий на оригінал. Здібний український скульптор Данило Книшук презентував Всеукраїнський проєкт “Особистості”. Це не просто скульптури, а зображення глибини та духовності тих, хто залишив свій слід в пам’яті людей.  

 

– Ми знаємо, що в Івано-Франківську відбувається виставка Ваших скульптур. Вона містить 24 портрети відомих українців, які відзначились талантами. Тож розповідайте про них.

Так, відбувається експозиція проекту “Особистості”. На сьогодні представлено в Івано-Франківську 24 скульптурні портрети відомих українців, які зробили вагомий внесок у майбутнє України. Всі бажаючі можуть побачити виставку в обласній бібліотеці, а згодом ще на іншій локації.

Фото: blitz.if.ua

 

– Давайте поговоримо про найбільш знакових особистостей, яких ми безпосередньо знаємо і бачились з ними у студії. Почнемо з Мирослава Скорика – Герой України, Народний артист України та лауреат премії ім. Тараса Шевченка.

 Я був надзвичайно вражений простотою та позитивом Мирослава Скорика. Зрадів, коли він погодився взяти участь у проекті. Я думав, що це драматичний образ, але у розмові зрозумів, що це надзвичайно радісна людина. Легко відчуває джаз і бажає цією енергією наповнити музичний простір.

 

– Як загалом відбувається знайомство з людиною, яка буде моделлю для майбутньої скульптури?

Загальний образ має велике значення, а саме форма, типаж людини. Іноді доводиться досліджувати світлини ще з дитинства, щоб побачити, як змінювалась людина. Буває, є люди, схожі за характером, я їх швидше відчуваю. А є такі, які стають для мене відкриттям.

Тому я розробив для себе таку формулу: необхідно глибше знайомитись і спілкуватись з цими людьми, бачити їх у звичному для них середовищі.

Фото: 0342.ua

 

– Як Ви умовно поділяєте людей для своїх скульптур?

Я вже відходжу від характерів та форм, намагаюсь заглибитись у духовний світ. Для мене важливі переживання, емоції, досвід. В кінцевому результаті ми всі бачимо одну площину, але передував різний шлях, щоб це зрозуміти. Бо ж неправильно надавати перевагу характеру або інтелекту. Тому я досліджую…

Фото: 0342.ua

 

– Чи можете Ви перебільшити образ людини? Додати граціозності, характерності, пафосу і сказати, що Ви так бачите?

Це залежить від сумління автора, наскільки він може штучно додати певних рис. Я намагаюсь розкрити людину для оточуючих, але себе не добавляти, бо це нечесно.

 

– Що Ви найбільше відточуєте у скульптурі? Який елемент є найважливіший?

Найскладніше – це очі, погляд та характер правдивості форми. Це ті засоби, якими скульптор має передати внутрішній світ. Якщо він буде входити тільки в естетику форми, втратить зв’язок із внутрішнім світом. Правдива форма набагато складніша, аніж естетична. Якщо скульптор постійно вдосконалюється і працює над цим характером форми, то може заглибитись у духовність людини.

 

– Ще у вашій експозиції є цікаві жіночі постаті. Зокрема поговоримо про Ліну Костенко?

Ліна Василівна духовний авторитет нації, і я часто переглядаю її поезію. В мене не було можливості зустрітись із нею, але я маю надію, що ще поспілкуюсь з поетесою.

Ще у колекції  є скульптура філософині Світлани Стоян, акторки Тетяни Олексенко-Жирко, акторки Наталії Ярошенко та ін. Багато ще не увійшло в цей проект. У Києві ще є початих біля 10-ти робіт. Тобто проект буде поповнюватись.

Фото: blitz.if.ua

 

– Над ким із прикарпатців Вам хотілось би попрацювати?

Це поки що таємниця, списки формуються. Скажу, що це біля 30-ти людей із різних галузей. Зокрема, Степан Пушик та Володимир Грабовецький та інші глибокі постаті. Цей край варто відчути.

 

– Кого найважче ліпити?

Жінок та дітей важче ліпити, але й цікавіше. Складніше передавати стани і те, що скульптура створює довкола себе. Коли ми не дивимось прямо на скульптуру, то мимоволі помічаємо образ, який вона створює. Скульптура програмує людей, тому це дуже сильний медіум.

Христина Ткачук

Для радіошоу “Зроблено в Україні”

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *