ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Андре Тан: «Коли у мене не було грошей, я купував речі у секонд-хенді»

Андре Тан: «Коли у мене не було грошей, я купував речі у секонд-хенді»

Серед великої кількості українських дизайнерів одягу та модельєрів, його ім’я одне з найвідоміших. Він у ранньому віці почав відвідувати курси крою та шиття, будучи дитиною, чітко бачив себе у моді. Андре Тан, він же Андрій Тищенко, народився на Харківщині. У 17 років презентував свою першу колекцію жіночого одягу, а у 18 – створив власний бренд одягу. В той час молодому українському дизайнеру було не просто конкурувати з відомими всесвітніми марками, проте, за словами Андре, його це тільки «підбурювало» до дій. Сьогодні колекції Тана презентують на всіх модних показах України та за її межами. Андре Тан – успішний український дизайнер одягу, винахідник стилю Smart Couture, а також експерт низки модних телепередач.
 
Модельєр завітав до Івано-Франківська з презентацією нової колекції одягу. За словами Андре, речі, які привозить до Франківська підбирає ретельно, оскільки це місто особливе. Більше про внутрішній світ Андре Тана, ставлення до Івано-Франківська, творче покликання та любов до української жінки, – читайте у розмові з модельєром.  
 


 

Фото: Людмила Джус

Показ у Івано-Франківську. Фото: Людмила Джус

 

– Андре, розкажіть чому ви особисто презентуєте свою колекцію в Івано-Франківську? Як підбирали речі для нашого міста?
 
– Перш за все, мені здається, що в Івано-Франківську дуже вимогливі клієнти. Ми відчули це коли відкрили тут магазин. Для інших міст готуємо стандартні колекції, а для Франківська завжди обрані. Цього вимагає сама публіка. Можливо це пов’язано з тим, що ви ближче розташовані до Європи. Звісно, це тішить. Україна велика і смаки у всіх різні. Наприклад, Одеса любить все яскраве та крикуче, Київ також має свої індивідуальні вподобання, Івано-Франківськ – завжди скромний та стриманий. Мабуть, тому що Франківськ – дуже духовне місто.
 
Тобто підбір речей здійснюєте індивідуально для кожного міста?
 
– Я орієнтуюсь на кожне місто окремо. У всіх містах завжди інша публіка. Клієнти Франківська – молодші, тоді як у Полтаві моя клієнтка – це доросла жінка. Мені подобається, що кожен регіон відрізняється один від одного. Тому потрібно дбайливо підібрати річ для кожної.
 
8cd177278dff099417170869bf8d319c
 
– Ви дуже швидко почали навчатися крою та пошиттю, а саме – в 11 років ви вперше відвідали відповідні курси. Як вдалось у такому ранньому віці обрати професію життя?
 
– Мені здається, що кожен приходить до своєї мети, цілі у різний час: хтось після школи, університету чи пізніше, а хтось так і не знаходить себе. Мені в цьому плані пощастило. Я у ранньому віці зрозумів, що хочу займатися модою. Якщо б не займався дизайном, то напевно був би хорошим художником, чи маркетологом, у мене це непогано виходить.
 
Якщо порівнювати ринок молодих дизайнерів на той час, коли ви починали і зараз,наскільки все змінилося?
 
– Коли я тільки починав, хотів бути поряд із дорогими брендовими магазинами. З мене сміялися, дивилися як на божевільного. Вони не розуміли, чому моя вивіска має право бути розташова поряд з відомими світовими марками. Тоді мені вказували на двері. А мене це ще більше підштовхувало до дій. Вже зараз українські молоді дизайнери «продаються» не тільки у всьому світу, а й на рівні зі світовими акулами моди. Все кардинально змінилося. Скажу чесно, це не може не радувати.
 

 

Тим не менше, ви один з найвідоміших модельєрів України. Чому вас знають краще, аніж інших українських дизайнерів?
 
– Напевно це пов’язано з тим, що я дуже люблю українську жінку, для якої я і створюю свої плаття. Більшість дизайнерів створюють одяг для когось нереального, космічного, для подіуму, для високої моди. А я люблю особливості української жінки. Наша жінка має хороші пишні форми. Мої колекції направлені на те, щоб оспівувати фігуру українських жінок, щоб робити жінку ще красивішою, ще сексуальнішою. Я не люблю створювати одяг тільки для подіуму, тільки для того, щоб показати себе, реалізувати свої творчі амбіції. Собі я давно вже довів, що я дизайнер, моє основне завдання – зробити жіноче тіло красивішим. Напевне цим я відрізняюся від інших українських дизайнерів.
 
Ви наголошуєте на тому, що ваші речі доступні в ціні для української жінки. Чи так це насправді?
 
– Я вважаю, що ми унікальні на ринку. Скажу вам чесно, коли я запустив останню свою лінію одягу, думав, що стану банкрутом. Тоді я пройшов крізь пекло. На самому початку в мене було тільки три магазини, а ціни мені доводилось давати такі, ніби я шию для 20-ти магазинів. До того ж, всі тканини закуповував виключно італійські. Саме через це у мене був найскладніший період кар’єри. Я думав, що піду по світу. Та мені вдалось пройти цей складний період. Я знайшов сили, витримав і не закрився. Правда тоді заборгував кошти у знайомих, але вийшов з кризи в бізнесі.
 
Які моменти в роботі дизайнера найбільше вам приносять задоволення?
 
– Я відчуваю кайф від того, коли йдучи вулицею бачу жінку одягнену в «мій одяг». Це для мене найвищий комплімент.
 
DSC_8636
 
– Ви шиєте одяг виключно з італійських тканин. Декілька років тому, ви говорили про те, що український виробник тканин не відповідає темпоритму вашої роботи. Чи змінилась щось з того часу? Плануєте працювати з українським виробником?
 
– На жаль, в Україні не навчилися робити тканини. Я знаю, що одна українська текстильна компанія з виготовлення тканин, запросила італійського технолога для роботи, проте особливої різниці я не помітив.
 
Ви наголошуєте на тому, що для вас важливо які магазини оточують ваш власний, тобто які у вас сусіди. Чи влаштовують вас сусіди у торговому центрі Франківська?
 
– Мені здається, що в Івано-Франківську ми зайняли свою нішу на ринку, яка ніколи ні з чим не пересікається, не перегукується, – вона просто інша.
 
img_9140_(3)
 
Ви часто працюєте за кордоном. Який досвід міжнародної роботи для вас найважливіший? Над яким проектом працюте зараз?
 
– Зараз працюємо над створенням парфуму в Парижі. Це унікальна новинка. У нашій країні таке вперше, коли український дизайнер виготовлює парфум, та ще й в Парижі. Ця справа не з легких, але дуже цікава.
 
Чи були моменти в житті, коли думали про зміну професії?
 
– Я розумію, що вмію тільки шити та малювати. Окрім цього більше нічого не можу робити.
 
Чи плануєте нові авторські програми на телебаченні?
 
– Проведення авторських програм у мене вже були («Жертва моди» та проект з Кузьмою, що виходив на телеканалі «Інтер» – «Жити – це модно»). Я собі вже довів, що можу і вмію створювати такі телевізійні проекти. «Жертва моди» транслювалась на телеканалі протягом семи років, гадаю, що для одного формату це достатньо багато. Наразі мені комфортно бути ведучим експертом. Зараз я модний експерт у ранковому шоу «Сніданок з 1+1», до того ж, плануються зйомки нового сезону ще однієї програми на «1+1» з моєю участю.
 
3a94fc2f96d04163366c99f6d8aceb66
 
Порада від Андре Тана. Як одягтися модно, але бюджетно?
 
– У той період життя, коли у мене не було грошей, я завжди одягався дуже стильно. Я купував речі у секонд-хенді. Намагався знаходити маленькі модні «фішки», аксесуари відомих брендів на розпродажах. Саме завдяки таким деталям можна підкреслити свій характер та індивідуальність. Це мій особистий досвід. Жінкам я пропоную також купувати чи то шарфи, чи пояси відомих брендів на розпродажах, а одяг вже обирати найпростіший. Особливим ти станеш, коли винайдеш свій смак.
 
Сніжана САМАНЧУК
 

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]