Це подарунок від Бога, і ми повинні його берегти: Як майбутні матусі готуються до появи малюка

Вона завжди піклується про своїх дітей, переживає за їхні досягнення та невдачі. Її серце огортається невимовним болем, коли в дитини заболить пальчик. Вона завжди тепло приймає гостей та прагне зібрати у своєму домі цілу родину, а її руки з любов’ю готують найсмачніші страви. Саме з такою місією живуть жінки, котрі стають матерями.

Мама – вона у кожного різна, та для всіх така рідна. Вона та, яка завжди буде для нас найкращим  другом та порадником. Роль матері у нашому житті взагалі важко оцінити, та що ж насправді для матерів означають діти?

Саме до Дня матері, який щорічно відзначають у другу неділю травня, кореспонденти «Вежі» вирішили поспілкуватись з майбутніми мамами та розпитати у них, чого ж вони очікують від материнства та як це – усвідомлювати, що вже незабаром поруч буде маленьке чудо, яке ніжно та мило кликатиме їх «мамою».


Наталя, 26 років.

Майбутня мама розповідає, що вагітність була дуже очікуваною. Молода сім’я намагалась зачати нове життя протягом п’яти років. І після тривалого лікування та старань сталося диво – Наталя з чоловіком вже очікують на появу маленького богатиря.

«Ми дуже чекали на це і нарешті дочекалися – сталося справжнє чудо. Ця вагітність була довгоочікуваною, тому спочатку в мене був навіть невеликий шок, був справжній вибух емоцій. Я кілька хвилин бігала по хаті і кричала від щастя. Ці дві смужки…я стільки часу чекала на них, стільки тестів за п’ять років переробила, що спочатку не могла повірити, що це може бути правдою. Навіть наступного дня я вирішила піти по ще один тест, щоб переконатись у результаті», – розповідає майбутня мама.

«Нам з чоловіком було трохи дивно, бо спочатку у мене не було ніяких типових симптомів вагітності. Часто ж кажуть, що у жінок є свої «причуди». А в мене все спокійно, чоловік навіть всім хвалився, що йому серед ночі не треба бігти в магазин, бо я щось захотіла. Ну але зараз є таке, що раптово хочеться поплакати, щоб мене хтось пожалів і полюбив».

Жінка каже, що поява дитини є дуже важливою для сім’ї, а тривале очікування малюка ще більше зміцнює родину.  Наталя ділиться, що народження дитини для неї є реалізацією для самої себе.

«Зараз у мене немає думок про роботу, поки не хочу реалізовувати себе професійно. Я хочу реалізувати себе як жінку, як маму. Чомусь в мене так. На дитину все впливає, про це варто пам’ятати. Це дуже класні відчуття, вагітність не можна порівняти ні з чим. Вагітним варто просто насолоджуватись цим станом, бо чути те, як мені пасує животик, дуже приємно. Я кайфую від цього стану», – додає Наталя.


Дарина, 23 роки

Молода мама розповідає, що дуже чекає на появу дитини. Чоловік у цьому завжди підтримує її та супроводжує під час кожного візиту до лікаря.

«Коли я дізналась, що вагітна, то була трохи здивована. Це було трошки несподівано для нас, та все ж ми були дуже щасливі. Спочатку ми навіть не мріяли про те, кого ми хочемо більше. Зараз ми вже на сьомому місяці вагітності, знаємо, що у нас народиться дівчинка», – говорить Дарина.

Як і більшість вагітних жінок, Дарина так само відчувала зміни у своєму самопочутті та побажаннях. Дівчина ділиться, що часто серед ночі могла захотіти ананасів, тому коханому не раз доводилось побігти у магазин, щоб догодити і дружині, і малюку.

«На початку вагітності я часто могла розплакатись тільки через те, що на мене хтось подивився. Самій дивно було через це, – каже дівчина. – Я точно можу сказати, що вже готова стати мамою, я давно вже настроююсь на те, що в мене буде дитинка, є усвідомлення того, що поруч зі мною буде маленьке чудо. Для мене це, у першу чергу, велика відповідальність, це подарунок від Бога, який ми маємо берегти, ми відповідаємо за її виховання та життя».


Марія, 20 років

Майбутня молода матуся ділиться великою радістю її життя. Щаслива дівчина чекає на немовля з нетерпінням.

«Я дізналась, що вагітна, коли зробила тест. Дуже чекала цього. Бо під час першої вагітності у мене був викидень, а зараз все проходить добре. І маю подвійне щастя, адже малюк буде не один!»,–  каже Марія.

До материнства дівчина ставиться відповідально. Дізнається про вагітність, виховання дітей з книжок та статей. Окрім того, майбутня мама, яка зараз на сьомому місяці вагітності, ще й досі працює у школі.

«У мене є досвід допомоги у вихованні братиків, племінників. Допомагає ще й постійна робота з дітьми у школі. Гадаю, що готова стати мамою»,– розповідає дівчина.

«Зараз у мене часто змінюється настрій. Ходжу весела-весела, а раптово можу стати зла і зірватись на будь-кого. Смаки у  мене не змінилися, як у більшості вагітних жінок. Однак інколи хочеться квашених огірків із згущеним молоком. Але таке буває рідко»,- сміється майбутня матуся.

Усім вагітним жінкам Марія радить берегти себе і шанувати.

«Головне – дозволяти собі все, що забажаєш, у жодному разі ні в чому собі не відмовляти. Намагайтеся заохочувати чоловіка і близьких про вас піклуватись, і все буде добре»,– каже Марія.


Таня, 28 років

Майбутня мама у прекрасному стані вже не вперше. Батьки двох синів планували третю дитину, тому дуже зраділи дізнавшись, що Тетяна при надії.

«Ми планували цю дитину, тому, звичайно, це була радість. Якщо це заплановано, то відчуваєш тільки радість. Але після двох синів дізнатись, що в тебе буде ще один чоловік в домі – це шок!», -з усмішкою розповідає жінка.

Однак сім’я не планує зупинятись. Тетяна розповідає, що дуже хоче донечку.

«Думаю, після тридцяти, все можливо. Якщо все буде добре і я буду себе добре почувати, то чому б і ні? Ми з чоловіком плануємо ще дівчинку. Але якщо вчетверте буде хлопець, то сумніваюсь, що зважусь на п’яту дитину», -каже майбутня мама.

Тетяна ділиться досвідом і вважає, що мама – це професія.

«Бути  мамою – така сама робота, як й інші. У деякій мірі, навіть важча. Тому що, на звичайній роботі ти маєш відпустку, зарплату, ввечері можна відпочити. А бути мамою – робота двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень», – зазначає жінка.

«Раджу майбутнім батькам не зациклюватись на дітях. Тобто, коли дитина впала, то не варто бігти, кричати і  жаліти її відразу. Діти все чудово розуміють. Якщо мама так зреагує, то діти будуть знати, як  в таких ситуаціях себе поводити і як давити на жалість. Головне адекватно реагувати і  берегти їх, бо це діти,» – каже досвідчена матуся.


Катя, 23 роки

Молода майбутня матуся ділиться, що про свою вагітність дізналась, будучи вже на п’ятому тижні вагітності. Дівчину турбувала постійна нудота та печія, а коли тест показав дві червоні смужки, щастю молодої сім’ї не було меж.

«Коли я дізналась, що вагітна, то у мене змішались два почуття: щастя і страх. Страх через те, щоб все пройшло без ускладнень і я змогла щасливо виносити дитятко. Зараз я відчуваю, що повністю готова стати мамою. Звичайно, я не знаю як спочатку буду справлятись, але морально я готова на всі 100%», – зазначає Катя.

До свого стану дівчина намагається ставитись відповідально, тому постійно відвідує жіночу консультацію та дотримується порад лікарів. Іноді, каже, натрапляє на цікаві статті та обирає для себе необхідну інформацію.

«Материнство для мене – найпрекрасніше і найщасливіше, що може бути у житті. Це той момент, коли у тебе з’являється людина, заради якої я готова віддати власне життя, – зазначає дівчина. – Майбутнім мамам хочу побажати витримки, побільше радості кожного дня, а головне – позитивного настрою».

Юлія Яковин

Ольга Клим

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *