Франківська майстриня Зоряна Мажак: “Мої роботи подорожують більше, ніж я”

Досі вважаєте, що в’язання – захоплення бабусь? Майстриня з Івано-Франківська Зоряна Мажак кожним своїм виробом доводить, що в’язані речі можуть бути оригінальними та нічим не поступаються брендовим новинкам. Неповторні сумки, капелюшки та прикраси майстрині з Івано-Франківська носять не тільки відомі українки, а й закордонні красуні. Зоряна жартує, що її авторські речі бачили більше країн, аніж вона.

Себе майстриня називає в’язайнером. Це поєднання дизайну та в’язання, бо ж Зоряна самостійно виконує всі етапи створення виробу. В кожну свою роботу жінка вкладає частинку своєї душі, тому й зізнається, що часто доводиться коригувати ідею, щоб результат перевершив очікування. Спершу майстриня створює дизайн, підбирає матеріали та фурнітуру, а вже потім розпочинає основну роботу.

Зоряна:“В’язання може бути модним захопленням. Цим займаються не тільки жінки пенсійного віку. Я працюю в різних техніках: в’яжу гачком, спицями, а ще створюю в техніці макраме. До речі, згадана техніка зараз актуальна на модних тижнях в Мілані та Парижі”.

Свою справу Зоряна розпочала вже у зрілому віці, бо ж не одразу в’язання стало для неї захопленням. Ця робота вимагає багато часу, зізнається жінка. Тож активно займатись в’язанням вона почала тільки після народження другої дитини.

Зоряна: “Все почалось з іграшок. Я хотіла створити безпечну для моєї дитини м’яку забавку, щоб вона не викликала алергічних реакцій та загалом не шкодила. Тільки згодом я почала цікавитись модою”.

Звичайно, як і в будь-якій справі, завжди знайдеться підтримка та осуд. Це чи не одразу відчула і наша героїня. Не всі могли зрозуміти, як викладачка та методистка коледжу з 10-річним стажем, може розпочати власну справу. Тим паче, що в жінки три вищі освіти, а працювати вона прагне в’язайнером.

Зоряна: “Не всі розуміли, чому я це роблю. Втім, у мене є велика підтримка – чоловік, діти та батьки. Зокрема моя мама, яка допомагає справлятись із великою кількістю замовлень. Не подумайте, що чоловік та діти теж в’яжуть (сміється). Допомога може бути різною, наприклад, чоловік більше часу приділяє дітям, а ті своєю чергою відвертають мою увагу від роботи тільки для поцілунків та щоб підтримати”.

Все ж в’язання існувало в сім’ї Зоряни ще задовго до створення власного бренду.

Зоряна: “Пам’ятаю, з дитинства мама намагалась зв’язати щось тепле та оригінальне. Для моїх батьків головне – турбота. Я ж уважно спостерігала за роботою мами й дивувалась, як їй це вдається. Втім, в мене ніколи не виникало бажання спробувати. Зізнаюсь, що навіть домашнє завдання з трудового навчання мені робила мама. Справжня цікавість до цього заняття прийшла вже у зрілому віці”.

Зоряна почала цікавитись модними новинками, цікавими речами й одного разу її увагу привернула сумка відомого бренду. На жаль, більшість брендових речей є недоступними для середньостатистичного франківця, так було і з нашою героїнею. Тому жінка вирішила зв’язати таку ж сумку.

Зоряна: “Тоді я просто закохалась в сумку відомого бренду Bottega Vaneto. Її вартість була просто захмарною, а купувати китайські репліки – це не про мене”.

Саме ця річ стала культовою для Зоряни. Створивши сумку, в жінки почали з’являтись замовлення і так розпочалась історія бренду Зоряни Мажак. А перше замовлення вона виконувала для сестри.

Зоряна: “Коли до мене почали надходити замовлення, я зрозуміла, що це може стати справою мого життя. Виявилось, що це приносить не тільки задоволення, а й прибуток. Мені подобається, що ця справа дає можливість працювати з цікавими, творчими, а також відомими людьми”.

Здавалось би, розпочати власну справу – легко. Достатньо створити оригінальну сумку й одразу ж з’являться охочі придбати ваші вироби. Втім, розчарування вже близько. Виявляється, в успішній справі, завжди криється тривалий етап навчання, підготовки, виправлення помилок та нових спроб.

Зоряна: “На жаль людині, яка до цього не працювала в такій сфері, важко розпочати. Ця діяльність потребує обізнаності в різних напрямках. Пригадую, як я здивувалась, коли вперше спробувала зв’язати капелюшок. Здавалось би, що тут складного? Зв’язала, сфотографувала і продала. Проте для мене було відкриттям, що для розрахунку розміру головного убору, потрібно використовувати число “Пі”. А для того, щоб продати такі речі, теж потрібно докласти багато зусиль. Зараз в нас ера Інстаграму, тому потрібен контент, який буде себе продавати. Для того, аби це зрозуміти, я навчалась, брала участь у вебінарах, витратила десятки годин на відеоуроки. Варто бути не тільки дизайнером, в’язайнером, а й SMM-спеціалістом, маркетологом і не тільки”.

Спочатку для виготовлення однієї речі, майстрині потрібно було витратити 5-7 днів. Втім, зараз жінка справляється і за 2 дні. Все залежить від розміру та складності виробу.

Зоряна: “Я витрачаю багато часу, щоб обрати та затвердити всі елементи виробу. Буває, можу тиждень обговорювати якусь деталь, щоб досягти кращого результату”.

Якщо вперше Зоряна досвід перейняла саме від мами, то вже після відеоуроків та постійного навчання, вчила й маму використовувати нові техніки. Не обійшлося без помилок, які чимало коштували. Так жінка навчилась розрізняти якісні матеріали.

Зоряна: “Я зітнулась із проблемою неякісних матеріалів. На мою думку, хороший виріб не можна зробити з неякісних ниток. Тривалий час я шукала постачальників, витрачала кошти на матеріали, які згодом ніколи не використовувала. В результаті я натрапила на якісну фурнітуру та матеріали вищого класу”.

Майстриня розповідає, що філософія її бренду проста – створення ідеальної сумки. Жінка дає можливість замовникам не тільки обрати колір та модель, а й створити її наче конструктор. Саме цей аксесуар дозволяє проявити найбільше фантазії, зізнається Зоряна. Замінивши в сумці фурнітуру, можна змінити весь виріб.

Зоряна: “Для своєї крайньої колекції, я в’язала сумку і випадково повернула її зовнішньою стороною до середини. Раптом мені спала на думку ідея, що так сумка виглядає цікавіше. Так народжуються нові моделі. Ще я намагаюсь замінити металеву фурнітуру на плетену. Так сумка стає більш ексклюзивною”.

Щоб створити таку сумку, варто добре попрацювати. Насамперед все розпочинається зі спілкування з замовником.

Зоряна: “Перший етап – вибір моделі. Я можу дати корисні поради, які допоможуть підкреслити певні особливості зовнішності чи статусу людини. Сумка – це не тільки необхідний аксесуар, а й елемент відбиття стилю особистості та соціального стану.
Наступний етап – вибір матеріалів та кольору. Третій етап – підбір фурнітури, бо саме вона довершує кінцевий вигляд виробу. Ну і залишається тільки виконати роботу”.

Аксесуари можуть стати акцентами в гардеробі, тому Зоряна часто консультується зі стилістами, слідкує за модними новинками й вивчає нові техніки. Тому й не дивно, що її вироби давно вже купують не тільки в Україні.

Зоряна: “Вперше свою роботу я відправила за кордон для франківки, яка живе в Ісландії. Згодом моїми речами зацікавилась українка, яка проживає в Італії й має свій магазин з виробами українських майстринь. Тепер я регулярно відсилаю свої колекції в різні країни. Зараз мої роботи бачили більше країн, аніж я (сміється).
Мої вироби обирають жінки, серед яких відомі стилісти та блогери”.

Оксана Мельник із сумкою від Зоряни Мажак

Хоч бренду Зоряни тільки два роки, але жінка встигла вже зробити понад 300 виробів. А зараз вона працює над створенням нової колекції.

Зоряна: “Я люблю свою роботу, бо вона дає ще й можливість працювати вдома і частіше бачити своїх дітей. До речі, старший син в школі завжди гордо розповідає, чим займається його мама. Я тішусь своїми маленькими здобутками, роботами, які відправляю в інші країни, а ще тим, що співпрацюю з відомими брендами”.

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *