Франківські музиканти, що створили свій гурт у США «5kMiles». «Це продовження нашої діяльності з перервою в шість років та на іншому континенті»

Не так давно в США з’явився новий гурт «5kMiles». Особливістю команди є те, що всі троє музикантів – українці. Колектив був створений двома колишніми учасниками франківського гурту «Фліт». Хлопці кілька років тому покинули рідне місто та перебрались на постійне місце проживання до Америки, та вирішили продовжувати грати разом. Про те, як створився колектив, чим відрізнятиметься від попередньої  команди та як вдається проводити репетиції і концерти, живучи у різних штатах, спілкуємось з вокалістом Володимиром Новіковим і барабанщиком Ігорем Озарком. 

 


 

 Розкажіть, як обоє перебравшись до Америки, вирішили відновити спільну музичну діяльність?

Ігор: Коли я прилетів до Америки, багатьом американцям вмикав пісні «Фліт». Вони, всі як один, були в захваті від почутого та побаченого. Навіть питали мене: “Що ти тут робиш? Адже ви мабуть в Україні є Rock Stars”. Багато речей неможливо пояснити людям, які народилися в Америці. Тоді я переконався, що деякі з наших пісень повинні бути почутими якомога більшою кількістю людей, аніж до того. Тому вирішив, що потрібно переспівати їх англійською. Проте, я потребував трохи часу для адаптації в новій для мене країні. Вова адаптовувався в себе, у Нью-Йорку, а я – в Кентакі.
 
На одному з місцевих музичних сайтів написав оголошення про те, що я барабанщик з України з поганою розмовною англійською, шукаю гурт, щоб грати панк-рок. На оголошення відгукнувся гітарист, з яким ми разом створили групу «Calamity Days». Досі граємо, для задоволення!

 

Рік тому для себе зрозумів, що прийшов час діяти активніше. Почав шукати музикантів для нової групи «5kMiles». Розповів Вові про цю ідею і він мене підтримав. Те, що ми проживаємо один від одного на великій відстані у різних штатах, трохи затягнуло процес. Я почав підбирати основних музикантів. До команди долучив двох американців і українця. Але усвідомлював, що тільки Вова має співати ці пісні. Не можу назвати це відновленням гурту «Фліт», це швидше продовження нашої діяльності, просто з перервою в шість років та на іншому континенті нашої планети.

 

02.7

 
– До цього команда «5kMiles» мала іншого вокаліста американця. Яка його та інших музикантів доля? Вони вийшли з колективу?

Ігор: Скажімо, це була не зовсім вдала спроба. Він хороший, талановитий музикант, але наші музичні смаки не співпадали. Гітарист, приятель колишнього вокаліста, тому він залишився з ним. З гітаристом я надалі підтримую зв’язок.

 

Все ж ви живете в різних штатах, а у США таки великі відстані. Як відбуваються репетиції, записи та інше? Це ж складно?

 

Володимир: Так, ми живемо всі троє у різних штатах. І це доволі складно, але коли вз’ятися і робити справу – все  стає реальним.

 

Ігор: У нас є методика процесу проведення репетицій, запису і т.д. Ми добре про все подбали.

 

08.3-POSTER

– В команді троє осіб, хто той третій, що не «флітівець»?

 
Ігор: Нашого бас-гітариста звати Роман Бойко. Родом він зі Львова, але зараз проживає у Чікаго. Натрапив я на нього випадково, через одного з прихильників гурту «Фліт». До речі, Роман також пригадує як в далекому 2005-му ходив на концерти нашого гурту. Доля! (сміється).
 
4-IMG_7760

Нещодавно презентований перший кліп «Walking In Circles», який насправді є англомовним переспівом старої композиції «Всі шляхи є схвалені». Стартова творчість буде побудована на старому репертуарі «Флітів»?

 

Володимир: Всі шляхи є схваленими. Власне вони і ведуть нас кожного до своєї мети.

 

Ігор: Я б не сказав, що це щось старе. Так, насправді ми хочемо перевидати збірку наших пісень англійською. Як було вище сказано, для того, щоб про них дізналися якомога більше людей. Це не старі черевики (посміхається).

 

Володимир: Звичайно, усім вам хочеться почути зовсім нові пісні. Стверджую, є нові пісні! Ми зараз якраз працюємо над свіжим матеріалом.

 

 

– Саша Чемеров, лідер «Димної суміші», нещодавно повернувся з ЛосАнжелесу, де створив свій гурт і сказав, що у США шалена конкуренція гуртів. Їх настільки багато, що вразити чимось новим публіку майже нереально. Чи не єдиною можливістю вирізнятися є інша, українська мова.  Чи варто співати у США українською?

 

– Ми вважаємо, що в Америці не варто співати українською. Хіба на українських фестивалях, що ми і будемо робити 12 та 26 серпня цього року. Про конкуренцію можна схилятися всюди і в усіх галузях, боятися і нічого не робити. Ми намагатимемось розвіяти сумніви командам стосовно цього.
 
1-IMG_7676
11-IMG_7895

– «5kMiles» анонсував свій альбом на вересень. Робота вже записана? Розкажіть більше про цю платівку.

Володимир: Так, ми будемо намагатися випустити альбом у вересні. В нього увійде 9 пісень, що вже записані.

 

– Хто слухач «5kMiles»? Американці, українська діаспора? Скільки людей реально збираєте під час виступів у клубах?

 
Ігор: Скажу так, для української діаспори не треба співати англійською! Приблизно місяць тому ми створили нашу сторінку на Facebook. Насправді ми тільки розпочинаємо свою діяльність в США. З концертами тут немає проблем. Безмежна кількість клубів, фестивалів, тощо. Видаємо альбом і гайда по концертах!
 

– Попри «5kMiles»
, де в репертуарі є творчість гурту «Фліт»,  в Україні далі продовжує свою творчість гурт «Фліт» з Андрієм Марківом  та  новими музикантами, але з тим самим репертуаром + нові пісні. В якійсь мірі ви дублюєте один-одного з старим матеріалом. Чому так?
 
Ігор: З Андрієм Марківим та Михайлом Копієвським, ми все узгодили. Хлопці дали добро на використання матеріалу і підтримують нас. Коли я вмикав наші пісні американцям, вони нічого не знали про існування групи «Фліт» та її творчість. Про яке дублювання може бути мова? (посміхається).

 

2-IMG_7737

 
– Де вже вдалось пограти? Чув, що планується виступ в Чікаго з «Мед Хедс», Чубаєм та іншими українськими колективами.

Ігор: Це не ми запланували, а організатори фестивалю «Uketober Fest». Втішені, що будемо мати ногоду виступити разом з ними.

 

– Як Ваше близьке середовище сприйняло повернення на сцену? Чи є критика, поради, зауваження, підтримка?

 

Володимир: В цілому дуже добре, підтримки і схвальних відгуків досить багато, що приємно. До порад і зауважень звісно ми прислуховуємось, саме влучні поради і критика мають деякий позитивний вплив в майбутньому русі.
– І на завершення: коли «5kMiles» виступить в Україні чи у рідному Івано-Франківську?

Ігор: Думаю, що це обов’язково станеться! Запишемо новий свіженький альбом і полетимо з «5kMiles» в Україну. Ну щоб не дублюватися з «Фліт». Жартую!

 

Тарас ЗЕНЬ

 

Фото: надано гуртом.
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *