Франківські портупеї: дизайнерка Марія Націй створює витончені шкіряні прикраси

Жіночно та сексуально… Саме так сучасні стилісти описують портупею. Колись цей аксесуар був виключно чоловічим і слугував для носіння зброї. Сучасна інтерпретація портупеї покликана довершити елегантний жіночий образ. Цей аксесуар настільки універсальний, що й не дивно, що вже декілька сезонів він залишається в топі модних новинок.

Жіночі портупеї можна побачити в колекціях відомих світових дизайнерів, але й ціни відповідні.
В Івано-Франківську теж є свій бренд із виготовлення жіночих шкіряних прикрас. Засновницею та авторкою усіх виробів є дизайнерка Марія Націй. Дівчина жодного разу не засумнівалась, що родзинка бренду – портупея, може стати невдалою ідеєю. Тому вже 4 роки Марія створює шкіряну красу для українок і не тільки.

Марія Націй

Все почалось ще в школі. Сиділа на уроці хімії, було дуже нудно. В мене був дуже товстий зошит і там я почала малювати якісь ескізи, щось вигадувати. Пізніше вирішила пов’язати своє життя із дизайном одягу і поїхала у Львів навчатись. Близько року я опановувала техніку пошиття костюмів, а потім перепрофілювалась на дизайн шкіряних виробів. Своє навчання закінчила в Польщі.

Після навчання я займалась пошиттям взуття. Ще досвіду набиралась під час роботи в стартапі, а паралельно шила власні рюкзаки. Тим часом моя подруга в соціальній мережі продавала свої товари й запропонувала шити портупеї. З часом вона закинула цю справу, а я вирішила все ж виконати наявні замовлення. Так зрозуміла, що портупеї можуть бути дуже унікальними, тому і є попит.

Все ж портупеї – вузька спеціалізація, тож в майбутньому хочу створювати ще сумки та взуття. Для таких речей потрібно більше матеріалів, інструментів, працівників – потрібно розширюватись.

Шкіра – довговічний матеріал. Всі знають, що, наприклад, шкіряне взуття набагато стійкіше, а натуральна сумка відомого бренду може стати хорошою інвестицією. До того ж цей матеріал дуже пластичний, з ним можна експериментувати. Наприклад, шкіру можна фарбувати, наносити візерунок, вона теж буває різної товщини. Для портупеї я використовую просту шкіру середньої товщини. Це виключно ручна робота“.

Чи можна вважати портупеї інтимними аксесуарами? Хтось може сперечатись, що це виключно товар із магазину 18+. Втім, стилісти з вами не погодяться, бо для цієї прикраси важлива комбінація з одягом.

Хтось вважає, що це надто інтимні, непотрібні речі. Втім, люди бувають різні й на кожен товар є свій покупець. До того ж зараз більше цінується оригінальність, цікавий дизайн та ручна робота. В мене ніколи не виникав страх, що ця справа може зазнати невдачі. Завжди знайдуться люди, яким сподобаються ваші ідеї та вироби.

Портупеї – дуже екстравагантні аксесуари. Вони викликають різні емоції, але точно нікого не залишать байдужим. Можливо, комусь подобається, але він би таке не одягнув, а хтось із задоволенням доповнить цим свій образ.

Носити портупеї можна з будь-чим. Я намагалась поєднати навіть з верхнім одягом. Це універсальний аксесуар, бо він може доповнити сорочку, плаття, білизну, тобто все, на що вистачить фантазії. Ну і в інтимному питанні теж можуть знадобитись.

Я бачу, що людям подобаються мої вироби, бо більше замовлень надходить все ж на мої авторські дизайни. Але буває й таке, що мені присилають ескізи чи фото і хочуть саме такий аксесуар“.

Бренд Марії Націй існує ще з 2017 року. Все ж майстриня не перестає вчитись і змінюватись в хорошу сторону. Йдеться про якість і техніку виконання портупеїв.

За цей час я почала краще оцінювати матеріал, підбирати техніку для кожного виробу. Ще 4 роки тому я не вміла якісно покривати шкіру, надавати їй різного забарвлення. Натомість зараз я все опанувала і готова рухатись далі. При створенні бренду найголовніше – навчитись якісно виконувати свою роботу і прислухатись до реакції клієнтів. Бувало, що клієнти мені писали відгуки і власні побажання. Я все брала до уваги й намагалась з кожним разом робити ще краще.

Ще за ці роки я налагодила робочі зв’язки з магазинами, які реалізують мій товар. До речі, почала приймати замовлення з-за кордону. Крайні індивідуальні замовлення я відправляла в Грецію, Польщу, Німеччину. Саме з Польщі надходить багато замовлення, бо пішло так зване «сарафанне радіо». Хтось замовив, розповів іншому і замовлень побільшало.

Може здатись, що такий виріб потребує мінімум часу, але це не так. Спочатку я розробляю модель, роблю паперові лекала. Формую все на манекені, щоб підібрати розміри. Тобто перший етап – зображення на папері. Далі я все вирізаю вже зі шкіри, фарбую поверхню і боки. Деталі скріплюю фурнітурою і поміж цим декілька разів роблю посадку на манекен. Коли отримую замовлення на цей конкретний виріб, то підганяю все під необхідні розміри.

Я часто дивлюсь покази відомих дизайнерів й надихаюсь цим. Буває, побачу, наприклад, сорочку і одразу в голові ідея, як доповнити її моїм аксесуаром“.

Здавалось би, портупея – виключно жіноча прикраса. Втім, Марія зізнається, чоловіки теж прагнуть виглядати довершено із цим аксесуаром. Неодноразово майстриня отримувала замовлення від чоловіків.

Процес створення чоловічих та жіночих портупей не відрізняється. Технологія та сама, але різняться моделі. Чоловічий дизайн виглядає брутальніше, тому я обираю товстішу шкіру та масивнішу фурнітуру. Це стильно для чоловіків“.

Багато фахівців скаржаться, що Івано-Франківськ – не те місто, де можна повноцінно себе реалізувати. Чи справді місто в цьому винне? Марія Націй переконана, що з розвитком соціальних мереж та онлайн-магазинів, ми не надто прив’язані до конкретного місця, тому можемо пропонувати свої послуги будь-де, навіть просто сидячи вдома на дивані.

Я не прив’язана до місця, бо працю не тільки для франківської аудиторії. Більше замовлень надходить зі Львова, Києва. Для мене важливіше питання в тому, що я б хотіла збільшувати виробництво і мені потрібен помічник. В Івано-Франківську справді важче знайти кваліфіковану людину, яка матиме хоч деякі знання у цій сфері.

Мої портупеї часто беруть участь в фотосесіях. Раніше в Польщі я створювала власні колекції, але тоді портупеї ще не були в моєму асортименті. Ну а в мріях є організація власного показу”.

Марія Націй

Щодо модних тенденцій на весну 2021, то майстриня порадила дотримуватись мінімалізму, але додавати цікаві аксесуари, робити акценти. Таким акцентом може стати портупея. Тому й Марія пообіцяла, що робитиме все, щоб портупеї залишились в топі модних новинок, хоч для цього й потрібно постійно оновлювати дизайн і придумувати щось цікаве.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *