Іван Шихат-Саркісов: «IT-освіта для дітей в Україні повинна бути доступною для кожного»

Іван Шихат-Саркісов – автор україномовного MOOC – «PRO Роботів» – відеолекції з основ робототехніки, автор ідеї, творець і куратор проекту «TECHNIC.IN.UA» (перший україномовний освітньо-інформаційних сайт для школярів і студентів про механіку, робототехніці та інших технічних науках), автор, творець і викладач «ROBOCLUB» – безкоштовного донецького клубу з робототехніки і програмування для школярів, організатор-консультант безкоштовного «Робоклубу» у Івано-Франківську.

Іван із Донецька, та у зв’язку із ситуацією на Сході країни був змушений покинути рідне місто і зараз проживає у Вінниці. «Більше двох років тому я виїхав з рідного міста залишивши будинок і все майно. Сьогодні, 1-го вересня, я вперше за довгий час приїхав у свій рідний Мирноград. В цей день я провів свого племінника у перший клас і мав змогу побувати у стінах рідної школи, яку закінчив у 1995 році”, – ділиться Іван.

 
З нагоди Дня знань ми вирішили поцікавитися у Івана про IT-освіту в Україні та Івано-Франківську. У розмові дізнаєтеся більше про те, чому корисна IT-освіта для дітей, коли варто починати займатися та який предмет, на думку Івана Шихат-Саркісова варто включити у шкільну програму.
 
13620040_1034089496638551_5233248846978713343_n
 
– Розкажіть більше про вашу діяльність у сфері ITосвіти.
 
– Близько 15-ти років я працюю у сфері IT-освіти для дітей та підлітків. З осені 2013-го року – волонтер декількох міжнародних освітніх проектів. У грудні того ж року, заснував безкоштовний клуб з освітної робототехніки для школярів Донецька. З осені 2014-го проводжу чисельні безкоштовні лекції та майстер-класи для школярів (у Житомирі, Києві, Дніпрі, Чернігові, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську та Вінниці). В Житомирі, Івано-Франківську та Добропіллі за моєї участі, чи завдяки моїм консультаціям створено безкоштовні робоклуби для дітей цих міст. Автор серії з 20-ти відео «Про Роботів» (YouTube) та організатор творчих онлайн конкурсів для дітей.
 
18194_1435089086785174_7437516921448263584_n
 
– Якою ви бачите ІТ-освіту дітей в Україні?
 
– IT-освіта для дітей у нашій країні повинна бути доступною для кожної дитини у будь-якому населенному пункті та для родин з різним фінансовим рівнем. Гадаю, що у шкільну програму варто внести такий предмет, як  «Робототехніка».
 
Коли варто починати працювати з дитиною у сфері ІТ та з чого саме?
 
– Дитині варто давати можливість пробувати той чи інший напрямок інформаційних технологій. Вважаю, що не можна встановлювати вікові рамки, оскільки це запитання дуже індивідуальне. У мене є учні, котрі вже у п’ять років із задоволенням створюють невеличкі ігри у «ScratchJR», та є і такі, котрі занурилися у візуальне програмування лише в десять років.
 
13709974_1715856362002254_3367512460044343672_n
 
– Які країни світу вважаєте прикладом для України у сфері освіти дітей?
 
– На мій погляд, прикладом для України є Фінляндія. Вважаю цю країну законодавцем освітної «моди».
 
– Що скажете про потенціал діток з якими вже працювали?
 
– На моїх майстер-класах у Івано-Франківську було близько 40-ка дітей. Всі вони дуже уважно слухали мою промову, старанно складали своїх перших роботів та наполегливо намагалися розібратися з їх програмуванням. Вони великі розумахи (посміхається).
 

 
– Що побажаєте франківським дітям та їхнім батькам у День знань?
 
– Франківським дітям бажаю вчитися із задоволенням, а також допомагати добре навчатися й однокласникам та друзям-одноліткам. Батькам – терпіння і розуміння з вашими «перлинками життя».
 
– Які асоціації із Франківськом?
 
– Місто зі своєю особливою атмосферою, та небайдужими до майбутнього країни людьми.
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *