Місто релігійних спільнот: адвентисти в Івано-Франківську

Продовжуємо знайомитись із релігійними спільнотами Івано-Франківська.

З-поміж різних нетрадиційних вірсповідань міста, про які ми вже писали, не можемо не згадати про Церкву Адвентистів Сьомого Дня.

Християнська протестантська конфесія, що будується на вивченні Біблії. На території України вперше про адвентистів згадується ще в 1860-х роках. У Західній Україні першу групу адвентистів заснував польський дворянин Міхал Беліні-Чеховський. Після розчарування в римо-католицькій церкві, Міхал приєднався до двентистської групи в США, вчення якої в 1867 році привіз у Чернівці.
Основне вчення адвентистів міститься в 28 доктринах. Адвентисти вірять в друге пришестя Христа. Вважають, що ця подія вже наближається, тому необхідно жити відповідно до Слова Божого. Щодо безсмертя душі, то це вчення адвентисти заперечують, як і існування пекла та раю.

Нелі 33 роки і ще в дитинстві вона вперше побувала в Церкві Адвентистів Сьомого Дня. Попри це разом із сім’єю відвідувала православну церкву. Вже у дорослому віці відчула бажання стати адвентисткою.

Неля: «Вперше я познайомилась із церквою адвентистів сьомого дня десь у першому класі. Мене та інших дітей запросили представники цього віросповідання у дитячий клас. Там ми вивчали біблійні історії, співали, вчили вірші. Не пригадаю скільки часу я відвідувала дитячий клас, але малою завжди туди ходила. Коли подорослішала – припинила відвідувати».

Сім’я не одразу підтримала Нелю в такому виборі, але все ж з часом прийняла прагнення дочки вивчати Біблію.

Неля: «В мене православна сім’я, тож деякий час відвідувала з мамою православну церкву. Зізнаюсь, особливого потягу я не відчувала. Натомість мама була проти, щоб я ходила в Церкву Адвентистів Сьомого Дня. Тож певний час я зовсім не відвідувала релігійні будівлі.

З плином часу я відчула бажання піти до церкви, це як поклик душі. Не роздумуючи я стала адвентисткою. Так я придбала Біблію і почала досліджувати Слово Боже. Вже у 27 років прийняла хрещення.
Це відбувалось у річці, хоч можна проводити і в басейні. Пастир церкви повністю опускає людину у воду. Такі дії символізують очищення і бажання жити по-новому з Христом».

Для адвентистів обряд хрещення є Божим повелінням. Цим людина засвідчує віру в смерть і воскресіння Христа. Віруючий занурюється у воду при хрещенні й виконує обряд поховання та воскресіння, починає нове життя. Ще одним обрядом є Господня вечеря. Це спільне прийняття тіла та крові Ісуса, перед яким відбувається служіння ногомиття.

Неля: «Рішення людини жити згідно Божого Слова не приходить за один день. Це стається тоді, коли людина вчиться, молиться, відчуває, що грішна і усвідомлює, що без Бога її життя марне. Так було зі мною».

В адвентистів святий день – субота. Вважають, що згідно Біблії Бог наказав святкувати суботній день і жодної згадки про заміну Господнього дня на неділю.

Неля: «Богослужіння в ЦАСД відбувається у суботу. Воно зовсім відрізняється від, наприклад, православного. Субота починається із заходом сонця в п’ятницю і завершується заходом сонця. До цього часу я намагаюсь впоратись з хатньою роботою, щоб в суботу цим не займатись».

Оскільки Неля раніше відвідувала православну церкву, має можливість порівнювати процес богослужіння. Зізнається, вони дуже відрізняються. Та й інтер’єр церкви не схожий на той, що в православних чи греко-католицьких.

Неля: «Богослужіння складається з двох частин. Спочатку ми проходимо урок суботньої школи, тобто говоримо на ті теми, які виникають в нас протягом читання нашого посібника. Потім перерва і друга частина – проповідь пастора. Найбільше мене вражають слова наставника та спів зі сцени».

Фото ілюстративне

Сім’я Нелі живе за двома віровченнями. Чоловік – православний, а Неля – адвентистка. Втім, це аж ніяк не впливає на сімейні стосунки. Кожен не тільки дотримується своєї віри, але підтримує другу половинку у власному виборі.

Неля: «Вінчалась я в православній церкві, бо чоловік дотримується цього віросповідання. Дитину теж там хрестили. В моїй сім’ї немає непорозумінь стосовно віри. Ми підтримуємо одне одного. До речі, моя молодша сестра теж прийняла хрещення в ЦАСД, тож ми – адвентистки».

Цікаво, представники Церкви Адвентистів Сьомого Дня не служать за власним бажанням у збройних силах, а під час обов’язкової військової служби просять надати право служби без зброї, – так рекомендує діяти церква.
Адвентисти покликані зберігати свої дії, почуття та думки у відповідності з біблійними принципами. Також віровчення радить утримуватись від паління, алкоголю і зловживання ліками.

Неля: «Принципи адвентистів не суперечать Біблії. Ми робимо все те, що описано в 10-ти Заповідях. Я щаслива, що знайшла Христа, який веде до вічного життя».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *