Місто релігійних спільнот: Свідки Єгови у Івано-Франківську

Продовжуємо знайомитись із релігійними спільнотами Івано-Франківська. На черзі релігійна організація Свідків Єгови. Чому саме такі погляди? Чи виникають непорозуміння з іншовірами? Чи комфортне місто Івано-Франківськ для конкретної релігійної спільноти? На ці та інші запитання нам радо дали відповідь члени спільноти Свідків Єгови – Ігор та Дмитро. 

Хто такі Свідки Єгови?

Дмитро:Для мене такий спосіб поклоніння Богу є особливим. Насамперед тому, що віра Свідків Єгови ґрунтується на Божому Слові – Біблії. Мені подобається те, чого навчає Біблія – йти шляхом, який обрав Ісус. Ми намагаємось якомога ближче дотримуватись того, що описано в цій Книзі”.

Ігор:Від греко-католиків чи православних християн ми відрізняємось тим, що спрямовуємо свій шлях відповідно до Біблійського писання”.

Дмитро:Насправді все дуже просто: якщо Біблія згадує про певні речі – ми в це віримо, якщо цього немає в книзі – ми не маємо підстав вірити у це”.

Як почалась ваша історія у спільноті Свідків Єгови?

Дмитро: “Моя історія у цій релігійній спільноті почалась у 2001 році. До того часу я цікавився релігійними, духовними та життєвими питаннями. Мене почало цікавити майбутнє, намагався знайти хороших друзів.Одного разу потрапив на богослужіння Свідків Єгови. Побачив дуже привітних людей, яких важко було зустріти у повсякденному житті. Люди, яких я зовсім не знаю, почали цікавитись мною, знайомитись. Це дуже вплинуло на мої враження.

 Мені запропонували вивчати Біблію. Саме тут я знайшов відповіді на свої запитання і побачив шлях власного життя. Я побачив, що те, чого навчають Свідки Єгови описується в Біблії. Мені було 17 років і погодьтеся, в такий період життя можна допустити багато помилок. Обговорюючи певні питання, ми відкривали книгу і бачили відповідь. Досі бачу користь від такого способу життя, наприклад, я так і не почав курити, що дуже тішить мене зараз. Таких звичок я уникнув саме завдяки принципам Біблії. Також я створив міцну сім’ю з людиною, яка поділяє мої релігійні погляди. Хочу зазначити, що життя за принципами Біблії позитивно впливає й на сімейне життя: відсутні сварки, непорозуміння, зради”.

Ігор: Так, я теж зауважив “людей з посмішками”. Я долучився до спільноти в кінці 90-х років. Тоді були досить важкі часи, тому на вулиці можна було зрідка побачити веселих, усміхнених людей. Коли я почав вивчати Біблію, то зрозумів, що це впливає на розум і серце – приносить радість.
Мене з дитинства батьки вчили, що Біблія – книга від Бога, а виріс я у греко-католицькій сім’ї. У 20 років почав ґрунтовніше читати її, але не все розумів. Намагався порівнювати пояснення у різних релігіях і так мені припало до душі віровчення Свідків Єгови. Я не одразу наважився прийти у Зал Царства Свідків Єгови, а запрошував до себе людей з такими поглядами. Пізніше мене запросили у спільноту, і до цього часу я тут.

На той час мої батьки не розуміли мого вибору, адже сповідують погляди греко-католиків. Напевне, це ще через їхній радянський вишкіл. Втім, ми гарно спілкуємось, ділимось власними поглядами. Батьки досі вірні своїм релігійним вподобанням, але це не стоїть на заваді нашому спілкуванню. У мене вже є власна сім’я, де дружина та діти теж належать до спільноти Свідків Єгови. 
До речі, на прикладі своєї родини я бачу, що симбіоз релігій можливий і це нікому не завдає незручностей”.

 

Що святкують Свідки Єгови?

Дмитро:Для нас найголовнішою подією в році є Господня Вечеря. Це подія, яку сказав святкувати Ісус. В нашому календарі цей день припадає на березень-квітень. Організовуємо прості урочистості, які мають на меті подяку Господу за те, що він робить для нас. Один зі старішин (Свідок Єгови, який тривалий час у спільноті та є в раді старішин – прим. автора) оголошує проповідь, читаємо Біблію, спілкуємось, співаємо пісні”.

Ігор:Під час святкування Господньої Вечері ми передаємо символи – хліб та вино”.

Дмитро:До речі, цьогорічний карантин змусив нас святкувати цю подію в режимі онлайн-трансляції. До неї долучилось понад 4 тис. осіб, які цікавляться нашим віросповіданням.

Також ми полюбляємо організовувати зустрічі, наприклад, на природі, де теж можна поспілкуватись, поділитись думками. Буває, хтось додому запрошує близьке коло однодумців. Втім, такі зустрічі теж відповідають законам Біблії”.

 

Про івано-франківську спільноту Свідків Єгови

Ігор:Наша спільнота складається з понад 2 тис. людей, які поділені на групи – збори. В кожному зборі є чоловіки, які несуть певну відповідальність згідно з Біблією, тобто це рада старішин”.

Дмитро:Це не особливий клас духовенства, як в інших релігіях. Це такі самі члени спільноти, як інші. Старішини не отримують кошти за свою роль у спільноті Свідків Єгови. Це добровільний та безоплатний статус.

В Івано-Франківську ми маємо три споруди для зібрань. Це на вул. Івасюка, на Пасічній та у Крихівцях. Приємно, що міська влада сприяє існуванню різних релігійних спільнот”.

Ігор:Завдяки погодженню міської влади, люди мають можливість відвідувати той Зал Царства Свідків Єгови, який їм ближче”.

 

Який день тижня святкуєте?

Дмитро: “У нас немає єдиного дня тижня для зібрань чи святкувань. Ми вважаємо, що кожного дня варто прославляти Бога, робити добро чи святкувати, якщо є причина. Тобто ми не робимо різницю між днями тижня”.

 

Бувають непорозуміння з оточуючими щодо релігійних вподобань?

Дмитро: “Ми живемо в полірелігійному суспільстві, де кожен має право дотримуватись власних поглядів. Ми поважаємо всі віросповідання й очікуємо цього ж щодо нас.
Я вважаю, що знайшов правильний шлях у житті, комфортний для мене”.

Ігор:Вірити в те, що Бог є – це одне, а любити Його – це зовсім інше”.

Дмитро: “Те, що ми проповідуємо на вулиці чи приходимо додому до когось – це наслідування Ісуса Христа. Він обрав саме такий спосіб навчання людей, коли був на землі. Це наслідували Його учні й те саме робимо ми. Звичайно, ми ніколи не наполягаємо на розмові, ми тільки висвітлюємо свою відкритість”.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *