“Небо” у Франківську: як працює перше християнське кафе (ФОТО)

Возвести посеред міста власне “Небо” всього за півтора місяця здається вам нереальним? Франківці вміють дивувати. Звідусіль лунає “Слава Ісусу Христу” та безліч доброзичливих вітань і побажань, на стіні возвеличується ікона Ісуса; у повітрі витає аромат запашної кави та свіжої випічки, а меню дивує відсутністю цін. Перша в Івано-Франківську християнська кав’ярня відкрила свої двері для охочих відпочити душею і тілом. Олеся Халак – одна з власників закладу інноваційного формату розповіла історію виникнення ідеї та процес втілення її у життя.


ІДЕЯ – ВІД БОГА

“Ми з чоловіком – Тарасом Халаком – новачки у ресторанному бізнесі, тому ідея створення кав’ярні – випадковість. Нещодавно ми відвідали Школу Християнського Життя – мали змогу побути наодинці з собою, вірою та Богом, звернутися до Всевишнього з хвилюючими нас запитаннями і одним з таких було – “Чим нам займатися надалі?”. У мого чоловіка власний інтернет-магазин, у дітей з вересня розпочалося навчання і у мене тепер трохи більше вільного часу. Тарас якраз шукав місце для оренди, і власниця складових приміщень якось обмовилася про цей куточок. Захотілося зробити щось своє несподівано навіть для себе. Наші друзі, які давно мріяли про заклад такого формату, охоче приєдналися до нас.

Те, що навпроти храм – також випадковість. Єдине, що нас об’єднує – Ісус. У це місце ми вклали власні ідеї, сили та кошти без підтримки священиків, конфесій чи благодійності. Але таке розташування для нас, насправді, – лише плюс. Повертаючись зі служби багато хто з цікавістю заходить на каву. Конфесія немає значення. Ми відкриті для всіх. Ми не нав’язуємо своїх поглядів, не збираємо анкет і не намагаємося повчати. Це місце створене для відпочинку, а не опитувань на тему віросповідання. Звичайно, в першу чергу, ми розраховуємо на християн, проте абсолютно кожен бажаючий може завітати до нас, перепочити та скуштувати смачної кави. У свою концепцію ми стараємося вкласти глибший зміст. Це місце відпочинку для душі та тіла.”


ЦИФРИ НЕ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ

“Небо” – простір спокою, комфорту та затишку для всіх людей, незважаючи на їхній матеріальний стан. Ми започаткували концепцію “вільних коштів”. У нас кожен гість може ситно, смачно поїсти і залишити закладу стільки, скільки має на серці. Було багато застережень про те, що ніхто не захоче платити, але така практика тільки доводить, що наші люди доброзичливі та розуміючі. За два тижні у нас було, здається, лише два випадки, коли приходили самодостатні люди і просто йшли. Було, завітала нужденна бабуся і ми залюбки пригостили її нашими фірмовими млинцями, домашньою, натуральною випічкою абсолютно безкоштовно. Хочеться, щоб люди харчувалися повноцінно і здорово незалежно від розміру гаманця. Суть ж, насправді не в цифрах. Ідея в тому, щоб донести людям, що віра не обмежується недільним богослужінням. Ми можемо переносити Бога і у побут.

Радіємо, що маємо можливість зустрічати у нас та працювати з однодумцями. Поки, ми функціонуємо у тестовому режимі і перебуваємо у процесі формування персонального складу, всі, кого ви можете бачити у залі, за баром, на кухні – наші друзі, які допомагають нам на благодійній основі. Офіційно влаштована лише одна дівчинка, яка, на жаль, не має змоги працювати постійно. Ще двох чекаємо на стажування і дуже скоро втягнемося у робочий лад. З виручки, ми, як християни, відкладаємо, десятину на потреби нужденних, проте люди повинні розуміти, що ця кав’ярня, насправді, є і нашою роботою, нашим заробітком, адже ми всі вкладаємо сюди свої кошти, сили та час. Багато задумів ще перебувають на етапі втілення. В найближчих планах організація тематичних вечорів, дискотек для підлітків та молоді, музичних виступів та цікавих зустрічей. Просимо відвідувачів строго нас не судити. Не рахувати наші помилки, а знати, що ми їх виправляємо.” (посміхається)


ПРИВІТНІ ПРАЦІВНИКИ – ЗАДОВОЛЕНІ КЛІЄНТИ

Офіціант Ірина у свій перший робочий день радо вітає гостей закладу широкою посмішкою і традиційним “Слава Ісусу Христу” та ділиться враженнями від роботи у новому закладі:

  “Працювати дуже подобається. Можна познайомитися з різними цікавими особистостями, обмінятися думками. У нас були гості з Донецька, які розповіли про власний досвід ведення такого бізнесу. Саме люди створюють приємну атмосферу. Залюбки приймаємо їхні пропозиції, зауваження та похвалу.

 Спочатку всіх напружувала тенденція “вільних цін”. Переживали, щоб нікого не образити, але з часом почали спокійніше на це реагувати. Одного разу можуть більше залишити, іншого – менше. Тобто це вже не завдає людям ніякого дискомфорту.

 Особливістю нашого закладу, звичайно, – є християнство, християнська музика, Ісус на стіні, який дивиться, і ми віримо, що він живий, і є у нашому повсякденному житті. Найголовніше – те, що він тут зараз, разом з нами.”

Відвідувачі здебільшого дізнаються про “Небо” з фейсбуку, від знайомих та друзів. Марта завітала сюди вперше. Вони з колегою прийшли пообідати:

“Це цікаво. Перший заклад такого формату в нашому місті. Очікуємо гарної атмосфери, спокою і смачної їжі. Хочеться щоб це було місцем для усамітнення, медтацій та часу наодинці з своїми думками та водночас простором для спілкування з відчуттям родинності, близькості. Обов’язково будемо долучатися до заходів та рекомендувати друзям.”

Роксолана БЕЛЕЙ

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *