Олександр Дутка: «Відродження і процвітання країни починається із відродження культури»

Вже цього тижня у Івано-Франківську відбудеться культурний проект «Ренесанс». Відкриття виставки та презентація проекту відбудеться восьмого вересня. Більше про культурно-мистецький розвиток, добу Відродження та роботу волонтерів поговорили з Олександром Дуткою – координатором Культурної асоціації «Новий Акрополь» у Івано-Франківську.13529193_1308295225850631_3532125520284565630_n

 

– Олександре, розкажіть більше про проект «Ренесанс».
 
Цей проект – це інтерактивна виставка, в експозицію якої входять 25 інформаційних стендів, реконструйовані костюми доби Відродження, машини Леонардо да Вінчі, модель храму Темп’єто Сан-Пьєтро-ін-Монторіо Браманте, інсталяція алхімічної міні-лабораторії.
 
– Яка мета заходу?
 
– Розвиток культурно-мистецького середовища у Івано-Франківську через дотик до культури, мистецтва, архітектури, музики та науки доби Відродження. Відвідувачі можуть поринути в атмосферу Ренесансу. В залі транслюватиметься мультимедійна презентація з масштабованими картинами XV–XVI століть, для дітей в алхімічній лабораторії проводитимуться хімічні експерименти, звучатимуть кращі зразки органної та лютневої музики від композиторів Жоскена Депре, Окегема, Франческо де Мілано.
 
картина м
 
– Що відбуватиметься у рамках проекту?
 
– Це інтерактивні лекції, зустрічі з цікавими людьми, воркшопи для дітей, екскурсії по картинам доби Відродження та по експозиції виставки та багато іншого для всіх франківців.
 
– Хто організовує цей захід?
 
– Організатором виступає «Новий Акрополь» – це міжнародна організація філософського, культурного і волонтерського спрямування. Вона була заснована 1957 року в Аргентині, професором Хорхе Анхелем Ліврагою Ріцци, істориком та філософом. Сьогодні Культурна Асоціація «Новий Акрополь» існує у понад 50 країнах на 5 континентах, об’єднуючи близько членів і тисячі волонтерів. Цього року Асоціація святкує 25-річчя діяльності в Україні.
 
– Розкажіть більше про свою участь у проекті?
 
– Я організатор виставки та всіх заходів цього культурного проекту у Івано-Франківську. Займаюся цією справою на волонтерській основі.
 
музей
 
– Як сприймає аудиторія проект «Ренесанс» та яка вікова категорія зацікавлена у ньому?
 
– Проект зорієнтований на аудиторію від восьми до 108-ми років (сміється). Люди сприймають дійство надзвичайно добре.
 
– Як в Україні варто розвивати мистецьку та культурну обізнаність громадян?
 
– Гадаю, потрібно робити хороші інтерактивні проекти, які були б цікавими різним віковим категоріям, тобто треба йти в ногу із часом. Це означає, треба передавати суть, змінюючи при цьому форму. Попри це все, важливо не деформувати зміст.
 
– Хто готував дослідження для проекту?
 
– Цей проект є результатом дворічних досліджень волонтерів Культурної асоціації з Дніпра, також долучалися до розробки заходів професійні  мистецтвознавці, музиканти, філософи та культурні діячі з інших міст України.
 
– Що серед заходів проекту «Ренесанс» можете виділити, що обов’язково потрібно побачити?
 
– У нас всі заходи чудові та різні. Саме тому, кожен може вибрати щось для себе. Для початку я б рекомендував прийти на мультимедійну екскурсію по картині «Primavera» Боттічеллі. Бо що ми знаємо про шедевр Боттічеллі «Primaverа»? У цій картині приховано набагато більше, аніж здається. Ми розкриємо деякі символи і алегорії цього дивовижного полотна. Апельсиновий сад, три грації, Ерот із зав’язаними очима, Меркурій, що розганяє кадуцеєм хмари. Сама Венера зображена трьома фігурами. Що все це означає? Який сюжет, яка дія розгортається на картині? Які в ній таємниці? Відповіді на ці запитання відвідувачі отримають під час екскурсії
 
ренесанс
 
– Яким Ви бачите Івано-Франківськ? І що Ви б тут змінили?
 
– Франківськ – це місто, у якому достатньо небайдужих і активних громадян. Приємно, коли є однодумці, котрі хочуть змінювати своє місто, робити його красивішим, комфортнішим, привабливішим. Наш проект «Ренесанс» теж актуальний для міста. Чому? Бо епоха Відродження показала наскільки велика цінність людини. Будучи частиною цього світу, людина є і часткою природи та її законів. Це те джерело, яке здатне відроджувати нашу країну. Відродження і процвітання країни починається з відродження культури.
 
Щодо змін, то змінюватись потрібно людям, адже всі проблеми знаходяться у наших головах. Вірю в те, що культурні проекти сприяють активізації громадян на створення простору для реалізації проектів, ідей для розвитку свого міста.
 
Сніжана САМАНЧУК

                                                                    

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *