Олександр Грабовський: «Намагаємося подавати глибоку філософію культури моди та краси у Івано-Франківську»

Свято краси та моди «Star Face of the Season» відбудеться цієї п’ятниці 25 листопада у Івано-Франківську. Це вже восьмий сезон свята, яке організатор та засновник «Star Face of the Season» Олександр Грабовський розпочав ще у 2013 році. Сашко розповідає, що все почалося ще із студентських років, коли хлопець був співорганізатором одного з перших конкурсів краси в університеті. Тоді й зрозумів, що варто масштабувати схожу подію. Олександр – засновник центру краси та моди «Star Face Family», який діє у Франківську з 2012 року.
 

img_9580
 

– Олександре, розкажіть про чергове свято краси та моди, яке відбудеться вже цієї п’ятниці. Як змінилося свято від початку свого заснування?
 

Якщо порівнювати подію кінця 2013 року з восьмим сезоном, який відбудеться завтра, то за цей час відбулося багато кардинальних змін. Коли ми готували перший сезон, у нас не було чіткого бачення концепції та виробленої філософії нашого свята. Відтоді рівень став вищим у всіх напрямках: по кількості партнерів, по кількості дівчат на кастингу та по глядачах.
 

– Чи існують заходи, проекти які слугують для вас ідейними наставниками у цій справі? Ким надихаєтесь?
 

Існують багато конкурсів краси: різні «Міс», «Княгині», «Принцеси» і тому подібне, проте натхнення для свого свята ми не черпаємо з жодних конкурсів краси. Свій захід ми позиціонуємо, як світський, іміджевий захід Івано-Франківська, саме тому відводимо йому статус не конкурсу краси, а свята. Звісно часто звертаємось до таких подій, як: «Lviv Fashion Week» та «Ukrainian Fashion Week». Наш акцент на підготовці учасниць. До свята ми тренуємось два місяці. Підготовка складається із різних семінарів, майстер-класів, зйомок. Це такий собі курс саморозвитку та вдосконалення у сфері краси та моди. За час підготовки ми всі дуже зближуємось, тому й кінцевий результат виходить вдалим.
 

15
 

– Чи змінюються дівчата протягом навчання та підготовки? Як впливає цей процес на учасниць?
 

На мою думку, це перше над чим мають працювати дівчата. Часто перед кастингами я чую від дівчат вислови, на кшталт: «Це не моє», «Я не для цього створена», – тому я написав для них настановчого листа, у якому дав відповіді на всі можливі запитання дівчат. Все в житті починається з психології, від сприйняття світу. Ми проводимо курси акторської майстерності та психології. Якщо ми їх відібрали, то й несемо за них відповідальність. На останній сезон було більше 200 заявок з яких було відібрано 20 дівчат.
 

– Наскільки сьогоднішнє свято відрізняється від його початкової ідеї?
 

– На другому курсі університету я був співорганізатором першого конкурсу краси у навчальному закладі. Тоді я на собі відчув організацію, відповідальність і мені сподобалася ця робота. Згодом я збагнув, що все може бути масштабнішим, тому вирішив організувати свій захід. Думаючи над назвою я відштовхувався від того, ким хотів би бачити наших дівчат, тому – це «Зіркове обличчя сезону». Мені подобається, коли наші дівчата – зірки. Спочатку все було зовсім іншим, аніж те, як виглядає свято зараз. Сенс заходу – поєднання конкурсу краси з показами дизайнерів. Все відбувається у супровід живої музики у виконанні гурту «FRANKO band».
 

– Наскільки складно організувати таку подію у Івано-Франківську?
 

На початках було важко, а зараз вже дещо простіше. Ми вже маємо базу напрацьованих партнерів та зв’язки. Коли я починав, нікого й не знав у Івано-Франківську. Працював без наставників та фінансування. Я розумів, що у Івано-Франківську не розвинута справа краси та моди, тому моя справа стала популярною.
 

img_9583
 

– Як вдається подати це свято за культуру краси та моди, про яку ви говорите? Чи сприймає її так пересічна людина?
 

– У головах людей багато стереотипів щодо сфери краси та моди в Україні, що швидше зумовлене невисокою якістю життя в Україні. Я розумію, що це потрібно викорінювати, заново формувати бачення людей, випрацьовувати довіру в них, хоча це довгий процес.
 

– Чи не плануєте розширювати свято моди та краси на всеукраїнському рівні?
 

Ми протягом чотирьох років працюємо у цьому напрямку і нарешті вже зараз відчули у собі сили, щоб масштабувати наш проект за межі Івано-Франківська. Зараз у наших планах проведення свята для львівських глядачів, що заплановано на весну.
 

– Чому, на вашу думку, дівчата пробують себе у вашому центрі моди та краси?
 

Люди в першу чергу звертають увагу на красиву картинку. Попри те, що ми цю картинку даємо людям, ми стараємося подавати глибоку філософію в плані культури, лише прикро, що не всі це бачать відразу. Наша подача починається з тієї картинки: фото, рівень свята, відео та відгуки. Тільки у процесі підготовки до свята, дівчата починають розуміти важливість участі.
 

image16
 

– Розкажіть більше про команду, яка працює над організацією свята?
 

– Як би не було дивно, але перших два роки я робив усе сам. Зараз мені важко зрозуміти, як мені це вдавалося. Були люди, які в певні моменти допомагали мені у підготовці. Зараз у нашій команді працює Ольга Галушка та Роман Пицко. Їхня присутність в організації проекту дає можливість розвивати його дальше, робити наступний крок.
 

– Ви працюєте у напрямку моди та краси, працюєте з дівчатами. Наскільки складно чоловіку працювати у такій галузі?
 

Напевно я просто опинився у потрібному місті та у потрібний час. Я вважаю себе перфекціоністом. Мені не потрібно багато всього, важливо щоб все було красиво та якісно. Часто доводиться працювати психологом. Взагалі психологія – це моє хобі. Вважаю, що ця наука потрібна у будь-якій сфері. Дівчата бувають дуже різні: капризні чи сором’язливі. Тому з учасницями потрібно працювати, розмовляти і допомагати.
 

img_9585
 

– Якщо уявити, що ми із вами зараз сидимо за чашкою кави у Нью-Йорку, як ви гадаєте, ким би ви були? Як би ви реалізовували себе в інших умовах?
 

Якби я відчував себе там, так само як і тут, то знайшов би методи для того, щоб займатися справою, яка мені подобається. Вже пройшло чотири роки відтоді як я придумав цей бренд, і зараз я більше не займаюсь нічим, окрім як розвитком цієї справи. Тому гадаю, що я б реалізовувався у схожому напрямку.
 

– Що чекає на гостей свята моди та краси завтра?
 

– Свій захід ми несемо як аристократичний. Хоча заклад, де відбудеться свято вміщує не надто багато гостей, проте для нас важлива якість. Попит глядачів, які хочуть потрапити на свято більший за пропозицію, яку ми можемо дати. Цього разу вперше за всі сезони у нас буде шість дефіле дівчат і один чоловічий показ. Покази розбавлятиме розважальна програма. Наша аудиторія формувалась історично разом із нами. У перших сезонах це були студенти, а з часом, з напрацюванням якості події, аудиторія стала вишуканішою. Святом почали цікавитися політики, культурні діячі і це приємно. Цього разу чекаємо на 210 гостей. По завершенню свята відбудеться вечірка.
 

Сніжана САМАНЧУК  
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *