«Патроничі»: «Виходимо на всеукраїнський рівень»

Вже завтра 16 березня в Івано-Франківську відбудеться презентація нового альбому «Знаєш. Чуєш. Бачиш» франківського гурту «Патроничі». Молоді хлопці заснували гурт ще у 2010 році. Тоді це було тільки захоплення. Учасники команди щодня доводять собі та своєму слухачу те, що їхня музика гідна всеукраїнського визнання. Більше про новий альбом, шкільну дружбу хлопців, створення колективу та як вийти музикантам за рамки міського рівня – читайте у розмові із учасниками гурту. Андрій Гриньків – вокаліст, гітарист та автор текстів, а також Тарас Данів – барабанщик, поділилися всіма подробицями внутрішньої роботи гурту.
 


 

IMG_2716

Учасники гурту “Патроничі” – Тарас Данів (ліворуч) і Андрій Гриньків


 

– Розкажіть більше про новий альбом та що цікавого на концерті побачить і почує франківець?
 

А.Г. Альбом «Знаєш. Чуєш. Бачиш» ми презентували ще у лютому, презентація відбулась в Інтернеті. Зараз ми перебуваємо в турі на підтримку альбому. Перший концерт вже відбувся у Львові, другий – у Вінниці. Далі виступатимемо у Івано-Франківську, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку. До того ж, вже плануємо другу частину туру.
 

Для Франківська готуємо дещо більше, аніж для інших міст. У рідному місті у нас завжди були найчисельніші концерти, тому ми зацікавлені у тому, щоб наша публіка мала можливість побачити дещо більше та інше.
 

Т.Д. Це буде масштабне шоу. Наша мета – зацікавити аудиторію. Наш концерт не буде черговим, а оригінальним.
 

А.Г. Зазвичай франківські гурти такого не практикують. Всі звикли до стандартних виступів. Наша програма зовсім нова та сповнена сюрпризів. До того ж, ми плануємо утнути дещо цікаве, але це наразі таємниця. Також у якості бонусу готуємо вечірку після концерту. Ми запросили досить відомого франківського ді-джея – Євгена Козлова. Після концерту всі охочі можуть залишитися, і разом з нами відсвяткувати випуск альбому.
 

ph-0015

Фотосесія гурту для нового альбому


 

– Чим новий альбом відрізняється від попередніх доробків?
 

– Альбом відрізняється від усього того, що ми робили попередньо. Останні записали: «Поки молоді», «Акустика на вежі» – протилежність нового альбому. Попередні композиції сповнені лірики, прості пісні про кохання. Новий альбом «Знаєш. Чуєш. Бачиш» відрізняється тематикою пісень: тут немає лірики, всі композиції рокові та драйвові. Цей альбом більше створений під живі виступи. Зважаючи на досвід виступів, ми зробили альбом, який добре сприймається наживо. Я вважаю, що його потрібно слухати саме наживо.
 

Т.Д. Для мене цей альбом вирізняється навіть самим записом. Він записувався на одній з кращих студій Івано-Франківська «Frost Magnetic Records», де записується багато відомих виконавців. Цей альбом концептуальніший, доросліший, більше зосереджений на музику.
 

 IMG_2720
 

– Перед виступом у рідному місті відчувається більша відповідальність?
 

Т.Д. Прийдуть навіть батьки.
 

А.Г. Особисто мені складніше, оскільки для виступу в чужому місті, тобі потрібно тільки приїхати, відіграти концерт і все. Вся організація здійснюється з боку того, хто запросив. А от у Івано-Франківську організацією заходу займаємося самостійно. Потрібно продумати та проконтролювати всі процеси до деталей. Ще більші хвилювання породжує те, що на концерті будуть присутніми батьки та друзі.
 

– Що найважче у самостійній організації концерту?
 

Т.Д. Гадаю, це рекламні ходи. Є безліч шляхів, якими можна популяризувати свій концерт, але ти ніколи не будеш знати точно, який саме потрібно обрати. Це важкий етап в організації концерту.
 

А.Г. Ми зіткнулися з проблемою, яка «переслідує» всі франківські гурти. Вона полягає у тому, що яким би ти не був хорошим музикантом – в уявленні людей залишаєшся гуртом місцевого рівня. Саме тому наші ціни на концерти часто вважають високими. Ми хочемо вийти за рамки цього стереотипу. Намагаємося показати людям, що наш концерт нічим не гірший за виступи музикантів всеукраїнського рівня. Ми робимо все для того, щоб люди зрозуміли, що наш концерт – не місцевий рівень.
 

IMG_2715
 

– Як гурт зустрічають в інших містах України?
 

Т. Д. Несподівано для нас був дуже вдалим концерт у Львові. Раніше було враження, що Львів, як кажуть у наших музичних колах, «гнилий». Чому? Львів балуваний. Це велике місто, куди приїжджає безліч відомих артистів.
 

А.Г. На правду, ми трішки мали страх, бо виступали акустично, це було зовсім по-іншому. Для нас було приємним здивуванням, що прийшло дуже багато людей, а найцікавіше те, що публіка вже з першої пісні підспівувала нам, хоча альбом і новий. Дійсно, щоб завоювати увагу публіки у Львові потрібно постаратися. Але все вийшло чудово. Вважаю, що найважливіше у новому альбомі те, що він залучає все більшу увагу до себе. Ми помітили, що наша аудиторія збільшилася.
 

– Чи є історія пов’язана із вибором назви гурту?
 

– Коли ми розпочинали свою діяльність, нашим керівником був Малик Іван Петрович, якого всі кликали Патрон. Оскільки ми розпочали гурт під його патронатом, вирішили назвати команду саме «Патроничі». Обираючи назву тоді, ми і не думали про перспективу, це було тільки хобі. Були думки про перейменування гурту, але в результаті вирішили залишити все як є, оскільки люди вже звикли до цієї назви.
 

IMG_2726
 

– Які з композицій гурту наспівають вдома ваші рідні?
 

Т.Д. Моя бабуся дуже любить пісню «Твої очі».
 

А.Г. Мої батьки мають диски нашого гурту. Коли я приходжу додому часто чую, як вони слухають ці пісні.
 

– Чи є у вас улюблений гурт, можливо кумир?
 

– Насправді, кожен з нас слухає дещо інших музикантів.
 

– Як зібрався гурт «Патроничі»?
 

– Мені здається, що це цікава історія. Ми всі з однієї школи. Дружимо з 13-ти років. Спочатку всі були друзями, а потім стали гуртом. Ми все робили разом, як і зараз. Не уявляємо себе без когось із хлопців
 

Т.Д. Я щасливий, що це саме так, а не по-іншому. Це дуже згуртовує хлопців, вони – моя сім’я.
 

ph-0044
 

– Андрію, ти відомий ще і як фотограф. Як ти зараз поєднуєш дві справи: музику та фотографію?
 

А.Г. Зараз я займаюся тільки музикою. Звісно, бути фотографом мені дуже подобалось, я працював у хорошому колективі. В один момент я зрозумів, що мені не вистачає часу на гурт. Коли я став працювати, гурт почав йти на спад. Порадившись із Тарасом, ми обоє вирішили піти з роботи і займатися тільки музикою. Насправді часу не так багато, ми розуміємо, що потрібно прориватися зараз, або все залишиться тільки у вигляді хобі. А такий варіант нас не влаштовує. Ми хочемо займатися музикою серйозніше, тому прийняли таке рішення.
 

– Яким ви бачите розвиток гурту надалі?
 

– Бувають різні моменти у робочому процесі. буває ми відчуваємо задоволення від того, що відбувається, а бувають і моменти, коли не все так добре складається, тобто по-різному. Проте, завжди намагаємося один одного підтримувати. Якби ми не вірили, що з цього щось вийде, наш гурт залишився на місці. Саме цей крок і є моментом розуміння того, що може бути щось більше. Звісно, тут не обійшлося без порад авторитетних людей з боку, котрі у нас повірили та підтримали. Зокрема, лідер гурту «Фліт» Андрій Марків завжди нас підтримує, ми часто звертаємось до нього за порадами. Його підтримка сильно надихає та мотивує. У таких випадках ми розуміємо, що потрібно рухатись далі, що у нас є перспектива.
 

9CnVW66DlVY
 

– На якій сцені мрієте виступити?
 

– Від самого початку створення гурту мріємо виступати на великих українських фестивалях, таких як: «Файне місто», «Захід», «Бандерштат» та інші. Гадаю, наш формат навіть дуже фестивальний. Всі ми ще з дитинства активно їздимо на фестивалі як слухачі. Нам близька культура таких заходів. Саме така сцена – наша мрія.
 

– Що, на твою думку, потрібно музиканту обласного рівня для правильного крокування до всеукраїнського визнання?
 

– Якби це не звучало не патріотично для свого міста, але мені здається, що проблемою обласного гурту є саме зациклення на місцевій сцені. Звісно ж, ми любимо своє місто, саме тут ми і відчули, що чогось варті. Але у плані менеджменту потрібно більше орієнтуватися на всеукраїнський рівень. Івано-Франківськ – маленьке місто. Мені здається, що велика проблема гуртів у тому, що іноді, а вони зосереджуються тільки на тому, як зробити класний концерт у місті. Зараз ми намагаємося виходити за ці рамки. Щойно ти виїхав десь дальше, у рідному місті починають тебе більше цінувати. Ми зосереджуємося на тому, щоб свою творчість поширити якомога дальше.
 

IMG_2723
 

– Чи плануєте зйомки нового кліпу?
 

– Нещодавно ми відзняли кліп на пісню «З тобою», це була завершальна точка акустичної збірки. Це дуже ліричні збірка та кліп. Ролик знятий у Івано-Франківську. Коли ми його презентували у місті, то наголошували, що цим кліпом привертаємо увагу України до нашого міста. У кліпі представлено дуже багато цікавих локацій Франківська. Це я до того, що розвиток місцевого гурту на всеукраїнському рівні, корисний і для самого ж міста.
 

Після запису альбому нашим наступним кроком будуть саме зйомки кліпу. Зараз працюємо над організаційними питаннями. Відверто кажучи, ми ще й не вибрали пісню. Можливо, це буде «Бензин», а може й щось інше.

 

Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *