ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Ростислав Кукурудз: «Хлібна справа відроджується»

Ростислав Кукурудз: «Хлібна справа відроджується»

Місцеві підприємства, хлібопекарі і кондитери презентують для франківців та гостей міста свою продукцію. Вже вкотре у Івано-Франківську відбудеться «Свято хліба» – вересневий фестиваль, який приурочений завершенню збору врожаю. Більше про дійство та хліб поговорили із головою Гільдії приватних пекарів та кондитерів міста Івано-ФранківськРостиславом Кукурудзом.
 
287554_103638386405337_7545869_o
 
– Ростиславе, чому саме хліб? Як зародилася ідея створення «Свята хліба»?
 
– У хлібному бізнесі я вже більше 20-ти років, тому і надалі намагаюсь розвивати цю справу. Ідея фестивалю виникла з двох джерел: по-перше, до цього нас підштовхнули друзі з Польщі, котрі теж пекарі. Вони запросили нас на своє “Свято хліба», там ми були чимало раз, нам навіть вдавалося завоювати перші місця у їхніх конкурсах. До речі, тоді ми запропонували полякам створити конкурс караваю, який вони зараз впровадили у свою програму. Згодом така ідея виникла у львів’ян, вони зробили перше свято близько десяти років назад. У Івано-Франківську «Свято хліба» не вдалося організувати сім років тому. Щодо другого джерела, то це історія міста: у Станиславові була традиція: кожен цех на початку осені проводив схожу імпрезу для містян. Об’єднуючи ці дві думки виникла ідея створення фестивалю – «Свято хліба».
 
hlib2
 
Чи пам’ятаєте перше «Свято хліба» у Івано-Франківську?
 
– Спочатку це був тестовий формат. Учасників тоді було дуже мало – троє. Перше свято добре прийняли та багато людей нас підтримало. Перші два рази дійство відбувалося у парку, та з часом ми переїхали до центру міста. Гадаю, що на Площі Ринок цього року буде аншлаг. Напевно наступного року доведеться шукати більше місце для проведення свята.
 
Як щодо учасників? Хто братиме участь та чи будуть іноземні учасники?
 
– Закордонних представників не буде, тому що для них складно приїхати в Україну, у зв’язку із останніми подіями нашої країни, у них досі присутній острах. Відверто кажучи, нам ніколи не вдавалося мати учасників із-за кордону. Були тільки іноземні гості та пекарі. Цього року приїдуть фахові гості з Бреста та Ряшева. Кількість учасників часто змінюються, але орієнтовно скажу, що буде більше 15-ти підприємств Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Тобто можна вважати, що захід має західноукраїнський статус.
 
img_6413_-1
 
– Чи активно відгукуються підприємці до участі у святі?
 
– У нас є постійні учасники, яким цікава ідея дійства, також є люди, котрі відмовляються. Потрібно розуміти, що «Свято хліба» – не бізнес, це затратна справа. Проте тішить, що кожного року учасників стає все більше. Сподівається, що ця тенденція продовжуватиметься. Серед нових учасників буде Івано-Франківський млин, а також ми запросили Iвано-Франківське вище професійне училище готельного сервісу і туризму – майбутнє нашої галузі. Діти матимуть можливість спекти, продемонструвати та реалізувати власну продукцію.
 
– На якій стадії зараз розвиток хлібної справи?
 
– Раніше, коли мене запитували: «Куди ми рухаємося у цій галузі?», – я завжди із сумом констатував, що кількість підприємств зменшується. Проте, сьогодні можу відмітити, що у нашій справі відбувається «ренесанс», відновлення. Нехай ця зміна відбувається в іншому форматі, тобто зараз немає великих підприємств, але напомість є велика кількість підприємств, закладів харчування, які виготовляють власну випічку.
 
Який хліб вважаєте одним з найкращих?
 
Надаю перевагу європейським сортам. Якщо говорити про світлі білі хліба, то це, безумовно, французькі та італійські. У них є свої багет та чіабата, класика, яку нелегко «перестрибнути». Що стосується темних хлібів, то тут найкращі німці, вони майстри своєї справи. Німеччина – країна, де найбільше споживають хліба в Європі. Маю відмітити, що зараз є тенденція відмов людей від дешевого хліба, зараз споживачі обирають якісний, свіжий та оригінальний продукт.
 
hlib7
 
– Що нового буде представлено на святі цього року?
 
– Завтра ми представимо новий хлібний виріб – французький багет з тіста італійської чіабати. Це наш продукт «2016». Цікавими будуть екологічні продукти: натуральні закваски, зерновий хліб з льоном, який зараз дуже актуальний, із соняшником, з цільного борошна – зернові види хліба.
 
Який корисний хліб рекомендуєте вживати франківцям?
 
– Корисно те, що смачно і те, що свіже. Рекомендую їсти Франківській хліб, оскільки продукт, який виробляється у своїй місцевості, завжди буде свіжим. Не варто боятися, що хліб вплине на кількість калорій вашого раціону, оскільки якщо вживати нормальну кількість хліба у день (140-150 грам), то це абсолютно не вплине на ваш калорійний баланс.
 
Сніжана САМАНЧУК
 

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]