Сергій Скобун: “Головні герої закохались один в одного з першого дублю”

Стартує новий український фільм про історичну сагу Олекси Довбуша “Легенда Карпат”. Фільм знятий українським кінорежисером, продюсером та відомим бізнесменом – Сергієм Скобуном. У головних ролях Марічка Яремчук та Валерій Харчишин. Уже з цього четверга фільм зявиться у кінотеатрах.

Напевно, кожен народ має своїх легендарних розбійників, народних месників та борців проти соціальної несправедливості. Але не кожен народ уміє зробити з них міф, який донині вражає уяву сучасників. Усталений образ Олекси Довбуша нагадує більше усміхненого гуцула з трембітою, ніж розбійника, від одного імені якого здригалося громадянство трьох держав. Правда, як завжди, виявляється набагато цікавішою за казку.

Олекса Довбуш – ватажок руху опришків. Його називали карпатським Робін Гудом за те, що він грабував панів та роздавав їхнє майно селянам. Народився Олекса в 1700-му році в родині убогого селянина в Печеніжині. Він обєднав тисячі людей і почав визвольний рух.  Його діяльність ставала культом і багато хлопців хотіли до нього у загони. Бувало і таке, що ці люди проходили жорстокий відбір, який закінчувався життям, або ж смертю.

Творець “Легенди Карпат” переконаний, що народ, який не знає власної історії – немає майбутнього, тому позиціонує фільм, як спосіб популяризації важливих епізодів минулого України. 

“Ми показуємо традиції нашого народу, показуємо події, що відбувалися 200 років тому на теренах України. Ми знайомимо сучасних людей з їхніми прадідами!”, – каже Сергій скобун. 

Детальніше про видатну постать, його життя, і звісно ж кохання з першого дублю – можете прочитати у нашій розмові із режисером стрічки “Легенда Карпат” – Сергієм Скобуном.

«Я вітаю Івано-Франківськ! Нам дуже приємно бути сьогодні в такому чудовому місті. Ми сусіди з Вами, бо ж Чернівці не далеко. Ми завжди раді бути у вашому місті, у цій атмосфері. Кіно знімати важко. Воно дійсно особливо українське. Це величезний обсяг роботи, але цікавий, це емоційний… Це того вартує.  Знімальний процес тривав протягом трьох років. Зйомки, монтаж, адаптація під світові ринки і нарешті ми вже виходимо на екран!»

– Ви поставили собі високу планку – міжнародний ринок. Плануєте перевершити світових режисерів?

– Ну який солдат не мріє бути генералом? Кожна людина кладе якісь певні цілі в житті. Величезна діаспора наших земляків живе за кордоном. Вони всі ностальгують за Україною і подумки завжди з нами. Той продукт, який ми їм пропонуємо завжди до вподоби. Та й взагалі у іноземців велике зацікавлення до менших народів, а до гуцулів особливо. Те, що засновано на реальних подіях завжди цікаво.

– Чому саме Довбуш, і чому саме Харчишин?

– Олекса Довбуш – викликає у мене повагу. Ми перечитали велику кількість літератури і говорили з багатьма людьми, особливо, з тими, які живуть у гірських селищах. Почули дуже багато легенд, історій й зрозуміли, що така людина цього заслуговує.

Валерій Харчишин, він харизматичний чоловік з гуцульською кров’ю. І найголовніше – він хотів зніматись у фільмі. Та й статистика така, що дівчата більше ходять у кінотеатри, тому зіграли на цьому.

– Де відбувалися зйомки?

«Велика кількість сцен була знята на Прикарпатті, в Яремче, Криворівні та ще багато інших локацій. Були місця, куди навіть машини не могли заїхати, і ми мусили всю техніку нести самостійно. У фільми брали участь франківські актори, співаки, зокрема Мишко Адамчак – учасник гурту «Коралі».  Знаєте, ми щиро вдячні франківцям, вони нам так сильно допомагали, це надзвичайні люди.

– Ще у 2015-му ви мали намір створити серіал, але вирішили все таки, що повнометражний фільм буде кращою ідеєю. Як вважаєте, якщо фільм стане успішним серед українців, чи будуть ще зйомки серіалу?

– Я не відкидую цього, якщо буде запит на серіал – ми його зробимо. Проте, зараз хочемо зайти на широкі екрани та, навіть, міжнародний прокат. Фільм презентуватиметься у кількох європейських та азіатських країнах. У Південній Кореї вже вийшов у прокат і далі пересуваємося до Америки. У травні 2017-го року стало відомо, що у рамках 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю, який стартував у Франції, ми презентували трейлер і фрагмент екшн-фільму «Легенда Карпат».

– Як щодо костюмів, гриму?

– Це було неймовірно! Ми здивуємо глядачів бойовим гримом та тематичними костюмами, яким понад 200 років!

– Чи задоволені Ви акторами, співаками? Чи змогли вони передати потрібний настрій?

– У всіх акторів був досвід у театральних прем’єрах. Ми допомагаємо їм далі розвиватись. Між іншим, Харчишин зараз вже знімається у іншому кіно. Був смішний випадок, коли Валерій казав, що сцени боїв йому важко давались, а от сцени кохання – чомусь дуже легко. Постійно питався чи не треба більше дублів зробити, чи може з іншими героїнями (сміється). Та й загалом наші головні герої закохались один в одного, кажуть, що з першого дубля. Отож, бажаємо і Вам кохайте і будьте коханими! Весна надворі!

Ігор Химинець
Оксана ДУДІЙ
Оксана ПАСІЧНА

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *