Учасниця співочого шоу KETA RINA: “В мене було відчуття, що музика зі мною на все життя”

Співачка з Івано-Франківщини Катерина Гладій пройшла у півфінал проєкту “Голос країни 11”. Її історія на талант-шоу доводить, що легких шляхів до успіху не існує. З чого розпочалась любов до музики? Скільки років поспіль дівчина намагалась потрапити на “Голос країни”? Хто є її найбільшою підтримкою? Які творчі плани в співачки KETA RINA? Читайте в ексклюзивному інтерв’ю з Катериною Гладій. 

– З чого почалась історія співачки KETA RINA?

Моя любов до музики з’явилась ще в дитинстві. Мама викладала музику, тому на скрипку я почала ходити ще в дошкільному віці. Я ніколи не планувала стати в майбутньому зіркою, займалась музикою більше з розвивальною метою. Мама розуміла, що варто отримати професійну освіту, але й дуже хотіла, щоб я з сестрою навчались музики. Тож пізніше ще віддала нас на навчання до одних із найкращих викладачів вокалу в Івано-Франківську. Пам’ятаю, як ми їздили з Бурштина в Івано-Франківськ, щоб займатись вокалом. В мене було відчуття, що музика буде зі мною все моє життя. Загалом я й робила все можливе, щоб так було.

– Коли ти переїхала у Львів?

З Бурштина у Львів я переїхала вже у студентські роки. В мене родичі живуть там і я часто бувала у Львові, тож і навчатись хотіла саме в цьому місті. Звичайно, розвиватись в музиці краще все ж у Львові. Бурштин дуже мале місто і важко чогось досягти в тих умовах.

– Чим для тебе залишився Івано-Франківськ?

Івано-Франківськ – це для мене друге рідне місто. Я дуже часто там бувала, бо їздила на вокал, завжди там купували речі, бувала в родичів. Пригадую, як в Івано-Франківську відкрився магазин “Terranova” і для мене та сестри він був ніби музей. Ще ми дуже полюбляли ходити в франківські кінотеатри. Загалом наші вихідні проходили саме в цьому місті, тому воно мене частково виховало.

– Як ти розпочала свою музичну кар’єру?

Моя музична кар’єра почала розвиватись напевне вже тоді, коли я брала участь в фестивалях. Першим вагомим для мене був виступ на фестивалі “Чорноморські ігри”. Тоді мені було ще 16 років і ніхто не думав, що той виступ відкриє переді мною якісь двері. Пам’ятаю, ми тоді дуже поспішали, бо потрібно було зробити мені паспорт і деякі документи, тож до останнього ми не розуміли, чи потрапимо на фестиваль. Все ж я потрапила на “Чорноморські ігри”, заспівала свою авторську пісню і посіла 3-тє місце. Всі були шоковані, а особливо мама, яка була там зі мною. Це був перший ривок в музиці.

– Як надалі змінилось твоє життя?

Після того я почала більше їздити на різноманітні фестивалі, виступати з оркестрами, брати участь в концертах від Львівської політехніки, гастролювати за кордоном.
У 2016 році я спробувала свої сили в проєкті “Х-фактор”. Я постійно намагалась спробувати щось нове і десь заявити про себе. Навіть деякий час влаштовувала свою кар’єру в Америці.

– Тоді ти ще виступала як Катя Гладій. Коли на сцені з’явилась KATE RINA?

Близько 3 років тому я почала працювати під псевдонімом KATE RINA. Це вже моє сценічне ім’я і мій образ. Зараз маю вже 5 авторських пісень і працюю над іншими.
Моя пісня “Океан” пройшла конкурс і потрапила в серіал “Київ вдень і вночі”. Я дуже зраділа, бо авторська пісня на центральному каналі – це круто. Після цього всі мої пісні почали звучати на радіо та музичних каналах.

– Як ти потрапила на “Голос країни” ?

На “Голос країни” я дуже довго хотіла потрапити. Останні 7 років я пробивалась туди і аж тепер мені це вдалось. Я завжди хвилювалась, але йшла на кастинг і викладалась на повну. Нарешті мені вдалось повернути до себе тренерів.

– До кого в команду ти хотіла потрапити?

Я виступала в останній день сліпих прослуховувань, тож навіть не думала до кого в команду можу потрапити. Я просто налаштувалась на те, щоб вийти й гарно виступити. Все ж десь у підсвідомості я хотіла потрапити до Тіни Кароль. До мене повернулись три тренери і я така: “Ох, це ж треба тепер обирати”. Я дуже довго стояла на сцені й просто думала до кого ж піти. В Тіни Кароль вже не було місць в команді, тож вона мені підказала, щоб я вибрала того, хто дасть мені щось зараз, від кого я зможу щось навчитись. Тому я обрала Діму Монатіка і надалі дуже багато від нього собі перебрала. Втім, доля так склалась, що Діма мене передав Тіні Кароль.

– Що тобі допомагає проходити всі етапи на проєкті?

Я ніколи не думаю, щоб пройти далі. Натомість завжди хочу якнайкраще виступити. Так, ми змагаємось, але це ніби концерт, де треба бути артистом. В нас лиш близько двох хвилин, щоб показати себе. Зараз вже зовсім інший етап, але я не перестаю концентруватись саме на виступі. Здається, перемога вже так близько, але важливо думати не про те, що буде, а про те, як зараз себе подати.

– Що ти відчувала, коли Monatik не обрав тебе під час батлів?

Коли Діма обрав мою конкурентку, я одразу подумала: “Ну все ясно”. Я зрозуміла, що не пройшла далі й загалом бачила, чому обрали саме її. Це не було тому, що я погано виступила, бо я зробила все максимально добре. Я виклалась на 98% і ні про що не жаліла. Коли Діма зробив свій вибір, я залишилась задоволеною від свого виступу і ніяк не могла вплинути на його бачення та вподобання. Мені було дуже приємно, коли Тіна Кароль і Надя Дорофєєва почали натискати кнопки, щоб забрати мене. Я подумала, що це знак, бо на сліпих прослуховуваннях Тіна вже не могла мене обрати, а зараз це ще один шанс. Тож я вирішила спробувати себе в її команді.

– Що артисту дають такі телепроєкти?

Телепроєкти дають велику площадку для майбутнього. Є учасники, які так і не реалізують себе після шоу, а є й ті, які розпочинають хорошу кар’єру. Для цього потрібно працювати. Проєкт дає рекламу артисту, і це нормально. В сучасному світі не обійтись без реклами. Навіть коли ти пишеш і співаєш круті пісні, але про тебе ніхто не знає, то на цьому все й закінчиться. Без реклами зараз дуже важко щось зробити, вже не діє “сарафанне радіо”, а варто працювати над своїм образом, репертуаром і рекламою. Ну і проєкт за короткий час дає величезний досвід, цінні поради, корисні знайомства.

– Розкажи про свої подальші плани.

В мене є дуже багато планів і сподіваюсь, що співачку KETA RINA ви ще багато де побачите. Я не буду розголошувати своїх ідей, бо зараз ще карантин і варто почекати.
Скажу, що зараз я працюю над новою піснею, а ще хочу зібрати на своєму концерті людей, які вболівають за мене. Ще не знаю в якому місті він буде, але я вже починаю готуватись і створювати пісні. Надалі хочу не упускати жодного шансу і пройти всі можливі етапи, подаватись на конкурси, премії, виступати разом із професіоналами. Якщо ти в оточенні успішних людей, то з часом теж себе реалізуєш.
Я дуже б хотіла створити колаборацію з Тіною Кароль. Знаю, що вона підтримує молодих артистів, але поки не знаю як це організувати. Мені було б дуже цікаво це зробити. Мені подобається багато виконавців, але я розумію, що з багатьма ми б не зійшлись голосами й так далі. Думаю, можна буде ще створювати щось спільне зі співаками, які теж пройшли “Голос країни”.

– Хто тебе підтримує в житті й на проєкті?

Мене завжди всі підтримували, а найголовнішою моєю підтримкою досі є мама. Вона знає скільки я пройшла, щоб бути тут, де я є зараз. Вона бачила всі мої падіння, страхи, злети, вчасно мене критикувала і мотивувала. Не було такого, щоб мама завжди казала, що я гарно співаю. Ні. Було дуже багато критики, слів, які б я можливо не хотіла чути, але вони заставляли мене рости.

– Для тебе музика  це …

Для мене музика – це коли пісню можна передати різними відтінками, емоціями, сенсами. Я ніби художник, який передає свою емоцію. Як я проживу пісню, так і люди її сприймуть. Пісні надихають, мотивують, передають настрій. Колись фільм “Бурлеск” з участю Крістіни Агілери заставив мене схуднути на 5 кілограмів. Я щодня прокидалась з думкою, що маю скинути зайву вагу. Будь-яке мистецтво може надихати. Згадую, як ще студенткою я купила дорогий чай, де на коробці було зображення Стівена Джобса. Я сідала пити чай і завжди дивилась на зображення, воно мене дуже надихало. Я в усьому можу знайти натхнення.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *