Співачка YARА: “Пісня завжди десь зріє всередині…”

 New-name української сцени – співачка YARA. У свої 23 роки Ірина Смаглюк (YARA ) активно працює над власною музичною кар’єрою. Самостійно пише пісні і є володаркою неповторного голосу драматичного сопрано. Яскрава зовнішність і вольовий характер – такий образ в цієї співачки.  

З початку повномасштабного вторгнення виконавиця випустила 4 сингли: «Антиутопія», «Непереможна», «Місяцю» і «Сталь». Зараз працює над дебютним альбомом.

Співачка YARA в студії радіошоу “Зроблено в Україні”. Знайомимось із молодою виконавицею і говоримо про музику та особисте.

– YARA, ти вперше в нашій студії. Розкажи трішки про те, як ти почала цікавитись музикою?

Музикою захоплююсь з раннього дитинства. Мій дядько Семен Васильович Дорогий – український діяч, хоровий диригент. Батьки прив’язували любов до музики. Саме дідусь віддав мене до музичної школи у віці 6 років. З того часу зрозуміла, що музика – це моє покликання. Не шкодую про свій вибір, хоч дуже важко інколи буває, але я впевнено продовжую крокувати до своєї мрії. 

 

–  Не було спокуси покинути музичну школу? 

Можливо скажу стандартну фразу, але «рідні завжди бажають нам кращого». У мене не було такого, як зараз в сучасних дітей «я не хочу, а мене змушують». Правда був момент, що мені не хотілося грати, але мабуть таке у всіх трапляється. Коли з’явилося питання про подальше моє навчання після школи, впевнено знала, що я хочу продовжувати займатися музикою. Поступила в музичний коледж у Кропивницькому, пізніше закінчила ЦДПУ імені Винниченка. 

 

 – Ти народилася в Кропивницькому, але живеш в Івано-Франківську? Як тобі наше місто?

Так. Я дуже сильно люблю це місто! Воно для мене справді стало домом і наскільки мені подобається атмосфера в Івано-Франківську. Я знайшла багато нових знайомств, чудових людей з якими ми заснували «Каркас» – це благодійна організація, яка проводить івенти на підтримку ЗСУ.

 

– Хто пише для тебе пісні? 

Сама. Пісня завжди десь зріє всередині, а потім в один момент «чаша переповнюється і виливається» – вся твоя біль, любов, думки, які ти хочеш візуалізувати та донести до інших. Пригадую, що останню я придумала сидячи у себе на студії. Натискаю на клавіші і така «ти сталь, я сталь, вогонь й кришталь». Мене як понесло… Приблизно місяць писала пісню, важко вона давалась. В словах багато речетативів. Мені хотілося зробити максимально глибоко, душевно, вкласти свою філософію. Надіюся, що у мене вийшло (усміхається).

 

 – Є люди, які можуть написати нову пісню за лічені години. Комусь треба більше часу. Від чого це залежить?

Це все залежить від досвіду. Чим більше ти працюєш на цим, тим краще можеш висловити свої думки в тексті. Буває згодом повертаєшся до тексту і розумієш, що в конкретному місці треба ще до кінця вкласти ключовий сенс пісні. З написанням пісні буває дуже по-різному.

– Хто ті люди, які перші чують твої пісні? 

Мої рідні. Один із перших мій хлопець Богдан. Він моя опора, підтримка, критик. Розкажу одну історію, яка відбулася нещодавно. Сиджу я така на кухні, взяла гітару і почала собі щось «лабати» і написала пісню. На емоціях біжу до свого коханого, а він в цей момент працює. Прибігаю і кричу: “Бодя, Бодя, дивись, що я написала!” і починаю грати. Богдан: “Іра, що відбувається, я взагалі нічого не розумію” (сміється).

Він для мене людина, якому я одразу хочу показати свою музику. Я настільки емоційно це роблю, що він іноді мене просто не розуміє. Я пишу дуже часто, а він каже, що не встигає просто культивувати. Але головне, що завжди підтримує і каже щиру правду на рахунок моїх треків. 

 

– Ти граєш на фортепіано. Якими ще музичними інструментами володієш?

Поки що тільки на фортепіано, але дуже хочу навчитись грати на барабанах. Єдиний мій досвід гри на народних інструментах був в університеті. Коли я навчалась в педагогічному інституті, в нас був урок оркестру. Студентів, які не вміли грати на народних інструментах, садили позаду і ми мали просто грати приблизно в ритм. Ось це єдиний мій досвід (сміється). Але я хочу вчитись.

– Хотілось би тобі поєднувати свою музику із народними мотивами? Зараз це користується популярністю.

Ти ніби знаєш щось наперед. Я планую створи ти пісню із дуже крутою українською виконавицею. Це буде фіт. Поки що не буду називати цю співачку. Але скажу, що пісня буде з автентичними елементами. Це буде танцювальний трек. Думаю, нова пісня пісня буде дуже відрізнятись від попередніх. До речі, вона буде нетипова навіть для мене. Я більш драматург, лірик, але розумію, що варто давати ще щось інше.

 

– Знаємо, що в твоєму арсеналі крім пісні «Сталь» є інші треки, серед яких «Місяцю»?

Розповідала, що родом я з Кропивницького. Навчалася разом в музичному училищі зі своїм другом Родіон Мирошниченко. У 2014 році він пішов на фронт. Під час повномасштабного вторгнення ми зустрілися і він розповів реалії війни. Показав свої поранення. Також бачила його друга в якого було прострілено кулями практично все тіло. Настільки страшно, коли ти це бачиш вживу. Настільки мене торкнуло, пішла до бабусі, сіла за фортепіано, написала пісню «Місяцю». Вона присвячена Родіону і всім тим, хто захищає нас. 

Фраза «ти ще такий молодий, відізвись, скажи просто, що живий», нажаль стали пророчими, тому що через деякий час Родіон був поранений осколком і потрапив в кому на декілька тижнів. Після цього пісня набрала просто інших сенсів для мене. Друг дякувати Богу живий, скоро я поїду в своє місто і ми обов’язково побачимося. 

«Сталь» – це пісня про те, що ми непереможні. Український народ став набагато сильній. Згадую початок війни, скільки було відчаю і фраз «А що буде далі?». Зараз розуміємо, щоб не було ми все переживем. «Ми непереможні» – це аксіома. Ми боремося за своїх дітей, за право жити у своєму домі. У русні немає взагалі ніяких вольових якостей. Вони лише можуть пускати ракети по мирному населенню. Щиро дякую всім захисникам і захисницям, які боронять нашу рідну Україну.  

 

– Які в тебе плани на майбутнє? 

У мене дуже багато матеріалу, але хочеться все якось комплектувати. Я не хочу думати про те, яка пісня стане хітом і спеціально щось писати. Завжди писала і буду писати від душі. Хочу свої пісні відпускати в світ, а люди хай роблять свій вибір.  

 

Радіошоу “Зроблено в Україні”

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *