Vanotek & Lori на “ВЕЖІ”: про комп’ютерну музику та українських виконавців

Vanotek & Lori завітали на “ВЕЖУ”. В прямому ефірі радіо-шоу “Зроблено в Україні” музиканти розповіли про свою творчість, комп’ютерну музику, Євробачення та ще багато цікавого. А також відкрили секрет, хто з українських виконавців їм до вподоби. 

 

– Трішки поцікавимось Вашим дитинством. Ви розпочинали із гри на гітарі, пізніше був акордеон. Зрештою, ви володієте багатьма музикальними інструментами.

Vano: Так, я грав раніше на гітарі, пізніше відкрив для себе клавішні, на яких зараз і граю. Акордеоном більше не користуюсь. А коли відкрив для себе комп’ютер, зрозумів, що на ньому можна не тільки грати ігри, а й робити музику.

 

– Vano, комп’ютери витісняють традиційні музичні інструменти. Чи не вбиває це музику в цілому?

Vano: В будь-якому випадку ми вважаємо, що комп’ютери не витісняють звичайні музичні інструменти. Навіть в своїх треках я часто використовую гру традиційних музичних інструментів. І зараз будь-який музикант, який робить музику за допомогою комп’ютера використовують семпли зі справжніми музичним інструментами. І можна купити такі відрізки та використовувати у своїх записах. Раніше треба було як мінімум 5 людей, щоб записати пісню. Хтось буде грати на трубі, хтось на саксофоні, хтось на інших інструментах. І проблематично було зібрати цих всіх людей разом. Ти телефонуєш гітаристу, а він сьогодні не може. А зараз це може зробити реально одна людина. Маєш в наявності ці всі семпли і це прискорює створення музики.

 

– Коли народжується музика: в дорозі, на ноутбуці, на смартфоні? Коли приходить натхнення? Як з’являється перший біт, перша мелодія?

Vano: Ідеї стосовно пісень приходять будь-де. Може зараз тут з’явитись якесь натхнення, може по дорозі. Але відповідно вже все зводимо разом в студії.

– От власне ви знаходитися в Україні, в Івано-Франківську вперше. Можливо тут створиться якийсь новий дует, нова пісня?

Vano: Так, все можливо.

 

– Давайте поговоримо про дует із Мятою. Як це вийшло? Ми знаємо одну сторону правди, Мята нам розвідала, що зовсім випадково написала Вам і одразу отримала відповідь “Yes”. Як відбулось це знайомство? Чому так легко йдете на співпрацю із незнайомими людьми?

Vano: Ми зустріли Валерія, який знав Мяту. Він каже: “Дивися є така співачка Мята, чи не хотів би ти з нею зробити пісню разом?” І я погодився.

 

– Ви написали пісню спеціально для співачки. Якось відчули її? Як можна написати людині пісню не знаючи її?

Vano: Мені вистачило того, що вона дала мені саму пісню, я послухав її голос, вона сказала ідею, яку вкладає і хоче бачити у цій пісні. Відповідно до того я написав пісню.

 

– Ще ми знаємо, що під час запису Ви були дуже ретельні до вимови англійських слів. Ви практично виправляли.

Vano: Я на рахунок цього дуже божевільний (сміється). Можливо, я і не розмовляю досконало англійською, але я знаю як вона має звучати.

 

– Який Вам акцент більше подобається: британський чи американський?

Vano: Це не грає ролі. Головне, щоб звучало гарно.

 

– Lori, як Ви познайомились з Vano? Що для Вас музика?

Lori: Перший раз ми перетнулись, коли стрибали з парашутом разом. Якось після того Vano мав виступати на радіо-шоу і подзвонив мені, запропонував поспівати разом. Від тоді почалась наша співпраця. Все йде від радіо (сміється).

 

– Ви стежите за українською денсовою музикою? Що можете сказати?

Vano: В Україні є багато гарних музикантів. Мені подобаються MARUV, Іван Дорн, Alona Alona.

Lori: Я думаю, що українці мають хороший смак у музиці.

Vano: Деяких українських виконавців, таких як KAZKA ми чули не тільки в Україні, а й в Молдові, Румунії. Вони відомі на всю Європу.

 

– А Євробачення вас цікавить?

Vano: Я був на Євробаченні у 2015 і так склалось, як з MARUV тут. Важко пояснити всю ситуацію, але в результаті ми не поїхали туди.

 

– Чим любите займатись окрім музики?

Lori: Перше наше хобі – це музика. Але окрім неї ми любимо читати книги, ходити в кіно, проводити час з рідними. Я б хотіла ще раз стрибнути з парашутом.

Vano: В мене двоє дітей – два сина. Завжди стараюсь більше часу проводити з ними. Це моє основне хобі. І я теж хотів ще раз стрибнути з парашутом, але дружина сказала, якщо я піду, вона розлучиться зі мною (сміється). Бо перший раз коли сказав їй, що хочу таке зробити, вона подумала, що жартую. Але коли я повернувся і показав їй відео, вона почала кричати.

 

-Будемо прощатись. Бажаємо більше дуетів з українськими співаками.

РадіоШоу Зроблено в Україні
Оксана Дудій та Ігор Хименець

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *