Віктор Кулаков: «Я фанат важкої музики»

Вже цієї суботи у Івано-Франківську відбудеться західноукраїнський фестиваль екстремальної музики «Лютофест». Захід об’єднує поціновувачів важкої музики. «Лютофест» – це франківський фестиваль, який був започаткований 4 червня 2016 року.
 

На захід завітають гурти з різних міст України: Львова, Кривого Рогу, Одеси та місцеві – франківські. Дійство відбудеться у вже звичному для фестивалю місці – вул. Макогона 23 (промзона). Більше про фестиваль екстремальної музики почули від співорганізатора «Лютофесту» – Віктора Кулакова.
 

Whs61JMuMnU
 

– Що представляє собою фестиваль екстремальної музики?
 

– Зараз слово фестиваль надто гучне для цього дійства, це радше вечірка. На наш захід збираються люди, котрі слухають, цікавляться та захоплюються важкою, екстремальною музикою (рок, метал).
 

– Чия ідея створення такого заходу?
 

Це спільна ідея нашого гурту «Лютояр» та друзів. У Франківську рідко відбуваються події такого характеру. Якось ми це обговорювали з друзями і вирішили спробувати організувати фестиваль самостійно. Ми зрозуміли, що у нас виходить, коли вперше організували захід, тому вирішили не зупинятися. Зараз ми проводитимемо вже третій «Лютофест».
 

IMG_1355
 

– Які гурти запрошуєте?
 

– Раніше ми запрошували гурти з Івано-Франківська, Тернополя, Львова. Цього разу чекаємо на гурти з Кривого Рогу, Одеси, Львова. Тішить, що з кожним «Лютофестом», про нас знають все більше людей.
 

Чому саме екстремальна музика?
 

Організатори «Лютофесту» – музиканти, у нас є свій гурт, з яким ми також виступаємо на фестивалі. Ключовими музичними стилями заходу можна вважати: death metal, brutal death metal, black metal, grindcore, metalcore, gothic metal, doom metal та багато інших.
 

– Розкажіть про вибір місця проведення заходу.
 

– Для такого заходу важлива атмосфера, тому місце ми обрали відповідне: склади, закинута територія, все у стилі індастріал. Людям із схожими вподобаннями – до душі.
 

l-xPp5TKing
 

– Чи бували ви на схожих фестивалях? Чи орієнтувалися на чиюсь ідею?
 

Ми все придумали самостійно. Особисто я рідко відвідую фестивалі. Проте, думаю, що схожого фестивалю немає.
 

– Яка головна мета «Лютофесту»?
 

Дати можливість виконавцям донести свої твори до людей, і щоб наші гості отримали від цього задоволення. Глобальніше – розвивати цю культуру, дати можливість людям знайомитись із такими напрямками в музиці, розширювати світогляд меломанів.
 

Перший фестиваль був у червні, другий ми проводили у листопаді. Вже вимальовується така тенденція, що ми організовуватимемо захід щосезону. З кожним разом збільшується аудиторія. Друзі запрошують друзів, також гурти, які до нас приїжджають, привозять із собою своїх прихильників.
 


 

– Хто завітає цього разу виступати?
 

До нас приїде відомий гурт зі Львова «Paganland». Я великий прихильник цього гурту. У нас будуть такі гурти, як: «Vandraren» (м.Одеса), «Brud» (м. Івано-Франківськ), «Лютояр» (м. Івано-Франківськ) , «Diagor» (м. Кривий Ріг), Atra Mors (м. Львів), Paganland (м. Львів).
 

Розкажіть більше про ваш гурт «Лютояр»?
 

– Наш гурт зовсім молодий, нам тільки 2 роки. Здебільшого виступаємо у Івано-Франківську на різних вечірках та фестивалях, були виступи у Львові та виступаємо на нашому фестивалі.
 

Взагалі, музикою я займаюся з 2003-го року. Я фанат важкої музики, тому і вступив у відповідний гурт. Коли є натхнення, я беру до рук гітару і придумую різні мотиви, потім ділюся із друзями ідеєю і втілюємо все в життя.
 

– Кого запрошуєте на «Лютофест?»
 

– Шановні металісти та всі прихильники важкої екстремальної музики, я запрошую вас відвідати 21 січня фестиваль екстремальної музики. Будемо раді кожному гостю.
 

Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *