ВОГНЕДАР ТА РУСАНА ГОРДІЄНКИ: “Головне щоб мета була щирою”

Відновлення старослов’янських традицій і містик, цілительство, шаманство та незвичайне бачення психології. Не для всіх збагненний світогляд особливих людей – Русани та Вогнедара Гордієнків. Психологи, провідники, творчі особистості та відповідальні батьки. Ми поговорили про все: про таргани у голові, творчість, свідомість, сімейний вогонь та енергетику.
 
Чим для Вас є психологія?
 
В.Г. Психологія – це проявлення. Метод взаємодії з людьми для реалізації своїх завдань у соціумі. Психологія – це наука про душу, метою якої є зцілення. Сучасне сприйняття психології викривлене, важко поєднати душу і соціальні поняття.
Р.Г. Душа, тіло і дух – три речі, які потрібно гармонійно поєднувати. Розум – це тільки провідник, передатчик, який допомагає нам взаємодіяти із світом. А ми вибудовуємо із цим зв’язки і намагаємось рухатись по видуманим схемам. Така логіка обрамлює душу. Ми часто не дозволяємо собі чути її. Чуємо, але не слухаємось.
 

 
Ви займаєтесь не просто психологією, а поєднуєте її із стародавніми практиками та цілительством. Розкажіть як це працює?
 
В.Г. Ми цікавимося слов’янськими практиками, традиціями, шаманізмом, обрядовою практикою та містеріями. Це займає більший шматок нашого життя. Я проводжу тілесно-орієнтовані практики. Моє хобі – це пошук чоловічих ініціацій. Пошук ситуацій, містерій, традиційних обрядів, в яких чоловіки можуть робити переходи від соціальних ролей в інші. Вони проявляються, стають сильнішими, мужнішими та відповідальнішими.
Р.Г. Психологія – це місток у спілкуванні. Терапевтичні знання ми міксуємо, додаємо, змішуємо з різними техніками. Це у рази ефективніше. Я займаюся цілительством. Цей дар мені передала моя бабуся. Коли я це все поєдную виходить у рази глибше. Я організовую жіночі виїзні групи на природу, де ми звертаємось до диких потоків. Групи від 10 до 20 учасниць з усієї країни. У червні поїдемо у Бакуту на Дністерський залив. Жінка у соціумі сильно забивається, а там дуже містичні місця, там людина відкривається.
 
Вогнедар, ви працюєте із чоловіками. З якими проблемами до вас звертаються?
 
В.Г. До мене чоловіки приходять у безвихідних ситуаціях. Їх або приводять жінки, або мами, або ж приходять самі. У випадку, коли приходять самі – це найдієвіший варіант. Я займаюсь із ними в комплексі, це і розмова, і фізичне навантаження. Для фізичних занять у мене є старослов’янський тренажер. На якому мужчини виконують комплекс вправ. Це дуже брутальна картина. За руки, за ноги тебе розтягують і підвішують. Це для розтяжки м’язів, укріплення сухожилля, відкриття енергетичних каналів. Заняття емоційно очищують, відкривають внутрішні блоки.
 

 
Існує певний «кастинг» для того щоб потрапити у вашу групу?
 
В.Г. Якщо людина не готова відкриватись, вона сюди не потрапить. Прийдуть тільки люди, яким насправді це потрібно. Ба більше, люди, які один одному потрібні, зможуть зіграти важливу роль у чужому житті. Для мене головне, щоб мета була щирою. Для того щоб від чогось втекти чи створити вигляд роботи. Або людині не дозволяють постійні життєві обставини, справи, проблеми. Кожен хто відчуває поклик – той і приходить. Сказати «ні» можу людині, яка хоче «повампірити» енергію.
 
Скільки занять потрібно для терапії?
 
В.Г. Чоловіки такі створіння, які приходять або на довго, або ж тільки одного разу. Прийшов отримав, що хотів, і пішов. Є такі, хто проходять весь комплекс занять. Коли чоловік відкрився хоча б раз, йому потрібно із цим зрушенням зжитися, переварити відчуття.
Р.Г. Жінки більш відкриті. Вони прагнуть говорити, працювати над собою, занурюватись у глибину своєї душі. Наша жіноча група існує уже 3 роки. Для того щоб людина тобі відкрилась потрібна психологія. Її потрібно почути, зрозуміти.
 
Ви проводите паралелі із життям наших предків. Які стародавні традиції ви відтворюєте сьогодні?
 
В.Г. Неможливо повернути час. Із сучасним рівнем свідомості, із нашими змінами, ми не можемо відтворити звичаї точно. Всі намагаються формально відновити обряди та традиції, виконуючи якісь маніпуляції. А ми їх шукаємо, прочитуємо, проживаємо і відтворюємо вже нові, адаптовані до сьогодення.
Р.Г. Дуже важливо чути себе. Коли ти починаєш чути себе все глибше, ти почуєш і предків. Генетична пам’ять активно спрацює. Це стосується будь-чого: віри, традицій. Наші інстинкти та інтуїція працюють на нас, але ми часто про них забуваємо.
В.Г. Наша традиція – рухатись від себе. Оскільки ми є жителями цієї території, нам відгукуються наше минуле: вишивки, ментальні обряди. У нас намішано багато крові, яка впливає на наші бажання та вміння.
 
Русано, ваше захоплення – руни та поезія. Вогнедар знаходить себе у майструванні. Чому саме такий прояв творчості?
 
Р.Г. Це поклик. Для мене це свобода вибору. Мені це заняття приносить задоволення і деякій заробіток. У це виливаю свій енергетичний потік. Роблю скандинавські руни. Тому, що у мені є ці початки, коріння. Існують і наші, слов’янські руни, але я їх не відчуваю. Це певна дань моді, а я роблю те, до чого душа лежить. Скандинавським рунам 100 тисяч років. Я чую реальні вібрації предків. Щодо письменництва – пишу поезію та прозу. У моєму доробку вже 2 книги і 3 готується до друку.
В.Г. Ми виготовляємо шаманські бубни та речі сили. Працюємо більше руками, вкладаючи енергетику. У Русани з’являються ідеї, а я втілюю їх у життя. Бубни – це проявлення матері Землі. Інструмент, який єднає з вібраціями. А ще, у нашій сім’ї є колекція вишиванок.
 
Де черпаєте натхнення?
 
В.Г. Один з одного, із дітей, із себе. У кожного з нас всередині є джерело. Коли його відкриваєш, ти автоматично розливаєшся. Головне знайти вміння правильно це використовувати.
 
Розкажіть про діток. Як така особлива сім’я виховує дітей, теж по-особливому?
 
В.Г. Дитину можна виховати тільки своїм прикладом. Це колосальна робота над собою. При будь-якій проблемі ми шукаємо відповідь у собі, керуємося своїми стосунками. Якщо у дитини щось не так – це означає, що у нас щось не так.
Р.Г. У нас троє дітей. Звісно, що на них потрібно багато часу. Ми їх провокуємо до самостійності. Важливо, що між собою вони чудово ладнають, старші піклуються про молодших. Вони спостерігають за життям батьків і хочуть наслідувати наші дії.
 

 
Русана Гордієнко – лікар-психотерапевт, письменниця.
Вогнедар Гордієнко – сімейний консультант.
 
Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *