ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Я до тебе йду: українці зніматимуть фільм про Квітку Цісик

Я до тебе йду: українці зніматимуть фільм про Квітку Цісик

Квітка Цісик – відома американка з українською душею. Виконавиця опери, блюзу та народних українських пісень, на яку чекала справжня американська слава. Народилась Квітка в сім’ї українських емігрантів, тому мріяла проїхатись Україною з концертним туром, але так і не встигла. Не доживши 5 днів до свого 45-річчя співачка померла від раку молочної залози, а поминальні служби відбулись по два боки Атлантики.

Про американку українського походження буде знято фільм. Вірніше, про її першу і єдину поїздку в Україну у 1983 році. Повнометражна стрічка матиме назву “Квітка” і знімальний процес буде відбуватись, передусім, у Львові. Про майбутній художній фільм ми ексклюзивно поспілкувались з продюсером, креативним керівником і координатором проєкту – Валерією Борщевською. 

Фото: ukrinform.ua

 

– Кому належить ідея фільму про Квітку Цісик?

Ця ідея належить мені, оскільки це одна з моїх улюблених співачок. Попри це, вона дуже любила Україну хоч і проживала в Америці.

 

– Це буде перший фільм про цю співачку?

Так, це буде перший художній повнометражний фільм про Квітку Цісик. Зокрема, про її першу і єдину подорож в Україну у 1983 році. Інформації про цю подорож обмаль, тому в авторів є можливість спиратись на реальні і документальні факти. З цього сценаристи відтворять цікаву історію для глядача.

Окрім поїздки, в сценарії відображається ще один важливий факт. Робота над другим музичним альбомом до якого увійшли пісні Володимира Івасюка «Два кольори» почалась саме після поверенення з України. Тому за сценарієм, саме в Україні Квітка дізнається про вбивство Івасюка, яке замаскували під самогубство.

 

– Хто працював над створенням сценарію?

Сценарій створений за підтримки Українського Культурного Фонду. Над його створенням працювали сценаристи Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов. За їхніми плечима сценарії для стрічок “Позивний ‘Бандерас'” і “Заборонений”, а також однойменні книжки. На початку року я подала цей проект до УКФ. Ми дуже зраділи з авторами, що отримали грант. Це є перший етап в цьому великому проекті. Наступним етапом буде пошук фінансування для реалізації другого етапу проекту – а саме зйомки.

Фото: ukrinform.ua

 

– Де будуть відбуватись зйомки фільму? В Україні чи все ж в Америці?

Основний сюжет фільму – це поїздка співачки у Львів. Тому основні зйомки будуть відбуватись саме там. Проте, не можу виключати можливість зйомок в США, оскільки плануються флешбеки і розповіді Квітки про Америку.

 

–  На коли плануєте початок знімального процесу?

З датою початку і завершення процесу ще визначаємося. Це залежить від багатьох факторів, не тільки від сценарію. Якщо все пройде вдало, то цю стрічку побачимо на екранах вже в 2022 році.

 

– Окрім біографії, певних фактів, де ще ви збирали інформацію для майбутнього фільму?

Кілька тижнів тому ми були у відряджені в Нью-Йорку. Мали можливість зустрітися і поспілкуватися з чоловіком Квітки – Едвардом Раковичем. Ми розмовляли десь півтори години. Поділились з ним ідеєю фільму і домовились про співпрацю і можливість з боку Едварда вносити корективи і давати поради до сценарію. Бо ж над сценарієм автори працюють весь період. Це від моменту задуму до кінця зйомок фільму. Зараз відбуваються перемовини з однією компанією флагманом українського кіно, з якою плануються зйомки, а також з відомим режисером. До того ж проект подано на участь в Film Market в Лос Анджелес. Тобто робота над проектом триває і він нас надихає на нові знайомства і пошук нової інформації.

Багато інформації взято з інтерв’ю співачки, які вона давала Кирилові Стеценку та Олександру Горностаю в 92-93 роках.

Окрім чоловіка, я спілкувалася з подругою дитинства Квітки Цісик – з пані Наталією Деніш, з якою Квітка вчилася разом в музичній школі. Також вони відвідували разом Пласт, хоча і були в різних куренях через різницю у віці. Пані Наталя зауважила, що Квітка була дуже активною, відкритою, щирою і безстрашною людиною, готовою на ризик і пригоди.

 

– Який обсяг бюджету плануєте для цього фільму?

Насправді, ще зарано говорити про бюджет фільму. Ми тільки закінчили перший етап і почнемо над цим працювати.

 

– Щодо головної ролі, вже уявляєте собі хто має її виконувати?

Щодо головної ролі – це дуже відповідальне завдання. Однозначно буде кастинг і я не виключаю можливості залучення американських акторів, оскільки планується ко-продукція. Це, напевне, найважливіше і найскладніше знайти Квітку, щоб акторка була зовнішньо схожа на Квітку, щоб вона змогла передати дух головної героїні.

 

– Яка все ж головна ідея цієї стрічки?

Все буде обертатись навколо приїзду Квітки Цісик в 1983 році в Україну, а також таємниці її перебування тут. Протиборством фільму є зіткнення між вільною українкою, яка народилась в США і радянською тоталітарною системою, яка забороняла вільно пересуватись рідним краєм і навіть співати.

 

 

 

Читайте: “Це неймовірно красиво, еротично і зі смаком” – головні герої фільму “Віддана”поділились враженнями від зйомок

Христина Ткачук

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]